O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Warnke: „Polityczki w Polsce są takimi kapo, strażniczkami’’

Słowa aktorki zelektryzowały opinię publiczną!

VIVA! 26 kwietnia 2018 13:30

W czasach, kiedy przez ulice przechodzą Czarne Protesty, a wolność słowa staje się towarem deficytowym, temat aborcji elektryzuje opinię publiczną. Prawo kobiet o decydowaniu o własnym ciele stało się czymś nieoczywistym. Katarzyna Warnke również zabrała głos w tej sprawie. W ostatnim wywiadzie gwiazda ostro wypowiedziała się na temat tego, jak wygląda dyskusja w Polsce w tej ważnej kwestii.

Katarzyna Warnke o aborcji

Gwiazda zauważa, że mężczyźni kontrolują wszystko tylko ze względu na to, że są silniejsi fizycznie. Kontrolują rzeczywistość i ten układ przynosi im konkretne korzyści, od takiego podstawowego, że kobieta musi sprzątać (...) ten problem w relacjach między kobietami istnieje obojętnie, ile się ma pieniędzy, na jakim się jest stanowisku. Mężczyzna to jest istota wysoka, ojciec jest symbolem prawa w domu (...), a kobieta jest od tego, żeby zadbać o czysty dom, o to, żeby było co jeść, a tak naprawdę chodzi o najbardziej uciążliwe, nieprzyjemne prace. Codzienne sprzątanie, gotowanie nie buduje poczucia własnej wartości ani nie rozwija’’, wyznała aktorka w rozmowie z Piotrem Grabarczykiem.

Katarzyna Warnke ostro wypowiedziała się na temat kobiet działających w polityce, które są bardzo agresywne wobec innych. Polityczki w Polsce są takimi kapo, strażniczkami, to jest coś takiego pomiędzy one nigdy nie będą traktowane jak mężczyźni. Te osoby są najbardziej agresywne, bo nie są pewne swojej sytuacji. Chcą być bliżej oprawcy. Te konserwatywne kobiety kopią, bo czują, że są blisko bycia więźniem, że nie są traktowane jak partnerki w rozmowach z konserwatywnymi mężczyznami’’, podkreśliła aktorka.

W rozmowie z dziennikarzem gwiazda odniosła się do filmu Botoks, w którym zagrała kobietę dokonującą aborcję.

„Dziecko w misce, pokawałkowany płód zakrwawiony, pojawiał się na sztandarach frakcji pro life i się tego używa, zastrasza się kobiety, głosi się w kościołach, ale tu mamy do czynienia z filmem i to można upolitycznić, ale tam odniesień politycznych nie ma. Jestem przeciwna mówieniu, że aborcja jest ok. Dla mnie aborcja nie jest OK. Nasza cywilizacja zabrnęła tak daleko, że jesteśmy w stanie medycznie rozwiązywać problemy, a nie jesteśmy na to gotowi psychicznie. Uważam, że kobieta powinna sama decydować o tym - jest to sprawa jej ciała’’, powiedziała Warnke.

Zgadzacie się ze słowami gwiazdy?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.