Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012, HOTNEWS_D
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Bił ją i poniżał... Po 6 latach walki Katarzyna Figura wygrała w sądzie z byłym mężem!

Znamy szczegóły wyroku...

Rafał Kowalski 17 września 2018 10:28
Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012, HOTNEWS_D
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Po wieloletnim związku Kaiem Schoenhalsem, Katarzyna Figura wyrwała się z rąk potwora. Były partner stosował wobec niej przemoc, o czym gwiazda opowiedziała pierwszy raz publicznie sześć lat temu. Od tego czasu para toczyła w sądzie batalię o prawo do wychowywania dzieci i majątek. Dziś Katarzyna Figura czuje się wolną kobietą i spełnioną matką, a swoje życie wiedzie w Gdyni. Choć ulubienica widzów rzadko udziela wywiadów, to dla programu Uwaga zrobiła ostatnio wyjątek.

Gdzie mieszka Katarzyna Figura?

Aktorka wyznała, że pomysł na zamieszkanie w Gdyni był spontaniczny. „Decyzja wyniknęła w konsekwencji marzenia, które zostało wypowiedziane przez moje najmłodsze dziecko, córeczkę Kaszmirkę. Przyleciałyśmy z córką, zostawiłyśmy bagaże w hotelu. Była piękna pogoda, tak jak tego lata. Pobiegłyśmy na plażę, moja córka zaczęła tańczyć, wyglądała przepięknie… Powiedziała wtedy do mnie: mamusiu tu jest tak ładnie, musimy się tu przeprowadzić”, zdradziła gwiazda.

Katarzyna Figura o byłym mężu

Aktorka dodała także, że chciała być jak najdalej od byłego partnera i stąd szybko zgodziła się na wyprowadzkę. Odnalezienie swojego miejsca pomogło się jej także uporać z medialnym rozgłosem, który zyskała jej trudna sytuacja. „Nikt sobie nie wyobrażał, że osoba taka jak ja może być ofiarą. Że może to potem ujawnić. I to wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami i bardzo pięknie w białych rękawiczkach przeprowadzane. To jest mój przekaz: jeżeli jesteśmy w bardzo dramatycznej sytuacji to po prostu nie można w tym pozostać, tylko trzeba to zmienić. A zmiana miejsca zamieszkania jest cudownym narzędziem i dlatego wybrałam wybrzeże”, usłyszeliśmy w Kulisach sławy w TVN.

Katarzyna Figura wygrała w sądzie

Katarzyna Figura opowiedziała też o wyroku sądu, który zapadł po długiej walce z Kaiem. „Po 6 latach zakończył się proces wyrokiem takim, że wszystkie jego roszczenia, w tym finansowe, zostały odsunięte. Jakiekolwiek zarzuty wobec mojej osoby jakobym miała naruszyć publicznym odkryciem prawdy o naszym życiu prywatnym, o przemocy, jaką stosował wobec naszych dzieci i wobec mnie, zostały również odsunięte. W uzasadnieniu sądu padło sformułowanie, że miałam pełne prawo dokonać takich kroków w obronie zdrowia i życia swojego i swoich dzieci. Zamknęłam już ten etap”, opowiedziała aktorka.

Jesteśmy pełni podziwu dla siły, jaką ma w sobie Katarzyna Figura. Życzymy jej, by nigdy nie zapominała, że jest wyjątkową kobietą i świetnym przykładem dla innych pań, które były w podobnej sytuacji, ale dzięki jej odwadze miały skąd czerpać inspirację do zmiany swojego życia.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału. Jak obecnie wyglądają córki aktorki i o co najczęściej proszą mamę? Odpowiedź w wideo!  

Katarzyna Figura 2018
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.