O TYM SIĘ MÓWI

Kim Dzong Un w stanie krytycznym? Przywódca Korei Północnej nie pojawia się publicznie

Sensacyjne doniesienia mediów

Redakcja VIVA! 22 kwietnia 2020 15:15

Zachodnie media informują, że Kim Dzong Un nie pojawia się publicznie od 12 kwietnia – lider Korei Północnej miał przejść operację serca, a jego stan określany jest jako krytyczny. Spekulacje na temat zdrowia dyktatora pojawiają się co jakiś czas, jednak również tym razem władze kraju stanowczo zaprzeczają wszystkim plotkom.

Kim Dzong Un stan zdrowia

15 kwietnia Kim Dzong Un nie pojawił się na uroczystości na cześć urodzin swojego dziadka, Kim Ir Sena. To jedno z głównych świąt w kraju – dyktator nigdy wcześniej nie opuścił tego wydarzenia. Jego nieobecność wywołała pogłoski o domniemanych kłopotach zdrowotnych.

Rząd Korei Północnej zaprzecza doniesieniom o złym stanie zdrowia, jednak nie dementuje informacji o tym, że Kim Dzong Un przeszedł operację serca.

Kim jest Kim Dzong Un?

Kim Dzong Un jest jednym z najmłodszych przywódców świata. Już w dzieciństwie był rozpieszczany i dostawał wszystko, co chce. Kucharz dyktatora, Japończyk Fujimoto, zdradził w swoich wspomnieniach, że Kim „był obcesowy, czuł się ważniejszy od wszystkich i nikomu nie okazywał szacunku”. Dziś uwielbia otaczać się luksusem i słynie z ekscentrycznych zachcianek.

Jego kraj jest właściwie odizolowany od reszty świata, wszystkim rządzi wszechobecna cenzura. Życie Kim Dzong Una skrywa wiele tajemnic... Jakich? Dowiecie się z naszego wideo.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.