Katarzyna Litwiniak
Fot. Facebook Katarzyna Litwiniak
VIVA! Tylko u nas

Katarzyna Litwiniak nie żyje. Była żona Jacka Rozenka przegrała walkę z chorobą

Do końca nie traciła wiary, że uda jej się wyzdrowieć

Redakcja VIVA! 7 kwietnia 2020 07:24
Katarzyna Litwiniak
Fot. Facebook Katarzyna Litwiniak

Katarzyna Litwiniak nie żyje. Pierwsza żona Jacka Rozenka przegrała nierówną walkę z nowotworem od czterech lat. W 2019 roku jej stan się pogorszył. Lekarze zdiagnozowali rozsiany przerzut raka do kości. O śmierci Katarzyny Litwiniak poinformowali w sieci jej bliscy znajomi.

Choroba Katarzyny Litwiniak

W 2016 roku u Katarzyny Litwiniak zdiagnozowano raka piersi. Kiedy wydawało się, że wdrożone leczenie przynosi efekty i kobieta wraca do zdrowia, „wróg” powrócił.

„Po operacji, radioterapii, hormonoterapii i wielu innych zabiegach czułam, że wracam do zdrowia, co dawało mi nadzieję na zdrową przyszłość, jednak wyniki badań wykazujące obecność aktywnych komórek rakowych w organizmie nigdy nie były w normie. Pojawiły się bardzo uciążliwe bóle kręgosłupa. W lutym 2019 r. postawiono mi nową diagnozę - rozsiany przerzut raka do kości. Lekarz onkolog postawił bardzo niekorzystne statystyczne rokowania, nie dając żadnej szansy na wyzdrowienie. Pomimo to nie poddaję się i wierzę, że znajdę rozwiązanie i powrócę do zdrowia”, pisała Katarzyna Litwiniak w mediach społecznościowych.

Wówczas pojawiła się nadzieja w postaci leczenia protonoterapii, która pozwala na wyeliminowanie skupisk komórek rakowych i zabezpiecza kości przed złamaniem. Leczenie było kosztowne, a pierwsza żona Jacka Rozenka nie była w stanie pokryć go pokryć. O pomoc apelowały gwiazdy, m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan czy Krzysztof Ibisz. Katarzyna Litwiniak mogła liczyć także na wsparcie byłego męża. 

Nie traciła wiary do końca.  „Najbliższe dwa lata przeznaczam na powrót do zdrowia. Na świecie są dowody na to, że można to zrobić. I tego się trzymajmy. Pomóżcie mi przejść przez chorobę i odzyskać nadzieję, liczę na Was!”, pisała rok temu.

Niestety nie udało jej się wygrać i wrócić do zdrowia. Katarzyna Litwiniak zmarła. 

,,Kochana Kasiu Katarzyna Litwiniak byłaś bardzo silna i dzielna i bardzo wierzyłaś, że wyzdrowiejesz. Twoi przyjaciele, rodzina, znajomi...wszyscy wierzyliśmy, że wygrasz tą nierówną walkę. Zawsze będę ciepło Cię wspominać .Dziękuję Ci za naszą współpracę...Wyrazy współczucia dla Twoich najbliższych. Będzie Ciebie brakować", napisała aktorka Małgorzata Kosik. 

Rodzinie i bliskim Katarzyny Litwiniak składamy wyrazy głębokiego współczucia 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.