Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016 	Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Alkohol problemem polskiego show-biznesu? Katarzyna Nosowska ujawniła prawdę!

Nie wszyscy jej koledzy będą zadowoleni...

Rafał Kowalski 12 października 2018 16:57
Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016 	Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Niesłychanie głośno zrobiło się w ostatnim tygodniu o Katarzynie Nosowskiej. Wszystko za sprawą usunięcia przez wokalistkę wszystkich zdjęć i filmów z Instagrama, którego obserwuje ponad 300 tysięcy osób. Na szczęście sprawdziły się przewidywania wielu fanów wokalistki, którzy twierdzili, że zabieg może być elementem promocji nowej płyty. Piosenkarka wróciła już nie tylko do sieci, ale i mediów, bo właśnie ukazał się nowy wywiad z Nosowską, w którym artystka zdobyła się na mocne wyzwanie.

Katarzyna Nosowska o alkoholu

Przy okazji rozmowie o nowym krążku wokalistki, dziennikarz Gazety Wyborczej zauważył, że piosenka Ja pas opowiada o życiu z alkoholikiem. Gwiazda z kolei związana z muzykiem zespołu Hey, Pawłem Krawczykiem, który zmaga się z chorobą alkoholową. Katarzyna Nosowska ma na ten temat swoje zdanie i nie pierwszy raz kiedy wypowiada je głośno. W przeciwieństwie do wielu osób. „Ludzie nie chcą o tym mówić, wstydzą się. Niepotrzebnie. Alkoholizm nie jest nadmiarem zabawy, ale chorobą, wobec której człowiek staje się zupełnie bezbronny. To jak nowotwór, nie wystarczy o tym nie myśleć, żeby minęło. Rozumiem jednak, że ciężko się mówi o alkoholizmie w kraju, w którym jest on znakomitym sposobem na zarabianie pieniędzy przez państwo. Jest w tym jakaś nieskończona perfidia, że angażuje się tyle energii i środków w zakazywanie marihuany i jednocześnie bezczelnie serwuje się i promuje alkohol. Dosłownie wszędzie, nawet na stacjach benzynowych. To jest dramat”, powiedziała Nosowska w Gazecie Wyborczej.

W dalszej części rozmowy, Kasia Nosowska przyznała, że alkohol jest zmorą wielu ludzi w Polsce, także tych znanych. „Artyści piją dużo, ale w Polsce alkohol jest wszędzie. Nie ma środowisk od niego wolnych. Ludzie są coraz bardziej umęczeni rzeczywistością, zarzynają się w pracy, która nie sprawia im radości. Wieczorem, po przyjściu do domu, potrzebują się jakoś rozluźnić. Meczyk? No, nareszcie jakiś moment relaksu po całym dniu przykrości. Otworzę sobie też piwko, relaks będzie jeszcze głębszy. Wakacje? Jutro nie muszę wstawać do roboty, to mogę się napić…”, przyznała Nosowska.

„Widzę, że alkoholik to nie tylko ten bezdomny pan, który leży w rowie, więc dosłownie upadł nisko. Wszędzie widzę tzw. alkoholików wysoko funkcjonujących, ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że już mają ten problem, albo nie chcą się do niego przyznać. Tymczasem już przekroczyli granicę, zza której nie ma powrotu. Nie wrócą już do zwyczajnego, towarzyskiego picia. Znam wiele takich osób i często są to piękni ludzie z telewizji. Piosenkarze, aktorzy, eleganckie panie. Trudno się dziwić, że dla nich wszystkich jest to nieładny temat.”, dodała.

Mamy nadzieję, że szczera odpowiedź wokalistki otworzy oczy wielu osobom, które na co dzień borykają się z chorobą alkoholową lub mają w otoczeniu osobę uzależnioną. Nigdy nie jest za późno, by im pomóc, czego dowiodło już kilka artystów choćby z polskiego show-biznesu.  

Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. Marlena Bielińska/Move

horoskop
Fot. MATERIAŁY PRASOWE

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.