Z ŻYCIA GWIAZD

Syn byłej premier Beaty Szydło został wyróżniony przez proboszcza!

Ksiądz Tymoteusz zmierzy się z niezwykle ważnym zadaniem...

Redakcja VIVA! 10 lipca 2019 16:58
Beata Szydło, Tymoteusz Szydło
Fot. East News

Była premier Beata Szydło rzadko opowiada dziennikarzom o szczegółach swojego życia prywatnego, a co za tym idzie – o rodzinie. Wiemy jednak, że ma ukochanego męża i dwóch synów, 26-letniego studenta medycyny Błażeja oraz 27-letniego Tymoteusza. Starszy syn jest księdzem, i właśnie otrzymał szczególnie wyróżnienie proboszcza z jego obecnej parafii. Na czym polega?

Kim jest syn Beaty Szydło?

Ks. Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Dzień później odprawił swoją pierwszą mszę w kościele w rodzinnym Przecieszynie, później pełnił posługę w małej parafii we wsi Buczkowice, niedaleko Szczyrku. W czerwcu został przeniesiony do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu, a teraz otrzymał szczególne wyróżnienie. „Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu. Jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych”, poinformowała nowa parafia. Podczas mszy trydenckiej, która jest odprawiania po łacinie, ksiądz stoi tyłem do wiernych, a przodem do ołtarza.

Syn byłej premier od samego początku mógł liczyć na wsparcie najbliższych. „Dla nas, dla naszej rodziny, dla mnie i mojego męża to wielki dzień”, wyznała wzruszona Beata Szydło w rozmowie z TVP. „Czas szybko biegnie, z tego małego Tymka, który chodził ze mną na place zabaw w czasie dni dziecka, kiedy organizowaliśmy dla niego jakieś atrakcje, nagle stał się dorosłym księdzem Tymoteuszem. To jest ogromne przeżycie. Dla nas najważniejsze jest to, że Tymoteusz jest szczęśliwy, że spełnił swoje marzenie. Wybrał piękną, ale trudną i odpowiedzialną drogę”, dodała była premier.

Styl premier Beaty Szydło
Fot. East News

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.