EKSKLUZYWNE VIDEO

Jak wygląda praca charakteryzatora? TYLKO U NAS! Tajniki tego zawodu zdradza Waldemar Pokromski EKSKLUZYWNE VIDEO

Gabriela Czernecka 26 grudnia 2017 13:40

Waldemar Pokromski każdego może zmienić nie do poznania, bo efekty specjalne to jego żywioł. Kiedyś chciał być malarzem, ale trafił do filmu. „Lista Schindlera” otworzyła mu drzwi do światowej kariery. Dziś aktorzy powierzają mu największe sekrety, więc czuje się trochę jak ich spowiednik. Jak wygląda praca legendarnego charakteryzatora gwiazd, Waldemara Pokromskiego?

Polecamy: Gessler, Kurdej-Szatan, Prokop, Szpak... Zobaczcie wyjątkowe życzenia gwiazd dla Czytelników VIVY! EKSKLUZYWNE VIDEO

Jak wygląda praca charakteryzatora?

To nie jest zawód dla wszystkich. Potrzeba cierpliwości, pomysłowości i wytrzymałości. Waldemar Pokromski, legendarny charakteryzator gwiazd tylko VIVIE! zdradził, jak wyglądają tajniki jego zawodu. Czasem stoję na planie filmowym przez 15 godzin na śniegu, jak to mi się zdarzyło w ostatnim filmie Terrence’a Malicka, co wymaga żelaznej kondycji, mówi Waldemar Pokromski w rozmowie z Elżbietą Pawełek.

Jest jedynym Polakiem mającym na koncie tak dużo oscarowych produkcji. Miałem po prostu szczęście pracować z wielkimi reżyserami. Sześć filmów, do których robiłem charakteryzację, nominowano do Oscara, a trzy z nich go dostały, w tym „Lista Schindlera”, „Pianista” i „Fałszerze”.

Przy jakich filmach, Waldemar Pokromski miał najwięcej pracy? Robiłem kiedyś film o Marii Callas. Charakteryzowałam aktorkę przez kilkanaście godzin, bo trzeba było jej dodać 40 kilogramów. Pamiętam też niekończące się próby w „Pachnidle”, gdzie główny bohater, owładnięty ideą stworzenia idealnego zapachu, stał się seryjnym zabójcą kobiet. Charakteryzacja trwała wiele godzin. Miał wyglądać okropnie, więc musieliśmy go „oszpecić”.  Najtrudniejsza okazała się jednak scena orgii z udziałem 800 statystów,  którym zmywały się tatuaże. Zdesperowany wpuściłem w te tłumy charakteryzatorów w kostiumach aktorów, żeby je poprawiali. Trwało to cztery dni – tak długo kręcono tę scenę.

Jak wygląda życie Waldemara Pokromskiego? Z kim miał okazję współpracować? Zobaczcie nasze wyjątkowe video! 

Polecamy również: Seksnarkotyk, samobójstwo czy morderstwo? Co tak naprawdę było przyczyną śmierci George’a Michaela? EKSKLUZYWNE VIDEO

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.