Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

„W moim odczuciu poczęcie jest doświadczeniem porównywalnym do śmierci”

O czym jeszcze Katarzyna Warnke opowiedziała w nowym wywiadzie?

Olga Figaszewska 11 września 2019 08:51
Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w poniedziałek powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. W ich życiu nastąpiła rewolucja! Aktorka pojawiła się właśnie w ciążowej sesji na okładce Uroda Życia. Na łamach magazynu opowiedziała o swoich odczuciach i radości związanej z nową rolą.

Kasia Warnke w wywiadzie Urody Życia

Informację o ciąży Kasia Warnke starała się zatrzymać w tajemnicy jak najdłużej. Chciała dzielić się wiadomością o tej szczęśliwej nowinie z najbliższymi i wynikało to z jej silnej potrzeby intymności.

„Myślę, że nie jestem postrzegana jako osoba skryta i niedostępna w przestrzeni medialnej, ale lubię panować nad sytuacją, kontrolować informacje wypływające na mój temat. (...) Chciałam ciążę utrzymać jak najdłużej w sekrecie, dlatego postanowiłam konsekwentnie zaprzeczać. I choć większość internautów zareagowała dowcipnie na ten zabieg, pojawiły się również zarzuty, że oszukałam fanów. Cóż, naruszono moją intymność i po prostu się broniłam ”, wyznała w wywiadzie Urody Życia. 

Ciąża była dla Kasi Warnke wspaniałym doświadczeniem. Gwiazda przyznała, że okazało się ono bogate także w kontekście postrzegania społecznego kobiet w błogosławionym stanie i przekraczania granicy intymności. Aktorka zaznacza w wywiadzie, że poród, jak większość istotnych wydarzeń w życiu wpłynie na nią i jej uczucia.

„W moim odczuciu poczęcie jest doświadczeniem porównywalnym do śmierci. Należą one do tej samej przestrzeni transcendentnej, przesyconej tabu. Poczęcie, tak jak śmierć, są zjawiskami niepojętymi dla człowieka. (…) Tak jak przeżywałam śmierć mojego ojca, tak przeżywam poczęcie mojego dziecka i okres ciąży. (…) Człowiek pojawia się z niebytu i w ten niebyt odchodzi. To jest wstrząsające i piękne. (…) A teraz jestem człowiekiem, w którym rozwija się nowe życie, nowa istota. I nie mam pojęcia, kim ona jest, kim się stanie, ale już darzę ją uczuciem i robię jej miejsce w swoim życiu”, tłumaczy gwiazda.

Ciąża dla Kasi Warnke była czasem, w którym doświadczała świata mocniej. „Tak, jakbym osunęła się w siebie głębię i zarazem dostała nowe narzędzia, żeby penetrować rzeczywistość. Tak jak wcześniej takie narzędzie dała mi śmierć bliskiej osoby”, dodała w rozmowie z Magdaleną Żakowską. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#gangstagangsta #mammafelice @uroda.zycia Fot. @robertwolanski #🧡

Post udostępniony przez Kasia Warnke (@kasiawarnke)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?