Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Dowbor opowiedziała o walce z poważną chorobą!

Czy żałuje operacji?

Sabina Zięba 26 października 2019 16:20
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

W zeszłym roku okazało się, że po wielu latach walki z chorobą, Katarzyna Dowbor zdecydowała się na poważną operację. Teraz postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami i udzieliła wywiadu, jak wygląda jej życie po zmaganiach z istotnymi zaburzeniami. Czy żałuje swojej decyzji?

Katarzyna Dowbor o operacji

Dziennikarka przez 7 lat zmagała się z chorobą Gravesa-Basedowa, czyli schorzeniem gruczołu tarczowego prowadzącym do nadczynności tarczycy. Chorzy często są nerwowi i zmęczeni, cierpią na bezsenność, nerwowość, drżenie mięśni czy kołatanie serca. Wymagają stałej opieki endokrynologa oraz właściwego leczenia.

Ze względu na to, w październiku ubiegłego roku Katarzyna Dowbor zdecydowała się na usunięcie tarczycy. Dziś wciąż odczuwa skutki i musi regularnie się badać, ale jej samopoczucie zdecydowanie się polepszyło. Sama w rozmowie z redakcją Faktu wyznała: „Czuję się lepiej. To była bardzo dobra decyzja. Nawet blizny już nie widać i jest super. Nie muszę też się martwić i zastanawiać, jak to będzie. Mogę normalnie funkcjonować”.

Dodała również, jak wygląda życie bez jednego z najistotniejszych organów: „Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań”.

Bez wątpienia prowadząca program Nasz nowy dom odzyskała radość życia i jest teraz naprawdę szczęśliwa. Widać, że czasem warto podejmować zdecydowane działania!  

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…