KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kiedy poznamy imię pierwszego dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego?

Spekulacje co do wyboru ruszyły!

Gabriela Czernecka 6 maja 2019 17:00

Meghan Markle i Harry właśnie powitali na świecie swoje pierwsze dziecko! Jak będzie miał na imię ich synek? W przypadku tej książęcej pary nic nie jest oczywiste. Uznawani są za jedną z najbardziej nowoczesnych par w rodzinie królewskiej. Choć członkinie royal family stworzyły tradycję, by prezentować nowo narodzonego potomka światu, nie wiadomo czy książęca para Sussex się na to zdecyduje. A kiedy poznamy imię ich pierwszego potomka? To też nie jest takie oczywiste...

Imię dziecka Meghan i Harry'ego: typy

Na temat jego imienia syna książęcej pary toczy się gorąca dyskusja. Przypomnijmy, że trzy miesiące temu podczas podróży po Melbourne, książę Harry i księżna Meghan zapytani przez jednego z fanów o to, nad jakimi imionami zastanawiają się dla swojego dziecka, odpowiedzieli: „Otrzymaliśmy od wszystkich długą listę imion. Zamierzamy wkrótce się za to zabrać. Na spokojnie usiądziemy i spojrzymy na nie. Jeszcze o tym aż tak nie myślimy, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie”. 
 

Dziecko Meghan i Harry'ego przyszło na świat 6 maja. Książęca para Sussex z pewnością wybrała już kilka typów, które wezmą pod uwagę. W zakładach bukmacherskich można przeczytać propozycje imion, które są bardzo popularne.

Typuje się, że Meghan wybierze dla swojego synka któreś z poniższych imion: 

  • Spencer - amerykańskie imię, tak miała na nazwisko matka Harry'ego, Diana
  • Arthur - słynne imię króla, bohatera licznych legend, ale także drugie imię księcia Williama i trzecie imię księcia Karola
  • Charles - imię księcia Karola, drugie imię księcia Harry'ego
  • Albert - imię małżonka Królowej Victorii, ale także trzecie imię księcia Harry’ego
  • Edward (imię jednego z synów Królowej Elżbiety

Kiedy poznamy imię synka Meghan i Harry'ego?

Co ciekawe, królewski protokół nie reguluje kwestii tego, kiedy młodzi rodzice powinni oficjalnie podać imię swojego dziecka. Przypomnijmy, że książę William i księżna Kate o imieniu dla księcia George'a i księżniczki Charlotte poinformowali dwa dni po narodzinach, a w przypadku księcia Louise'a czekaliśmy cztery dni. Po narodzinach księcia Williama Diana i Karol podali jego imię dopiero po tygodniu! Przez ten czas Brytyjczycy nazywali małego księcia Baby Wales. 

Królewska komentatorka Victoria Arbiter zaznacza, że w przypadku królewskich matek ogłoszenie imienia nie jest takim prostym zadaniem. Członkinie rodziny królewskiej muszą być pewne swojego wyboru: „Z jednej strony istnieje chęć poinformowania rodzin przed złożeniem publicznej deklaracji, a każdy nowy rodzic docenia, że ​​ma trochę czasu, aby poznać swoje maleństwo przed atakiem ogłoszeń. Członkowie rodziny królewskiej muszą jednak wziąć pod uwagę wielką odpowiedzialność związaną z nazwaniem nowego członka rodziny i chcą być w stu procentach pewni swojego wyboru przed ogłoszeniem go i zapieczętowaniem miejsca dziecka w historii”, mówi.

Czy zdecydują się poinformować swoich fanów o imieniu dla dziecka kilka dni po jego narodzinach, a może jeszcze w dniu jego narodzin dowiemy się, jak zdecydowali? W przypadku porodu, jak i samej ciąży Meghan, książęca para nie przestrzega zbyt wielu tradycji. Jak na razie pozostaje nam tylko snuć domysły i... cierpliwie czekać!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.