Sylwester Latkowski
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Powinni głośno mówić o tym, co się tam działo”. Matka Anaid apeluje po filmie Latkowskiego

Nastolatka popełniła samobójstwo 5 lat temu

Redakcja VIVA! 23 maja 2020 20:15
Sylwester Latkowski
Fot. VIPHOTO/East News

Najnowszy film Sylwestra Latkowskiego, Nic się nie stało, wzbudził w dniu premiery ogromne emocje, które wciąż nie opadły. Reżyser wskazał nazwiska osób, które miały być zamieszane w aferę pedofilską w sopockich klubach. Niektóre gwiazdy, wymienione przez niego w filmie i podczas debaty po premierze, wystosowały już oficjalne oświadczenia, a inne krytykują twórcę za brak dowodów. O całej sprawie wypowiedziała się też matka jednej z nastolatek, której historię możemy poznać w filmie.

„Nic się nie stało” Sylwester Latkowski: historia Anaid

Dokument, promowany hasłem „przemoc seksualna, prostytucja i pedofilia w lokalu, który miał być wizytówką Sopotu i który odwiedzali celebryci”, miał ujawnić, co dzieje się w znanych klubach nocnych w Trójmieście. Krystian W. ps. Krystek i Marcin T. ps. Turek, prowadzili popularne lokale i werbowali do nich nastolatki, również nieletnie. Jedną z nich miała być 14-letnia Anaid, która w marcu 2015 roku popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Przed tym miała wyznać koleżance, że zgwałcił ją Krystek, jednak wtedy prokuratura nie miała wystarczających dowodów, aby skazać mężczyznę. W zeszłym roku udało się odzyskać jego konwersację ze zmarłą dziewczyną. Śledztwo w tej sprawie trwa.

„Anusia nie zostawiła żadnego listu. Nie zdobyto też żadnych dowodów obciążających go. Wiem i czuję, że on zgwałcił Anaid. To przez niego popełniła samobójstwo. Niestety nie mam na to dowodów, ale czuję i wiem, że to on. Jedyna szansa, że ktoś znajdzie dowody”, powiedziała Joanna Skiba, matka nastolatki, w rozmowie z Super Expressem.

Kobieta wierzy, że po emisji filmu Nic się nie stało Sylwestra Latkowskiego, winni zostaną ukarani. „Dobrze, że ta sprawa ruszyła. Mam nadzieję, że teraz to śledztwo przyspieszy i pójdzie w dobrym kierunku”.

„Zatoka Sztuki to miejsce, które jest źródłem tragedii wielu nastolatek. Te dziewczyny są dzisiaj wykończone psychicznie. Żyją w ciągłym strachu, bo ludzie, którzy je skrzywdzili są nadal bezkarni. Celebryci, którzy bywali w Zatoce Sztuki powinni zacząć głośno mówić, o tym, co się tam działo. Dziwne, że teraz zarzekają się, że niczego nie widzieli lub twierdzą, że nigdy tam nie byli”, dodała w rozmowie z Faktem.

O domniemanym powiązaniu ze sprawą stanowczo wypowiedzieli się m.in. Krzysztof Krauze, Adam Nergal Darski, Andrzej Chyra, Renata Kaczoruk, Borys Szyc i Jarosław Bieniuk. Kuba Wojewódzki, Radosław Majdan i Natalia Siwiec opublikowali oficjalne oświadczenia, nawiązujące do oskarżeń Sylwestra Latkowskiego. Ich treść w całości przeczytacie tutaj. 

Sylwester Latkowski
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.