Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny
O NIM JEST GŁOŚNO

Sławomir Zapała: „American Dream możliwy jest też w ojczyźnie”

Kim naprawdę jest twórca hitu „Miłość w Zakopanem”?

Weronika Kostyra 30 listopada 2018 17:52
Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny

W ostatnim odcinku drugiej edycji programu The Story Of My Life. Historia naszego życia usłyszymy wzruszającą historię miłości i zobaczymy niezwykłe metamorfozy najbardziej przebojowego małżeństwa w Polsce. Bohaterami będą gwiazda Rock Polo Sławomir i jego żona Kajra. Jak się poznali? Kim jest Sławomir Zapała i jak udało mu się osiągnąć sukces?

Kariera Sławomira Zapały

Istnieje w polskim show-biznesie od dawna, ale głośno zrobiło się o nim dopiero kilka miesięcy temu. Głównie za sprawą jego przeboju Miłość w Zakopanem. Piosenka utrzymuje się też na pierwszych miejscach list przebojów, Samozwańczy „król rock polo” okazał się prawdziwym fenomenem!

Sławomir zaczynał jako aktor. Ukończył PWST w Krakowie. Na koncie ma role w takich produkcjach jak: Prawo Agaty, Ojciec Mateusz, Czas honoru, Blondynka, Pod mocnym aniołem, Hotel 52 czy Listy do M.

W 2015 roku postanowił rozwinąć swoją muzyczną karierę. Został wokalistą muzyki rock polo, gatunku, który sam wymyślił. W marcu wydał swój debiutancki singiel Megiera, w którym wystąpiły gwiazdy, między innymi Ewa Kasprzyk. Wtedy po raz pierwszy zaprezentował też swój charakterystyczny styl – wąsy, „zaczeskę”, owłosiony tors i krzykliwe stroje. Do jego wizerunku należą też często używane powitanie „Cześć tu Sławomir!” oraz ulubiony samochód, Volkswagen Golf 3. Znajomości w środowisku aktorskim przydały mu się także później. W kolejnym teledysku pod tytułem Aneta wystąpiła Małgorzata Socha.

Zanim osiągnął ogromny sukces dorabiał, pracując na budowie w Stanach Zjednoczonych. Już tam stawiał pierwsze muzyczne kroki – śpiewał dla imigrantów i zyskał ich uznanie. W USA poznał też żonę, Magdalenę Kajrowicz. Wedle anegdoty pracowała jako kelnerka i od razu wpadła Sławomirowi w oko. Nie wiedząc, że jest Polką, próbował rozmawiać z nią po hiszpańsku. Ona jednak podała mu do jedzenia pierogi i to był początek ich miłości. Wspomina jednak, że napiwek, który wtedy dostała, nie mieścił się jej w kieszeni. Kajra, bo tak brzmi jej pseudonim, jest odpowiedzialna za stworzenie scenicznego wizerunku męża. Poza tym tworzy przeboje i koncertuje razem z nim. Para ma małego synka Kordiana, który przyszedł na świat we wrześniu 2016 roku.

Sławomir: Miłość w Zakopanem

Wspólny pomysł na karierę sprawdził się – teraz Sławomir wraz z zespołem gra ponad 200 koncertów rocznie! A za same reklamy wyświetlane na Youtube przed piosenką Miłość w Zakopanem zarobił już ponad 2 miliony złotych!

„Po powrocie z USA nagraliśmy nasz pierwszy klip do singla Megiera. Trzy miesiące później graliśmy w Operze Leśnej na Sopot Hit Festiwal. To pokazało, że American Dream możliwy jest też w ojczyźnie. Posypały się propozycję z Dancing with the Stars, Twoja twarz brzmi znajomo – golf 3 przyspieszył do 100 km/h”, powiedział o swojej oszałamiającej karierze w rozmowie z Super Expressem.

Poza udziałem w programach Taniec z gwiazdami i Twoja twarz brzmi znajomo, prowadzi teraz własne show Big Music Quiz. Dziś premierę miał kolejny singiel Sławomira Ty mała znów zarosłaś. Czy powtórzy sukces Miłości w Zakopanem?

Sławomir Zapała i Kajra w The Story Of My Life. Historia naszego życia

Sławomir i Kajra są bohaterami ostatniego odcinka drugiej edycji programu The Story Of My Life. Historia naszego życia. W rozmowie z Katarzyną Montgomery opowiedzą o swojej wzruszającej historii. Co najbardziej urzekło Sławomira w ukochanej? Jak oceniał swoje szanse na związek z wybranką jego serca? Czy był w typie Kajry? O tym przekonamy się już piątek 30 listopada o godzinie 22:05 w Polsacie. 

Słąwomir Zapała z żoną
Fot. East News

Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny

Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.