Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM JEST GŁOŚNO

„Musiałam usunąć ten organ”. Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację!

Jaki jest stan zdrowia dziennikarki?

Konrad Szczęsny 6 listopada 2018 11:58
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Na początku października Katarzyna Dowbor trafiła do szpitala, w którym przeszła operację tarczycy. Prowadząca program Nasz nowy dom zamieściła wówczas zdjęcie na swoim profilu na Instagramie, na którym widać było wenflon umieszczony w jej dłoni. Fani gwiazdy byli zaniepokojeni i drżeli o jej zdrowie. Dziennikarka w najnowszym wywiadzie zabrała głos i opowiedziała, jak przebiegał zabieg.

Katarzyna Dowbor przeszła zabieg usunięcia tarczycy. Prowadząca Nasz nowy dom o swoim stanie zdrowia

Katarzyna Dowbor 5 października poinformowała fanów, że operacja, którą przeszła udała się i wraca powoli do pełni sił. 

„Jestem już po operacji. Czuję się bardzo dobrze. Serdecznie Was pozdrawiam! #operacja #szpital #tarczyca #choroba#powrótdozdrowia #katarzynadowbor #pozdrawiam”, podpisała je gwiazda.

Teraz prezenterka zdradziła, jak dokładnie wyglądał zabieg. Okazuje się, że gwiazda Polsatu przeszła operację usunięcia tarczycy! Dlaczego lekarze zdecydowali się na tak radykalny krok?

„Choć byłam pod opieką lekarzy i brałam leki, to okazało się, że nad moją trudno zapanować. Przez te lata towarzyszyły mi stany zapalne, stąd decyzja specjalistów, że najlepszym wyjściem będzie usunięcie tego organu. Po operacji szybko doszłam do siebie, więc nie było powodów, aby ograniczyć aktywność zawodową”, zapewniła w rozmowie z Dobrym tygodniem.

Katarzyna Dowbor o chorobie tarczycy. Jakie miała z nią problemy?

Rok temu, pod koniec listopada w szczerej rozmowie z Krystyną Pytlakowską Katarzyna Dowbor zwierzyła się, jak wykryto u niej problemy z tarczycą. Kulisy były naprawdę dramatyczne!

„Pojechałam na zdjęcia do mojego poprzedniego programu o zdrowiu, zrobić wywiad z dr. Dąbrowieckim w szpitalu przy Szaserów. Miałam wtedy problem z okiem, które mi spuchło, i jakby wychodziło z orbity. Okulistka leczyła mnie na zapalenie rogówki. Dr Dąbrowiecki zajrzał w to oko i mówi: nie podoba mi się. Powiedziałam, że już się leczę u okulisty. - Proszę być jutro u mnie na badaniach – stwierdził autorytatywnie. Ja na to, że nie mam czasu.

- Proszę być na ósmą, to potrwa chwileczkę. Zgodziłam się, ale ta chwila trwała do popołudnia. Przeszłam testy tarczycowe, czekaliśmy na wyniki, potem usg, które wykazało, że moja tarczyca szaleje. O godzinie 16 przyszedł doktor i mówi: jest dobrze, to tylko tarczyca. Jak to tylko? - Powiem pani szczerze, że gdy zobaczyłem to oko, pomyślałem, że ma pani guza mózgu. Kiedy zrobiliśmy wszystkie badania, okazało się, że mam silną nadczynność tarczycy. TSH wyszło koszmarnie, jakieś 0,0001”, wyjawiła gwiazda.

Okazało się, że objawy te były bardzo groźne dla życia prezenterki!

„Wiem, przełamaniem tarczycy, co jest niebezpieczne dla życia. Okazało się, że choruję na chorobę Gravesa-Basedova a ponieważ u mnie nic nie może być normalnie, jedno oko tylko wychodziło mi z orbity, a nie dwoje oczu jak innym ludziom”, mówiła nam.

Na szczęście wszystko jest już dobrze, jednak Katarzyna Dowbor potwierdziła w rozmowie z Faktem, że musi poddawać się regularnym badaniom.

„Trzeba regularnie sprawdzać, czy poziom hormonu jest dobry. Musi być tak ustawiony, żeby organizm dobrze funkcjonował. Na szczęście mam dobrego endokrynologa”, zadeklarowała.

Prowadzącej Nasz nowy dom życzymy jak najszybszego powrotu do pełni sił!   

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.