W Indiach zagrała w ponad 45 filmach!

Weronika Kostyra 9 grudnia 2018 06:56

W ostatnich tygodniach jest o niej głośno za sprawą bajkowego ślubu z wokalistą Nickiem Jonasem. Priyanka Chopra poślubiła ukochanego po zaledwie kilku miesiącach narzeczeństwa. Spektakularna ceremonia Dźodhpur z pewnością przejdzie do historii. Swoim rozmachem i przepychem uroczystość pobiła wszystko, co do tej pory widzieliśmy. O indyjskiej aktorce jest teraz naprawdę głośno, ale jej kariera trwa już osiemnaście lat. Co o niej wiemy?

Kim jest Priyanka Chopra?

Priyanka Chopra urodziła się 18 lipca 1982 roku. Zanim stała się sławna poza Indiami dzięki roli w serialu Quantico, w ojczyźnie była już prawdziwą gwiazdą. Wszystko zaczęło się w 2000 roku od zdobycia korony Miss World. To ogromne wyróżnienie otworzyło jej drzwi do kariery. Mimo że jako nastolatka marzyła o studiach z inżynierii kosmicznej lub psychologii kryminalnej, została modelką. Szybko zaczęła dostawać też propozycje ról filmowych. Okazało się, że ma prawdziwy talent i z filmu na film szło jej coraz lepiej. Wkrótce zaczęła grać główne role. Prawdziwym przełomem był dla niej film Krrish z 2006 roku. Obecnie jest w ścisłej czołówce Bollywood. Zagrała do tej pory w ponad 45 filmach u boku gwiazd takich jak: Shah Rukh Khan, Amitabh Bachchan, Irrfan Khan czy Deepika Padukone.

To było za mało dla ambitnej Priyanki. Postanowiła spróbować swoich sił za oceanem i jako jednej z niewielu indyjskich aktorek udało jej się zrobić karierę w Hollywood. W 2013 roku nagrała razem z Pitbullem piosenkę zatytułowaną Exotic i wystąpiła w filmie Baywatch. Słoneczny patrol, ale prawdziwą popularność przyniosła jej rola Alex Parrish w serialu Quantico, w którym gra od 2015 roku. Od tamtej pory często jest zapraszana do programów telewizyjnych i bierze udział w sesjach zdjęciowych. Znana jest też z działalności charytatywnej i społecznej. W 2017 toku magazyn Forbes umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet. W środowisku filmowym poznała między innymi Meghan Markle. Panie są przyjaciółkami i Priyanka Chopra była gościem na ślubie księżnej Sussex w maju tego roku. Jedna z plotek mówi, że odrzuciła oświadczyny Gerarda Butlera. Nie wiadomo, jak poważne były jego zamiary...

W Hollywood aktorka poznała też młodszego od niej o 10 lat przyszłego męża Nicka Jonasa. Po raz pierwszy spotkali się w 2017 roku na after party po fali wręczenia Oscarów. Priyanka zrobiła ogromne wrażenie na Nicku. Ich związek długo był tajemnicą. Miłość ogłosili światu dopiero w maju tego roku, a zaręczyli się w lipcu. Ślub odbył się 1 grudnia 2018 roku w bajkowym pałacu w Radźastanie w Indiach. Odbyły się dwie ceremonie – chrześcijańska i hinduistyczna. Uroczystości towarzyszyło też wiele tradycyjnych obrzędów.

Na co dzień dzieli swoje życie między Stany Zjednoczone i Indie. Jej rodzice pracowali w indyjskiej armii, dlatego rodzina często się przeprowadzała. Aktorka wspomina, że nie przeszkadzało jej to, a częste zmiany ukształtowały jej charakter i wiele ją nauczyły. Do dziś jest blisko związana ze swoją mamą, którą często zabiera na oficjalne imprezy. Często podkreślała jednak, że szczególną więź miała z ojcem, Ashokiem. Ojciec był jej menadżerem od początku kariery. Niestety umarł na raka w 2013 roku. Na prawym nadgarstku ma tatuaż „Daddy’s little girl” (Córeczka tatusia). Aktorka ma też brata młodszego o 7 lat Siddhartha. 

1/10
Priyanka Chopra
Copyright @GERRY PENNY/East News
1/10

Priyanka Chopra zdobyła koronę Miss Świata w 2000 roku.

2/10
Priyanka Chopra
Copyright @GERRY PENNY/East News
2/10

Priyanka Chopra zdobyła koronę Miss Świata w 2000 roku.

3/10
Priyanka Chopra, plakat filmu Bajirao Mastani
Copyright @Materiały prasowe
3/10

Priyanka Chopra w filmie „Bajirao Mastani”

4/10
Priyanka Chopra, plakat filmu Dostana
Copyright @Materiały prasowe
4/10

Priyanka Chopra w filmie „Dostana”

5/10
Priyanka Chopra, plakat filmu Mary Kom
Copyright @Materiały prasowe
5/10

Priyanka Chopra w filmie „Mary Kom”

6/10
Priyanka Chopra
Copyright @Instagram @priyankachopra
6/10

Priyanka Chopra urodziła się 18 lipca 1982 roku w Indiach.

7/10
Priyanka Chopra na okładce
Copyright @Instagram @priyankachopra
7/10

Priyanka Chopra zagrała w ponad 45 filmach indyjskich.

8/10
Priyanka Chopra na okładce
Copyright @Instagram @priyankachopra
8/10

Priyanka Chopra stała się znana poza Indiami dzięki roli w serialu „Quantico”.

9/10
Ślub Priyanki Chopry i Nicka Jonasa, Priyanka Chopra, Nick Jonas
Copyright @Instagram @priyankachopra
9/10

1 grudnia 2018 roku wyszła za mąż za Nicka Jonasa.

10/10
Ślub Priyanki Chopry i Nicka Jonasa, Priyanka Chopra, Nick Jonas
Copyright @Instagram @priyankachopra
10/10

1 grudnia 2018 roku wyszła za mąż za Nicka Jonasa.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?