Kelly Preston nie żyje
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Żona Johna Travolty poddała się leczeniu mimo zakazu ze strony religii

Scjentolodzy są przeciwni medycynie konwencjonalnej

Konrad Szczęsny 15 lipca 2020 08:33
Kelly Preston nie żyje
Fot. East News

O dramacie Kelly Preston wiedziało niewielu. Żona Johna Travolty od dwóch lat zmagała się z rakiem piersi. Mimo tego, że religia, którą wyznawała, jest sceptyczna wobec medycyny konwencjonalnej, poddała się leczeniu i przeszła hospitalizację. Informację o tym przekazał jej mąż... 

Kelly Preston zmarła na raka. Przed śmiercią korzystała z medycyny konwencjonalnej

Kelly Preston zmarła 12 lipca 2020 roku w Houston w Teksasie w wieku 57 lat. Wiadomość o jej odejściu przekazali najbliżsi. Dla fanów gwiazdy był to ogromny szok. Nie wiedzieli o dramacie, który przechodziła. W czułych słowach pożegnała ją córka Ella oraz mąż. Aktorka była związana z Johnem Travoltą od 29 lat...

O tym, że wykryto u niej nowotwór piersi, wiedzieli jedynie nieliczni. Podjęła decyzję, by tę nierówną walkę toczyć w ciszy i spokoju, z dala od medialnego zgiełku. Mogła jednak liczyć na wielkie wsparcie rodziny.

Po śmierci żony oświadczenie wydał jej mąż. John Travolta podziękował wszystkim, w tym przede wszystkim personelowi medycznemu, lekarzom oraz pielęgniarkom za opiekę nad żoną w ostatnich miesiącach jej życia. Ujawnił jednocześnie, że poddała się leczeniu i była hospitalizowana, mimo sceptycznego podejścia do tego zagadnienia kościoła scjentologicznego, do którego należała. 

„Nigdy nie zapomnimy miłości i życia Kelly. Poświęcę teraz trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli zniknę na chwilę. Ale wiedzcie, że odczuję waszą miłość i wsparcie w nadchodzących tygodniach i miesiącach”, napisał poruszony na swoim profilu na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many.  My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while.  But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

Post udostępniony przez John Travolta (@johntravolta)

Podkreślono, że Kelly Preston „chciała toczyć walkę z chorobą prywatnie. Leczyła się przez pewien czas, przy wsparciu rodziny i przyjaciół”. Nie wiadomo jednak, jak długo trwał proces leczenia...

Kościół scjentologiczny w przypadku zapadnięcia na jakąkolwiek chorobę zaleca modlitwę. Sceptycznie podchodzi natomiast do osiągnięć medycyny konwencjonalnej. Jednak opinie na ten temat są podzielone. Tom Cruise, który również należy do sekty twierdził, że doniesienia te są nieprawdziwe.

Sekrety, rodzinne tajemnice i tragiczna śmierć syna w 2009 roku

Kelly Preston i John Travolta ślub wzięli 12 września 1991 roku w Paryżu. Doczekali się trójki dzieci: urodzonego w 1992 roku Jetta, Benjamina, który przyszedł na świat w 2010 roku oraz córki Elli Bleu, która w tym roku skończyła 20 lat. 

To dla rodziny aktorka porzuciła karierę i usunęła się w cień. Od salonowego blichtru wolała domowe zacisze. Niestety, na małżeństwo w styczniu 2009 roku spadł ogromny cios. Wówczas w trakcie świątecznego wyjazdu na Bahamy zmarł nagle w wieku 16 lat ich najstarszy syn. Ciało Jetta znaleźli w hotelowej wannie rodzice.

Zgon wywołał ogromne poruszenie mediów. Początkowo przyjęto, że przyczyną śmierci był rozległy atak serca, następnie, że chłopiec doznał udaru. W końcu milczenie przerwał John Travolta. Ujawnił, że jego dziecko od dzieciństwa cierpiało na poważne schorzenia, w tym astmę i chorobę Kawasakiego, czyli ostrą chorobę naczyń wieńcowych, mogącą doprowadzić do niedokrwienia mięśnia sercowego. Jett miał również autyzm.

Śmierć Jetta spowodowała, że przedstawiciele mediów oskarżyli aktora o zaniedbania. Twierdzono, że nie poddał syna odpowiedniemu leczeniu z uwagi na przynależność do sekty scjentologicznej. John Travolta ostro się temu sprzeciwił. Oświadczenie wydała zresztą sama sekta, która podkreślała, że w takich kwestiach decyzję pozostawiają swoim wyznawcom i na nikim nie wywierają presji.  

Kelly Preston, żona Johna Travolty, zmarła 12 lipca 2020 roku w wieku 57 lat:

John Travolta i Kelly Preston
Fot. Getty Images

Para w 2009 roku przeżyła wielką tragedię. W styczniu zmarł ich najstarszy syn, Jett:

John Travolta, Kelly Preston, Jett Travolta, John Travolta syn
Fot. Getty Images

Jett w chwili śmierci miał 16 lat. Dla rodziny jego nagłe odejście było ogromnym ciosem...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Birthday Jetty! We love you! ❤️

Post udostępniony przez John Travolta (@johntravolta)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…