Katarzyna Nosowska, Agata Kulesza
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News, Pawel Wodzynski/East News
NIEZWYKŁE RELACJE

Znają się od dziecka. Zawsze się wspierają. Historia przyjaźni Agaty Kuleszy i Katarzyny Nosowskiej chwyta za serce...

„Sposób, w jaki splatają się nasze losy, niezmiennie mnie zadziwia", wyznała piosenkarka

Karol Sowa 2 marca 2023 20:31
Katarzyna Nosowska, Agata Kulesza
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News, Pawel Wodzynski/East News

Dwie artystki. Jedna zachwyca swoim talentem na deskach teatrów, druga elektryzuje na scenach muzycznych. Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza są dowodem na to, że w show-biznesie istnieją prawdziwe przyjaźnie. Poznajcie sekret ich relacji. 

Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska — historia przyjaźni 

Jedna jest aktorką, druga zaś piosenkarką. Ich relacja jednak zaczęła się, gdy nie były jeszcze popularne. Obie pochodzą ze Szczecina, a ich ojcowie byli marynarzami. Co więcej, razem się wychowywały. Na swojej drodze stanęły, gdy miały zaledwie 3 lata. Dwa lata później bawiły się już lalkami. „Nasi ojcowie pływali na jednym statku. Nasza przyjaźń trwa od 45 lat. I to jest nieprzerwany kontakt. Mieszkałyśmy na jednym osiedlu. Chodziłyśmy do jednej klasy w podstawówce, później ona poszła do liceum, ja do technikum, ale prywatnie nasza przyjaźń wciąż trwała. Następnie Agata przeniosła się do Warszawy do szkoły teatralnej. Ja w ślad za nią i zostałam piosenkarką. Teraz ma miejsce niezwykła sytuacja, ponieważ znów jesteśmy sąsiadkami jak za dawnych lat w Szczecinie", wyznała Katarzyna Nosowska w rozmowie z Mateuszem Hładkim. A jak początki tej znajomości wspomina jej przyjaciółka? „Dyski naszych pamięci nie zarejestrowały pierwszego spotkania, znamy je z relacji rodziców. Miałyśmy po trzy lata, jak się poznałyśmy na statku. Ojcowie byli marynarzami”, dodała aktorka w rozmowie ze Zwierciadłem. 

„Naprawdę Agata jest moją przyjaciółką…to jest bardzo długotrwała relacja, my się znamy strasznie długo…miałyśmy 3-latka, jak się poznałyśmy… to jest to, to jest przyjaźń, bo nie chodzi o to, by bez przerwy siedzieć razem… a teraz się okazuje, że w takich trudnych moich momentach ona była przy mnie i kiedy ona doświadczała trudnych momentów, to ona też znajduje mnie, to naprawdę niezwykłe”, dodała Nosowska w rozmowie z Magdą Mołek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak Dorota Wellman świętowała urodziny. Ekipa DDTVN przygotowała na dla niej niespodziankę!

Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016 	Katarzyna Nosowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza — relacja

Agata i Kasia chodziły też do tej samej szkoły podstawowej i liceum. Niedługo potem wyjechały, aby spełniać marzenia. Obie wzięły udział w rekrutacji do szkoły teatralnej. Niestety, przyszła wokalistka została odrzucona. „Myślę, że dobrze się stało. Kasia jest zbyt samoistną, samostanowiącą osobowością, żeby mogła podporządkować się zespołowym regułom obowiązującym w tym zawodzie", wyznała Agata Kulesza. To jednak nie podłamało Kasi. Zaczęła rozwijać się jako wokalistka. „Odniosła sukces wyłącznie dzięki talentowi, żadnych marketingowych sztuczek. Ma charyzmę, jednocześnie jest jedną z najskromniejszych dziewczyn, jakie znam. Kiedyś zadzwoniła do mnie, mówiąc: „Agata, wiesz, ja jestem nieutalentowana.” Zapytałam: „Ile płyt sprzedałaś?”. „Trzy miliony”. „I tyle osób dało się nabrać? ”, dodała aktorka. Teraz obie mają wielu fanów, są też autorytetami i wzorami do naśladowania.

Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza miały też okazję zaprezentować swój talent na jednej scenie. W 2014 roku aktorka gościnnie pojawiła się na koncercie przyjaciółki, gdzie zagrała na ukulele. Zaśpiewała również w chórkach. „Kaśka nie funkcjonuje cały czas w moim życiu, ale jest w mojej głowie. Zdzwaniamy się co jakiś czas i nie jest ważne, że przez dwa miesiące nie miałyśmy kontaktu. Zawsze mamy o czym rozmawiać. Wzruszam się, kiedy słyszę w radiu jej piosenki. To jest artystka, prawdziwa gwiazda. Kaśka nie musi nigdzie bywać. Właśnie, gwiazdy nie muszą bywać", wyznała ulubienica widzów w rozmowie z Galą w 2009 roku. 

Artystki do dzisiaj mają ze sobą bardzo dobry kontakt. I choć Agata Kulesza od czasu do czasu mówi o przyjaźni z piosenkarką, to Katarzyna Nosowska niewiele zdradza. Jedno jest jednak pewne, ich relacja jest nierozerwalna. Piosenkarka w jednej z rozmów przyznała: „Sposób, w jaki splatają się nasze losy, niezmiennie mnie zadziwia. Wyłączając relacje, w których miesza się krew, ze wszystkich „świeckich” znam cię najdłużej…”.

Mamy nadzieję, że już zawsze tak pozostanie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Ona jest klejem, ja jestem szalonym marzycielem". Tak kochają się Jon Bon Jovi i Dorothea Hurley

 Agata Kulesza, Skazana
Fot. Bezpłatny materiał promocyjny tvn
 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?