Kate Spade nie żyje
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO!

„Zawsze cię kochałam. To nie twoja wina”. Ujawniono treść listu pożegnalnego Kate Spade!

Dlaczego popełniła samobójstwo?

Olga Figaszewska 6 czerwca 2018 10:31
Kate Spade nie żyje
Fot. Getty Images

We wtorek media obiegła informacja o śmierci Kate Spade. Ceniona amerykańska projektantka popełniła samobójstwo. Jej ciało odnaleźli pracownicy firmy sprzątającej. Zagraniczne media donoszą, że 55-latka powiesiła się w sypialni swego apartamentu w Nowym Yorku. Zostawiła list pożegnalny, którego fragmenty przedostały się już do prasy. Najbliżsi wciąż nie mogą uwierzyć w jej śmierć. Jednak siostra projektantki ujawnia nieznane fakty z życia Kate. Już wiadomo, dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok?

Dlaczego Kate Spade popełniła samobójstwo?

Kate Spade stworzyła prawdziwe modowe imperium. Wydawało się, że wiedzie spokojne, szczęśliwe życie u boku kochającego męża. Wspólnie wychowywali trzynastoletnią córeczkę, Frances. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego kobieta sukcesu targnęła się na swoje życie. W liście pożegnalnym do córki, Kate wyjaśniła, że  ta nie powinna się obwiniać o jej śmierć. „Zawsze cię kochałam. To nie twoja wina. Zapytaj tatusia!”, podaje TMZ.

Dla jej rodziny to ogromny cios. Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało! Siostra Kate Spade w rozmowie dla jego z magazynów zdradziła jej sekret. Projektantka cierpiała na depresję. Reta chciała, by poddała się terapii. Bezskutecznie.

„Byłam o krok od załatwienia jej terapii w tym samym miejscu, w którym leczyła się Catherine Zeta-Jones. Zadzwoniłam i uzgodniłam, że lekarze przylecą i zabiorą moją siostrę do kliniki, ale nie mówiłam im, kto ma być pacjentem”, zdradziła Reta Saffo dziennikarzom Kansas City Star.

„Wszystko było już ustalone, torby prawie spakowane, a ja chciałam nawet polecieć z nią, żeby też zostać pacjentką. Niestety, Kate wolała poświęcić się swojej marce. Martwiła się, co się stanie, jeśli ludzie dowiedzą się o jej sytuacji”, dodała. 

Projektantka od dłuższego czasu myślała o śmierci. Pewnego dnia oglądając wiadomości, powiedziała do siostry: „Wiem, że nie lubisz pogrzebów, ale proszę cię, przyjdź na mój!”. 

Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News

Kate Spade z mężem

Kate Spade z meżem Andrew Spade
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.