Katarzyna Zielińska
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

„Potrzebuje zmian. Czas na nowe projekty”. Katarzyna Zielińska po 10 latach odchodzi z „Barw szczęścia”

Olga Figaszewska 6 grudnia 2016 21:15
Katarzyna Zielińska
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Katarzyna Zielińska wydała na swoim Facebooku oświadczenie, w którym poinformowała fanów o odejściu z serialu „Barwy szczęścia”.

 

„Człowiek potrzebuje zmian. Ja ich potrzebuję i Wy również. To daje napęd do nowych rzeczy. Ja wiem, że się spotkamy gdzie indziej” – czytamy w oświadczeniu gwiazdy.

 

Zobacz też: Tylko dla VIVY! Kasia Zielińska czyta najtrudniejsze wyrażenia języka polskiego. Zachwycająca dykcja

 

Katarzyna Zielińska przez 10 lat wcielała się w role Marty Walawskiej. Rola w „Barwach szczęścia” przyczyniła się nie tylko do spektakularnej metamorfozy wizerunku aktorki. Serialowi zawdzięcza swoją karierę. I z pewnością był to był dla niej najbardziej intensywny czas zawodowy. W najnowszym wywiadzie z magazynem „Party”, wyznała, że przyszedł czas na kolejny krok w karierze, a dotychczasowa rola nie pozwalała jej do końca rozwinąć skrzydeł.

 

„Rola Marty była moją trampoliną. Jestem tego świadoma. Gdyby nie szansa, którą dostałam 10 lat temu od pani Ilony Łepkowskiej i pana Tadeusza Lampki, to pewnie ludzie nie przychodziliby do teatru, żeby oglądać moje spektakle. Każdemu aktorowi życzę, by dostał taką szansę”. Serial był dla niej drugim życiem, drugim domem. W życiu każdego człowieka nadchodzi okres zmian. Aktorka przez blisko dwa lata zastanawiała się nad podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Co z jej planami zawodowymi, jakie wyzwania postawiała przed sobą tym razem?

 

Od Małgorzaty Matuszewskiej, PR Manager Katarzyny Zielińskiej, dowiedzieliśmy się, że aktorka odchodzi ponieważ chce zamknąć jedne drzwi, by inne zostały otwarte. Wokół jej odejścia z serialu nie ma żadnej sensacji. O swojej decyzji poinformowała zarówno scenarzystkę, Ilonę Łepkowską jak i producenta, Tadeusza Lampkę. Oboje przyjęli to z wyrozumiałością. Bohaterka grana przez Kasię nie zniknie z ekranu z dnia na dzień. Cykl produkcyjny serialu jest taki, że jeszcze kilka miesięcy Marta Walawska będzie obecna na antenie. To okres nowych wyzwań zawodowych. Kasia gra w kilku warszawskich teatrach, przygotowuje się tez do majowej premiery w Teatrze Komedia oraz gra w internetowym serialu „Wmiksowani.pl”.

 

Katarzynę Zielińską będziemy mogli oglądać na deskach teatrów Kwadrat, Komedia i Capitol. Aktorka występuje też w recitalach i programach kabaretowych. Jest ambasadorką fundacji Instytut Wspierania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. „Jestem optymistką  i wierzę, że przede mną wiele wspaniałych projektów. Ścigam marzeniami te dobre rzeczy. Chciałabym popracować w krótkich metrażach, ze studentami, debiutantami. Chcę zobaczyć, jak to jest chłonąć energię nowego pokolenia” – dodaje w wywiadzie.


Katarzyna Zielińska jest jedną z najseksowniejszych i najbardziej rozchwytywanych gwiazd. Tak błyskotliwej kariery dawno nie było. Widzowie zauważyli ją i pokochali już za role w serialach, między innymi w „Barwach szczęścia”. Wielokrotnie wygrywała plebiscyty popularności.

 

Polecamy też: Nowa VIVA! Kasia Zielińska i Małgosia Socha: „Trzymamy się razem. A mówią, że w tej branży to niemożliwe”

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?