O NIEJ JEST GŁOŚNO

Miss World, gwiazda Bollywood i żona Nicka Jonasa... Kim jest Priyanka Chopra?

W Indiach zagrała w ponad 45 filmach!

Weronika Kostyra 9 grudnia 2018 06:56

W ostatnich tygodniach jest o niej głośno za sprawą bajkowego ślubu z wokalistą Nickiem Jonasem. Priyanka Chopra poślubiła ukochanego po zaledwie kilku miesiącach narzeczeństwa. Spektakularna ceremonia Dźodhpur z pewnością przejdzie do historii. Swoim rozmachem i przepychem uroczystość pobiła wszystko, co do tej pory widzieliśmy. O indyjskiej aktorce jest teraz naprawdę głośno, ale jej kariera trwa już osiemnaście lat. Co o niej wiemy?

Kim jest Priyanka Chopra?

Priyanka Chopra urodziła się 18 lipca 1982 roku. Zanim stała się sławna poza Indiami dzięki roli w serialu Quantico, w ojczyźnie była już prawdziwą gwiazdą. Wszystko zaczęło się w 2000 roku od zdobycia korony Miss World. To ogromne wyróżnienie otworzyło jej drzwi do kariery. Mimo że jako nastolatka marzyła o studiach z inżynierii kosmicznej lub psychologii kryminalnej, została modelką. Szybko zaczęła dostawać też propozycje ról filmowych. Okazało się, że ma prawdziwy talent i z filmu na film szło jej coraz lepiej. Wkrótce zaczęła grać główne role. Prawdziwym przełomem był dla niej film Krrish z 2006 roku. Obecnie jest w ścisłej czołówce Bollywood. Zagrała do tej pory w ponad 45 filmach u boku gwiazd takich jak: Shah Rukh Khan, Amitabh Bachchan, Irrfan Khan czy Deepika Padukone.

To było za mało dla ambitnej Priyanki. Postanowiła spróbować swoich sił za oceanem i jako jednej z niewielu indyjskich aktorek udało jej się zrobić karierę w Hollywood. W 2013 roku nagrała razem z Pitbullem piosenkę zatytułowaną Exotic i wystąpiła w filmie Baywatch. Słoneczny patrol, ale prawdziwą popularność przyniosła jej rola Alex Parrish w serialu Quantico, w którym gra od 2015 roku. Od tamtej pory często jest zapraszana do programów telewizyjnych i bierze udział w sesjach zdjęciowych. Znana jest też z działalności charytatywnej i społecznej. W 2017 toku magazyn Forbes umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet. W środowisku filmowym poznała między innymi Meghan Markle. Panie są przyjaciółkami i Priyanka Chopra była gościem na ślubie księżnej Sussex w maju tego roku. Jedna z plotek mówi, że odrzuciła oświadczyny Gerarda Butlera. Nie wiadomo, jak poważne były jego zamiary...

W Hollywood aktorka poznała też młodszego od niej o 10 lat przyszłego męża Nicka Jonasa. Po raz pierwszy spotkali się w 2017 roku na after party po fali wręczenia Oscarów. Priyanka zrobiła ogromne wrażenie na Nicku. Ich związek długo był tajemnicą. Miłość ogłosili światu dopiero w maju tego roku, a zaręczyli się w lipcu. Ślub odbył się 1 grudnia 2018 roku w bajkowym pałacu w Radźastanie w Indiach. Odbyły się dwie ceremonie – chrześcijańska i hinduistyczna. Uroczystości towarzyszyło też wiele tradycyjnych obrzędów.

Na co dzień dzieli swoje życie między Stany Zjednoczone i Indie. Jej rodzice pracowali w indyjskiej armii, dlatego rodzina często się przeprowadzała. Aktorka wspomina, że nie przeszkadzało jej to, a częste zmiany ukształtowały jej charakter i wiele ją nauczyły. Do dziś jest blisko związana ze swoją mamą, którą często zabiera na oficjalne imprezy. Często podkreślała jednak, że szczególną więź miała z ojcem, Ashokiem. Ojciec był jej menadżerem od początku kariery. Niestety umarł na raka w 2013 roku. Na prawym nadgarstku ma tatuaż „Daddy’s little girl” (Córeczka tatusia). Aktorka ma też brata młodszego o 7 lat Siddhartha. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.