Kate Spade nie żyje
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO!

„Zawsze cię kochałam. To nie twoja wina”. Ujawniono treść listu pożegnalnego Kate Spade!

Dlaczego popełniła samobójstwo?

Olga Figaszewska 6 czerwca 2018 10:31
Kate Spade nie żyje
Fot. Getty Images

We wtorek media obiegła informacja o śmierci Kate Spade. Ceniona amerykańska projektantka popełniła samobójstwo. Jej ciało odnaleźli pracownicy firmy sprzątającej. Zagraniczne media donoszą, że 55-latka powiesiła się w sypialni swego apartamentu w Nowym Yorku. Zostawiła list pożegnalny, którego fragmenty przedostały się już do prasy. Najbliżsi wciąż nie mogą uwierzyć w jej śmierć. Jednak siostra projektantki ujawnia nieznane fakty z życia Kate. Już wiadomo, dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok?

Dlaczego Kate Spade popełniła samobójstwo?

Kate Spade stworzyła prawdziwe modowe imperium. Wydawało się, że wiedzie spokojne, szczęśliwe życie u boku kochającego męża. Wspólnie wychowywali trzynastoletnią córeczkę, Frances. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego kobieta sukcesu targnęła się na swoje życie. W liście pożegnalnym do córki, Kate wyjaśniła, że  ta nie powinna się obwiniać o jej śmierć. „Zawsze cię kochałam. To nie twoja wina. Zapytaj tatusia!”, podaje TMZ.

Dla jej rodziny to ogromny cios. Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało! Siostra Kate Spade w rozmowie dla jego z magazynów zdradziła jej sekret. Projektantka cierpiała na depresję. Reta chciała, by poddała się terapii. Bezskutecznie.

„Byłam o krok od załatwienia jej terapii w tym samym miejscu, w którym leczyła się Catherine Zeta-Jones. Zadzwoniłam i uzgodniłam, że lekarze przylecą i zabiorą moją siostrę do kliniki, ale nie mówiłam im, kto ma być pacjentem”, zdradziła Reta Saffo dziennikarzom Kansas City Star.

„Wszystko było już ustalone, torby prawie spakowane, a ja chciałam nawet polecieć z nią, żeby też zostać pacjentką. Niestety, Kate wolała poświęcić się swojej marce. Martwiła się, co się stanie, jeśli ludzie dowiedzą się o jej sytuacji”, dodała. 

Projektantka od dłuższego czasu myślała o śmierci. Pewnego dnia oglądając wiadomości, powiedziała do siostry: „Wiem, że nie lubisz pogrzebów, ale proszę cię, przyjdź na mój!”. 

Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News

Kate Spade z mężem

Kate Spade z meżem Andrew Spade
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.