Katie Britton-Jordan
Fot. facebook.com/katiespage2019
O NIEJ SIĘ MÓWI

Nie żyje kobieta, która zrezygnowała z chemioterapii na rzecz diety wegańskiej

Katie Britton-Jordan zmarła na raka piersi

Ksenia Krasko 4 czerwca 2019 18:55
Katie Britton-Jordan
Fot. facebook.com/katiespage2019

W hrabstwie Derbyshire zmarła Katie Britton-Jordan, chorująca na nowotwór piersi. Kobieta postanowiła zrezygnować ze standardowych opcji leczenia, aby pokonać chorobę dietą, składającą się z surowych owoców i warzyw. Britton-Jordan twierdziła, że alternatywna metoda rzeczywiście jej pomaga, i przekonywała, że chemioterapia to trucizna dla organizmu.

Kobieta stosowała dietę wegańską jako lek na nowotwór

Życie Katie Britton-Jordan zmieniło się, kiedy w 2016 roku wykryto 3 guzy nowotworowe w jednej z jej piersi. Ze względu na wczesne stadium choroby, eksperci dawali kobiecie szansę na całkowite wyleczenie, pod warunkiem odpowiedniej terapii. Według Daily Mail, lekarze stwierdzili, że w jej przypadku najbardziej skuteczna byłaby mastektomia i dalsza chemioterapia połączona z radioterapią, jednak kobieta odmówiła. W 2017 roku wyjaśniła, że im więcej czytała na ten temat, tym bardziej była pewna, że powinna zrezygnować, po czym zdecydowała się na samodzielną walkę z rakiem. Dodała również, że rozmyślała nad usunięciem piersi, ale ostatecznie nie podjęła się zabiegu.

Jeszcze dwa lata temu Katie Britton-Jordan uważała, że weganizm rzeczywiście jej pomaga: „Jestem w dobrej formie, dobrze się czuję i mam siły, aby zajmować się córką. Naprawdę pomogła mi dieta z surowych owoców i warzyw. Gdybym przechodziła kurs chemioterapii, byłabym przykuta do łóżka. Widziałam jak ta forma leczenia wpływa na życie innych ludzi. To okropne. Trujesz swoje ciało. W mojej opinii istnieją inne skuteczne rozwiązania. Wybrałam najlepsze dla mnie”. Britton-Jordan zaczęła też stosować kompleksowe dodatki, w tym bogate w jod algi brunatne, surową kurkumę i kapsułki czarnego pieprzu. „Zawsze trzymałam się zdrowej diety i nie jadłam czerwonego mięsa, dlatego postanowiłam całkowicie przerzucić się na weganizm i wykluczyłam gluten oraz cukier. W zasadzie jadam tylko surowe produkty”, tłumaczyła w jednym z wywiadów.

Niektórzy z jej przyjaciół nie ukrywali swoich obaw, co do wybranej przez kobietę formy leczenia, ale bliscy krewni całkowicie ją wspierali. Niestety, mąż Katie poinformował, że kobieta zmarła 25. maja. We wzruszającym oświadczeniu przekazał, że odeszła w otoczeniu najbliższych i atmosferze miłości. Podkreślił też, że pomimo różnych opinii na temat tego, czy Katie podjęła słuszną decyzję, rezygnując z chemioterapii, należy uszanować jej odwagę i godną walkę z chorobą przez ostatnie trzy lata.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!