O TYM SIĘ MÓWI

Po nieudanej próbie samobójczej, przeszła operację całkowitego przeszczepu twarzy

Już dziś premiera filmu „Nowa twarz, nowe życie”, historii Katie Stubblefield

Olga Figaszewska 4 września 2018 18:25

To opowieść o nadziei i uporze,  miłości i oddaniu rodziców do swojego dziecka i medycznym cudzie, dzięki któremu Katie otrzymała drugą szansę w życiu. Po nieudanej próbie samobójczej została najmłodszą pacjentką, która w USA przeszła operację całkowitego przeszczepu twarzy. Dziennikarze National Geographic przez dwa lata śledzili jej walkę o powrót do zdrowia. A teraz poruszająca historia Katie Stubblefield została przedstawiona w niezwykłym dokumencie. Już dziś premiera filmu Nowa twarz, nowe życie. Gdzie go obejrzeć?

Historia Katie Stubblefield w niezwykłym dokumencie

Cztery lata temu Katie Stubblefield próbowała odebrać sobie życie. Miała zaledwie osiemnaście lat. Nie mogła dać sobie rady z problemami. Zamknęła się w łazience, przyłożyła luf strzelby do głowy i pociągnęła za spust. Strzał w głowę nie jest śmiertelny, ale dziewczyna traci niemal całą twarz. Kula pozbawia ją nosa, ust, szczęki, przodu twarzy i fragmentu czoła. Straciła częściowo wzrok. Miała również obrażenia mózgu. Gdyby nie starszy brat i pomoc wezwana na czas, Katie mogłaby nie żyć. 

Lekarze nie tylko ją ocalili, dali szanse na przyszłość. Dziś to ona daje także nadzieję na nowe życie innym. Dziewczyna przeszła operację całkowitego przeszczepu twarzy. „Jestem szczęśliwa, że żyję. Dostałam drugą szansę” – mówi bohaterka. 

Zanim doszło do transplantacji, dziewczyna przeszła niezwykle trudną drogę, którą pozwoliła śledzić z kamerą ekipie National Geographic. Oczekiwanie na dawcę, radość, łzy wzruszenia, kolejne operacje, aż po  przeszczep i rekonwalescencję... W filmie nie zabraknie również niezwykle wzruszającego spotkania z babcią dawczyni, która zmarła po przedawkowaniu narkotyków.

Już we wtorek, 4 września o godzinie 22.30 na kanale National Geographic zostanie wyemitowany premierowy film, Nowa twarz, nowe życie. Opowiada niezwykłą historię o nadziei, niesieniu pomocy i powrocie do zdrowia Katie Stubblefield.  

Ten dokument pozwali Ci na chwilę zatrzymać się w codziennym pędzie i zastanowić nad tym, co naprawdę w życiu ważne...  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.