Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, VIVA! luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Kasia Warnke nago z ciążowym brzuszkiem! Ujawniła szczegóły połogu

Z jej ust padły naprawdę mocne słowa! Jeden z internautów zaatakował aktorkę

Konrad Szczęsny 6 grudnia 2020 15:51
Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, VIVA! luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Na początku września zeszłego roku Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski zostali po raz pierwszy rodzicami. Wówczas na świat przyszła dziewczynka, której nadali imię Helenka. W najnowszym wpisie na Instagramie aktorka opublikowała zdjęcie, na którym pozuje nago z ciążowym brzuszkiem. Z kolei w wywiadzie opowiedziała, jak wyglądały jej chwile w szpitalu tuż po narodzinach dziecka, nawiązała do aborcji i opowiedziała o blaskach i cieniach macierzyństwa...

Kasia Warnke pokazała nagie zdjęcie z ciążowym brzuszkiem

Fotografia, którą Kasia Warnke opublikowała na swoim profilu na Instagramie, jest naprawdę niezwykła. Żona Piotra Stramowskiego pozuje na niej zupełnie nago. Została wykonana, gdy była już w zaawansowanej ciąży...

„To zdjęcie z czasu, kiedy było nas dwie w jednej :) A zrobił je Robert Wolański❤️ Jeśli chcecie się dowiedzieć o tym, jak mi z byciem mamą, zapraszam do przeczytania wywiadu w @ladnebebe.pl, który w swoim cyklu „Pracujące mamy”przeprowadziła moja koleżanka z Grudziądza, wspaniała dziennikarka i mama Agata Napiórska? Polecam serdecznie! Link w BIO❣️ #matka#macierzyństwo #matkaicórka#thatslife #bodytransformation”, podpisała je.

Internauci zachwycają się opublikowaną fotografią. Nie szczędzą Kasi Warnke komplementów. Odnieśli się również do wspomnianego przez nią wywiadu, w którym mówi m.in. o trudach macierzyństwa, połogu, tęsknocie za dzieckiem oraz Strajku Kobiet i aborcji.

Kasia Warnke o połogu: „miałam poranione sutki. płakałam podczas karmienia”. Nawiązała też do aborcji

W bardzo szczerej rozmowie z Agatą Napiórską dla portalu labnebebe.pl aktorka ujawniła, jak czuła się tuż po porodzie, gdy przebywała w szpitalu. Nie ukrywała przy tym, że był to bardzo trudny okres...

„W szpitalu pielęgniarki przychodziły i pytały: a co tam pani ma w ręku? A miałam mleko następne. No właśnie, nawet ta nazwa: mleko następne. Mleko to mleko. Kiedyś było modne karmienie sztucznym mlekiem, teraz jest ciśnienie, że mleko musi być z piersi. Dlaczego nie ma ulotek i informacji o laktatorach, o tym, że można karmić butelką, że nie każda kobieta musi karmić piersią, że mamy wybór? Nikt mi w tym nie pomógł, nikt nie wyjaśnił. Miałam poranione sutki, płakałam podczas karmienia i dopiero mój mąż rozwiązał sytuację, przywożąc laktator. Myślę, że to nie wynika ze złych pobudek, to tylko złe schematy. Podobnie jest zresztą z aborcją”, podkreśliła.

I dodała, że według niej prawo do przerwania ciąży powinno być powszechne.

„Ostatnio miałam wywiad w Newonce Radio i Kuba Wojewódzki zagadnął mnie: „Ale co to ma być ta aborcja na życzenie”? Co to w ogóle za wyrażenie? Powiedziałam, że nie widzę w tym nic złego. Jest adekwatne, bo aborcja powinna być możliwa na życzenie. Myślę, że cała przestrzeń wokół rodzenia dziecka jest lękowa i atawistyczna. Do wszystkich innych zagadnień medycznych przykładamy naukę, idziemy za nią, słuchamy. Masz wybór w przypadku innych spraw: chcesz operację czy nie chcesz? A w przypadku rodzenia czy karmienia narzuca ci się to, co aktualnie jest modne czy wymagane społecznie. I jest tak wyłącznie na tym polu”, zauważyła Kasia Warnke.

