KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kiedy poznamy imię pierwszego dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego?

Spekulacje co do wyboru ruszyły!

Gabriela Czernecka 4 kwietnia 2019 17:59

Jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego? W przypadku tej książęcej pary nic nie jest oczywiste. Uznawani są za jedną z najbardziej nowoczesnych par w rodzinie królewskiej. Wciąż nie wiadomo, czy księżna Meghan urodzi w jednej z królewskich posiadłości czy w szpitalu, a jeśli tak, to w którym. Choć członkinie royal family stworzyły tradycję, by prezentować nowo narodzonego potomka światu, nie wiadomo czy książęca para Sussex się na to zdecyduje. A kiedy poznamy imię ich pierwszego potomka? To też nie jest takie oczywiste...

Imię dziecka Meghan i Harry'ego: typy

Im bliżej narodzin pierwszego royal baby Meghan i Harry'ego, tym gorętsza dyskusja toczy się na temat jego lub jej imienia i tego kiedy książęca para zdecyduje się je ogłosić. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu podczas podróży po Melbourne, książę Harry i księżna Meghan zapytani przez jednego z fanów o to, nad jakimi imionami zastanawiają się dla swojego dziecka, odpowiedzieli: „Otrzymaliśmy od wszystkich długą listę imion. Zamierzamy wkrótce się za to zabrać. Na spokojnie usiądziemy i spojrzymy na nie. Jeszcze o tym aż tak nie myślimy, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie”. 

Data porodu Meghan nie została upubliczniona, ale wielu sądzi, że royal baby przyjdzie na świat w przyszłym tygodniu. Książęca para Sussex z pewnością wybrała już kilka typów, które wezmą pod uwagę. W zakładach bukmacherskich można przeczytać propozycje imion, które są bardzo popularne. Jeśli księżna Meghan urodzi dziewczynkę, typuje się, że nazwie ją: 

 • Diana - imię matki księcia Harry'ego i księcia Williama
 • Doria - imię matki księżnej Meghan
 • Grace - imię księżnej Monako, która zanim wyszła za mąż, zajmowała się aktorstwem
 • Victoria - imię królowej Zjednoczonego Królestwa, która panowała przez 63 lata
 • Alice - imię matki księcia Filipa oraz jednej z córek królowej Victorii
 • Elizabeth - imię królowej Wielkiej Brytanii 

Jeśli księżna Meghan urodzi chłopca, typuje się, że wybierze któreś z poniższych imion: 

 • Spencer - amerykańskie imię, tak miała na nazwisko matka Harry'ego, Diana
 • Arthur - słynne imię króla, bohatera licznych legend, ale także drugie imię księcia Williama i trzecie imię księcia Karola
 • Charles - imię księcia Karola, drugie imię księcia Harry'ego
 • Albert - imię małżonka Królowej Victorii, ale także trzecie imię księcia Harry’ego
 • Edward (imię jednego z synów Królowej Elżbiety)

Kiedy poznamy imię dziecka Meghan i Harry'ego?

Co ciekawe, królewski protokół nie reguluje kwestii tego, kiedy młodzi rodzice powinni oficjalnie podać imię swojego dziecka. Przypomnijmy, że książę William i księżna Kate o imieniu dla księcia George'a i księżniczki Charlotte poinformowali dwa dni po narodzinach, a w przypadku księcia Louise'a czekaliśmy cztery dni. Po narodzinach księcia Williama Diana i Karol podali jego imię dopiero po tygodniu! Przez ten czas Brytyjczycy nazywali małego księcia Baby Wales. 

Królewska komentatorka Victoria Arbiter zaznacza, że w przypadku królewskich matek ogłoszenie imienia nie jest takim prostym zadaniem. Członkinie rodziny królewskiej muszą być pewne swojego wyboru: „Z jednej strony istnieje chęć poinformowania rodzin przed złożeniem publicznej deklaracji, a każdy nowy rodzic docenia, że ​​ma trochę czasu, aby poznać swoje maleństwo przed atakiem ogłoszeń. Członkowie rodziny królewskiej muszą jednak wziąć pod uwagę wielką odpowiedzialność związaną z nazwaniem nowego członka rodziny i chcą być w stu procentach pewni swojego wyboru przed ogłoszeniem go i zapieczętowaniem miejsca dziecka w historii”, mówi.

Czy zdecydują się poinformować swoich fanów o imieniu dla dziecka kilka dni po jego narodzinach, a może jeszcze w dniu jego narodzin dowiemy się, jak zdecydowali? W przypadku porodu, jak i samej ciąży Meghan, książęca para nie przestrzega zbyt wielu tradycji. Jak na razie pozostaje nam tylko snuć domysły i... cierpliwie czekać na kolejne royal baby!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!