Katarzyna Warnke
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Katarzyna Warnke w mocnych słowach o polskim show-biznesie!

„Nie wiem, dlaczego nie szanuje się w Polsce sukcesu komercyjnego”

Weronika Kostyra 15 maja 2018 11:00
Katarzyna Warnke
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Chociaż Katarzyna Warnke od lat gra w filmach i teatrze, to teraz w jej karierze przyszedł moment, na który od zawsze czekała. Po jej roli w Kobietach mafii, sprawy nabrały tempa i ma znacznie więcej pracy niż kiedyś. Jednak razem z popularnością, pojawiły się ciemne strony sławy. Aktorka spotkała się z dużą krytyką, często niezwiązaną z jej grą. Czy przejmuje się hejtem?

Katarzyna Warnke o rolach u Patryka Vegi

Katarzynie Warnke zarzucano między innymi to, że największą sławę zapewniły jej role w filmach Patryka Vegi. „Myślę, że hejt jest dziś powszechny i dotyka nas wszystkich. Chyba najbardziej odczuwalny był w stosunku do tego, że gram u Patryka Vegi. Nie wiem, dlaczego nie szanuje się w Polsce sukcesu komercyjnego. To, że Vega gromadzi w kinach miliony widzów i zarabia na filmach duże pieniądze, jest samo w sobie powodem pogardy ze stron środowiska artystycznego, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe”, powiedziała w rozmowie z Show.

Najzabawniejsze jest to, że wielu hejtujących, nie zna nawet filmów, które krytykują. „Spotkałam się wielokrotnie z krytyką tych filmów ze strony osób, które ich nie widziały, co jest kuriozalne. Zazwyczaj te opinie są kubłem pomyj wylewanych na te filmy, a nie rzeczową krytyką. Lub zdarza się też, że poważana dziennikarka mówi, że zagrałam świetnie w Botoksie, ale Vega jest słaby. Jakim cudem można zagrać świetnie, nie mając dobrze napisanej historii i nie współpracując z reżyserem?”, pyta aktorka.

Katarzyna Warnke o hejcie

Wiele pisano też o jej związku z aktorem Piotrem Stramowskim. Warnke posądzano o to, że role zawdzięcza mężowi. „Plotki mnie nie interesują, nie dotyka mnie nieprawda. Śmieszyły mnie opinie, że to Piotrek załatwił mi rolę u Vegi, bo Patryk nie powierzyłby tak istotnej i trudnej roli ze względu na jakiś układ. Za duże ryzyko. Chyba najbardziej nieprzyjemne było ciągłe podkreślanie różnicy wieku między mną a Piotrkiem. Ale to już minęło i mam nawet wrażenie, że to była taka nasza mała feministyczna krucjata, w której odnieśliśmy sukces”, podsumowała. 

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke, VIVA!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, sesja Viva!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…