Dlaczego Kasia Warnke i Piotr Stramowski nie pokazują twarzy dziecka?

Wyjawiła również, dlaczego wraz z mężem podjęli decyzję o nie upublicznianiu wizerunku Helenki.

„Staram się panować nad swoim wizerunkiem. Wyznaczam granice i ustalam, co publikuję. Nie wyobrażam sobie pokazywania zdjęć z USG, porodu, zdjęć z pierwszego okresu życia dziecka i takich zaraz po porodzie. Nie oceniam tych, którzy tak robią. Dla mnie to intymny moment bycia z dzieckiem na początku. Poza tym te zdjęcia będą fruwały w sieci do końca świata. Nie dałabym więc dziecku wyboru, skazując je od urodzenia na bycie osobą publiczną. Może moja córka tego nie będzie chciała, będzie miała żal i pretensje? Jednocześnie wiem, że bycie publiczne to kreacja. Tu nie ma prawdy. Nie ujawniam więc publicznie tego, kim naprawdę jestem”, wyjaśniła.

Przyznała także, że macierzyństwo było dla niej swoistym przewrotem. Mogła jednak liczyć na swojego partnera.

„Ten wysiłek odbywa się zawsze kosztem czegoś. Najpierw myślałam, że dam radę zrobić wszystko: zająć się Heleną, związkiem, domem, pracą. Na końcu okazało się, że najbardziej ucierpiał mój sen. A sen jest kluczowy: wolę iść z córką na drzemkę i okazać się wtórną analfabetką, bo dużo mniej przez te drzemki czytam, niż być niewyspana i rozdrażniona. Jeszcze w ciąży otworzyłam nową ścieżkę zawodową”, zwierzyła się.

I dodała, że gdy wyjechała na tydzień w związku z obowiązkami zawodowymi, nie odczuwała tęsknoty za córeczką.

„Razem z Kamilą Taraburą zaczęłyśmy pisać scenariusz. W kwarantannie wyjechałyśmy na tydzień, by go dopracować i scenariusz nabrał kształtu. Film będzie prawdopodobnie produkowany przyszłą wiosną. Ten okres macierzyństwa i kwarantanny był dla mnie dobry zawodowo, bardzo wartościowy. Helena miała już pół roku. Wyjechałam na tydzień bez niej i znowu poczułam, że jestem sobą. Był to wspaniały dziewczyński czas, złapałam oddech.

Poczułam, że jestem na powrót taką osobą, jaką byłam wcześniej i że to było zablokowane, wycofane. Nie czułam tęsknoty za dzieckiem. Kiedy jestem z córką, jestem z nią w stu procentach. Ale kiedy jestem bez niej, też jestem w stu procentach tam, gdzie jestem. Nie czuję się bez niej, jakby mi ktoś wyrwał kawałek mnie. Chyba po prostu jestem na tyle ukształtowaną osobą, że kiedy wiem, że ona jest w dobrych rękach, jestem spokojna”, zaznaczyła.

Internauta do Kasi Warnke: „trzeba było usunąć kaszojada”

Niestety, treść rozmowy z Agatą Napiórską wywołała w sieci mieszane odczucia. Jedni chwalili Kasię Warnke za odwagę i przełamywanie tabu wokół macierzyństwa, inni ostro ją skrytykowali. Chodzi mi o popieranie dostępności do aborcji.

„Trzeba było usunąć kaszkojada na znak protestu i solidarności z kobietami i ruchem lgbtqap +”, kpił jeden z internautów.

Na odpowiedzieć aktorki nie trzeba było długo czekać...

„chyba ma Pan bardzo mylne wyobrażenie o tym, co jest myślą przewodnią strajku kobiet. Proszę się wyedukować”, odcięła się.

Pełny wywiad z Kasią Warnke na temat macierzyństwa możesz przeczytać POD TYM LINKIEM. 

Kasia Warnke i Piotr Stramowski zostali rodzicami we wrześniu zeszłego roku:

Kasia Warnke, Katarzyna Warnke w ciąży, Piotr Stramowski, pokaz MMC
Fot. Filip Okopny
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.