Katie Piper
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images
O TYM się mówi

Katie Piper oblano kwasem 13 lat temu. Tak wygląda po czterystu operacjach plastycznych

Modelka zmaga się dziś z ogromnym hejtem...

Gabriela Czernecka 31 grudnia 2021 20:31
Katie Piper
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images

Miała zaledwie 24 lata, była prezenterką jednego z programów telewizyjnych i marzyła o karierze modelki. Niestety, jeden dzień na zawsze odmienił jej życie. Pod koniec marca 2008 roku czekający na nią mężczyzna, działający na zlecenie byłego chłopaka, oblał ją kwasem zaraz po wyjściu z domu. Katie Piper na skutek silnych poparzeń przeszła serię operacji plastycznych. Po trudnych wydarzeniach udało się jej pozbierać. Niedawno wydała poradnik i pojawiła się publicznie pod studiem nagraniowym. Jak obecnie wygląda jej życie? Choć modelce udało się odzyskać harmonię w życiu, to niestety zmaga się z hejtem... 

Katie Piper - jak wygląda modelka oblana kwasem?

Jej historia poruszyła cały świat. W 2008 roku wybierała się do kafejki internetowej, gdzie zamierzała przeczytać maila od byłego chłopaka, z którym rozstała się kilka tygodni wcześniej. Stosował wobec niej przemoc, groził okaleczeniem. Nie mogła tego dłużej znosić. Niestety były partner odegrał się na niej w koszmarny i nieludzki sposób..

Na jego zlecenie została oblana kwasem siarkowym. Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie. Gdy Katie Piper odzyskała przytomność i zobaczyła, jak wygląda, była zrozpaczona. błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili. Mama i siostra zmobilizowały ją jednak do walki o lepsze jutro. Wówczas specjaliści wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i przystąpili do działania. Stopioną przez kwas skórę usunięto zastąpiono substytutem. Uratowano jedno oko, odtworzono tak naprawdę całą jej twarz.”Po setnej operacji przestałam je już liczyć”, mówiła. 

Zobacz: O tragicznej historii kobiety oblanej kwasem siarkowym kilka lat temu usłyszał cały świat! Jak wygląda życie Katie Piper?

By dojść do pełni sił, potrzebna była nieustanna rehabilitacja i masa zabiegów. Psychologowie doradzili jej, by w ramach terapii spisała swoje uczucia - tak zaczęła prowadzić pamiętnik, który stał się pomocą w stworzeniu książki, która miała zamknąć ten tragiczny rozdział jej życia.  Katie Piper założyła fundację pomagającą ofiarom poparzeń. Dziś wciąż ponosi skutki wydarzenia sprzed lat - ma problemy z przełykaniem, unika tego, co gorące - zarówno jedzenia, jak i świec, przesiadywania w pobliżu ognia czy opalania się. Dziś jest szczęśliwą żoną aktora Richarda Jamesa Suttona i mamą dwóch córek. Właśnie napisała kolejną książkę, w ramach promocji której pojawiła się przed jedną ze stacji telewizyjnych.

Katie Piper zmaga się z hejtem

Katie Piper ma za sobą ponad czterysta operacji plastycznych. Dla wielu kobiet stała się inspiracją. We wrześniu premierę miała jej kolejna książka pod tytułem A Little Bit of Faith: Hopeful Affirmations for Every Day of the Year. Niestety, choć modelce udało się odzyskać równowagę w życiu, zmaga się także z hejtem i nieprzychylnymi komentarzami. Po wywiadzie dla SkyNews miała przeczytać w sieci, że ma „usta pełne botoksu i twarz zaprojektowaną przez chirurga”. Katie postanowiła odpowiedzieć na słowa internauty w swoich mediach społecznościowych. „Moja twarz została odbudowana przez chirurgów, którzy użyli do tego innych części mojego ciała po tym, gdy twarz stopiła się do mięśni i kości po ataku kwasem. Poza tym może spróbuj spędzać czas bardziej produktywnie niż na ocenianiu wyglądu kobiet w internecie”, napisała Katie Piper. 

Zobacz także: Kilkanaście lat temu została oblana kwasem i zgwałcona. Katie Piper do zdrowia wracała naprawdę długo

Modelka zwróciła też uwagę internautów na to, jak taki przykry komentarz może wpłynąć na drugiego człowieka: „Kiedy ktoś pisze coś tak okropnego i obraźliwego o kimś, kto jest poparzony lub oszpecony jak ja, sprawia to, że osoby z widocznymi różnicami nie chcą wychodzić z domu”, napisała. To przykre, że po tym, co przeszła, wciąż musi mierzyć się z takimi atakami. Katie Piper każdego dnia stara się jednak udowadniać nie tylko fanom, ale przede wszystkim samej sobie, że jest silną kobietą, która przetrwa wszystko. Dziś spełnia się zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Zobaczcie, jak wygląda dziś Katie Piper. Ten uśmiech mówi sam za siebie!  

Katie Piper 2021
Fot. Brett Cove/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Katie Piper 2021
Fot. Brett Cove/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Katie Piper dziś
Fot. Brett Cove/SOPA Images/LightRocket via Getty ImagesBrett Cove/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.