Wojciech Bojanowski z TVN 24
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Nazywają go dziennikarskim komandosem! Kim jest Wojciech Bojanowski z TVN24? 

„Mieszkał w namiocie i mył się w redakcji’’

VIVA! 11 lipca 2018 16:30
Wojciech Bojanowski z TVN 24
Fot. East News

Wojciech Bojanowski stał się bohaterem mediów za sprawą aresztowania w Tajlandii. Wczoraj największe serwisy poinformowały, że dziennikarz stacji TVN24 został zatrzymany przez tajską policję. Na szczęście po kilku godzinach Polak został wypuszczony, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Polski dziennikarz zatrzymany w Tajlandii 

„Nasz reporter Wojciech Bojanowski został zatrzymany w Tajlandii pod zarzutem używania drona przy wejściu do jaskini. Nie mamy z nim obecnie kontaktu”, przeczytaliśmy na Twitterze stacji. Polak miał narazić się tajskim służbom, gdyż sterował dronem zbyt blisko wejścia jaskini — w trakcie prowadzonej akcji ratowniczej przez śmigłowce. Uzasadniono, że działania dziennikarza mogły wpłynąć na pracę pilotów.

Jak wyglądała jego droga na szczyt? Do Warszawy przyjechał z Krakowa, gdzie ukończył Uniwersytet Jagielloński. Dziennikarz ma zaledwie 34 lata, a już posiada wiele sukcesów na swoim koncie. Zaczynał w stołecznym oddziale Gazety Wyborczej. Nie pobył tam zbyt długo. Pisał reportaże do Dużego Formatu i Newsweeka. Później powędrował do TVN-u, gdzie zaczynał od bezpłatnego stażu. Później mógł liczyć na 2 tysiące złotych. „Wydawało mi się to dealem życia’’, wspomina po latach w rozmowie z miesięcznikiem Press. „Mieszkał w namiocie. A zęby mył w redakcyjnych toaletach. Wreszcie starsi koledzy po fachu to zauważyli i zapraszali go do siebie. Tak pomieszkiwał u Jacka Hugo-Badera czy Mariusza Szczygła’’, pisze serwis NaTemat.pl.

Reportaż o szkole ojca Rydzyka

Kiedy na trzy miesiące został uczniem szkoły ojca Rydzyka, na łamach Dużego Formatu opublikował reportaż o tym miejscu. Nie boi się wyzwań. 

Uczestniczył w różnych niebezpiecznych sytuacjach. „Gdy w Mariupolu ostrzeliwali miasto, on wraz z operatorem leżał na betonie. Rękoma zasłonili głowy i tylko nasłuchiwali, z której strony spadną pociski moździerzowe’’, dodaje NaTemat.

„Rozpieprzyłem sobie wtedy życie osobiste. Po powrocie wszystko wydawało mi się trywialne i bez sensu, nie mogłem się pozbierać (...) Cały czas myślałem o tym, co się dzieje, że starsza kobieta idzie do sklepu, pocisk trafia w sklep i ona nigdy już nie wraca do domu. (...) A tu w kraju masz iść na zakupy do galerii handlowej i myślisz – jakie to bez sensu’’, zdradził Bojanowski w rozmowie z magazynem Press. 

Źródło: NaTemat.pl

Wojciech Bojanowski
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?