Kim Jong Un, Kim Dzong Un, Korea Północna
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Kim Dzong Un pojawił się publicznie po raz pierwszy od 20 dni!

Agencja opublikowała zdjęcia!

Olga Figaszewska 2 maja 2020 10:15
Kim Jong Un, Kim Dzong Un, Korea Północna
Fot. Getty Images

Od kilku tygodni Kim Dzong Un nie pojawiał się publicznie. To wywołało falę spekulacji na temat złego się stanu zdrowa przywódcy Korei Północnej. Informowano, że przeszedł operację serca, a jego stan jest dramatyczny. Spekulowano nawet, że Kim Dzong Un nie żyje. Teraz Agencja KCNA opublikowała pierwsze zdjęcia dyktatora.

Kim Dzong Un pokazał się publicznie po ponad trzech tygodniach nieobecności

Kim Dzong Un po raz pierwszy pojawił się publicznie po 20 dniach nieobecności. Ostatni raz widziano go 11 kwietnia. Jak podała północnokoreańska oficjalna agencja informacyjna KCNA przywódca w piątek, 1 maja brał udział w otwarciu jednej z fabryk nawozów w Sunchon.

„Najwyższy przywódca KRLD Kim Dzong Un przeciął wstęgę podczas inauguracji działalności fabryki nawozów fosforowych w Sunchon. Uczestniczył w ceremonii otwarcia, a kiedy się pojawił, wszyscy obecni krzyknęli gromkie 'hura”, podała agencja.

Podczas ceremonii towarzyszyła mu młodsza siostra, Kim Jo Dzong, a także kilku wysokich rangą urzędników.

Jak podała agencja, przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un jest zadowolony z systemu produkcji fabryki nawozów. Podkreślił też jej znaczący wpłat w rozwój przemysłu chemicznego i i produkcji żywności w całym kraju.

Wydarzenie skomentował Donald Trump. „Wolałbym jeszcze tego nie komentować. Będziemy mieli coś do powiedzenia na ten temat w odpowiednim czasie”, mówił w rozmowie z mediami.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.