O TYM SIĘ MÓWI

Kim Dzong Un w stanie krytycznym? Przywódca Korei Północnej nie pojawia się publicznie

Sensacyjne doniesienia mediów

Redakcja VIVA! 22 kwietnia 2020 15:15

Zachodnie media informują, że Kim Dzong Un nie pojawia się publicznie od 12 kwietnia – lider Korei Północnej miał przejść operację serca, a jego stan określany jest jako krytyczny. Spekulacje na temat zdrowia dyktatora pojawiają się co jakiś czas, jednak również tym razem władze kraju stanowczo zaprzeczają wszystkim plotkom.

Kim Dzong Un stan zdrowia

15 kwietnia Kim Dzong Un nie pojawił się na uroczystości na cześć urodzin swojego dziadka, Kim Ir Sena. To jedno z głównych świąt w kraju – dyktator nigdy wcześniej nie opuścił tego wydarzenia. Jego nieobecność wywołała pogłoski o domniemanych kłopotach zdrowotnych.

Rząd Korei Północnej zaprzecza doniesieniom o złym stanie zdrowia, jednak nie dementuje informacji o tym, że Kim Dzong Un przeszedł operację serca.

Kim jest Kim Dzong Un?

Kim Dzong Un jest jednym z najmłodszych przywódców świata. Już w dzieciństwie był rozpieszczany i dostawał wszystko, co chce. Kucharz dyktatora, Japończyk Fujimoto, zdradził w swoich wspomnieniach, że Kim „był obcesowy, czuł się ważniejszy od wszystkich i nikomu nie okazywał szacunku”. Dziś uwielbia otaczać się luksusem i słynie z ekscentrycznych zachcianek.

Jego kraj jest właściwie odizolowany od reszty świata, wszystkim rządzi wszechobecna cenzura. Życie Kim Dzong Una skrywa wiele tajemnic... Jakich? Dowiecie się z naszego wideo.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.