Kasia Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
VIVA! Tylko u nas

Kasia Kowalska w poruszającym apelu. Prosi o wsparcie dla lekarzy

Artystka zamieściła w sieci emocjonalny filmik

Konrad Szczęsny 29 marca 2020 15:06
Kasia Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

To dla niej niewyobrażalnie trudny czas. W piątek Kasia Kowalska zamieściła na swoim profilu na Instagramie wideo, w którym poinformowała, że jej córka przebywa w szpitalu w Londynie. Nie ujawniła jednak powodu hospitalizacji. Ola musiała zostać intubowana. Dzisiaj artystka zamieściła w sieci kolejne nagranie. Tym razem poprosiła o wsparcie dla wszystkich lekarzy, którzy walczą z pandemią SARS-CoV-2.

Kasia Kowalska prosi o wsparcie dla lekarzy

„Dzisiaj o godzinie 17.00 wyjdźmy i bijmy brawa dla całej służby zdrowia, dla wszystkich lekarzy, dla wszystkich, którzy muszą pracować w tak trudnym dla nas czasie. Jesteśmy z Wami, dziękujemy Wam bardzo”, zaapelowała Kasia Kowalska za pośrednictwem Instagrama.

Na swoim InstaStories zamieściła natomiast filmik z profilu Moniki Olejnik, na którym dziennikarka informuje o akcji bicia braw dla lekarzy.

„Kochani, pamiętajcie! Niedziela, godzina 17.00. Hasztag „owacjedlalekarzy”. Dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Dla tych, którzy muszą pracować w tym trudnym czasie. Nie tylko owacje! Pamiętamy o tym, że musicie mieć robione testy, że będziemy na to naciskać, żebyście mieli sprzęt. O godzinie 17.00. Brawa! Wszyscy razem”, podkreśla.

Ola Kowalska w szpitalu. Stan zdrowia

W piątek Kasia Kowalska zamieściła na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym poinformowała, że jej córka w stanie ciężkim przebywa w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii (Ola studiuje w tym kraju projektowanie i design).

„Dzisiaj dostałam telefon z Anglii z jednego ze szpitali, w którym leży moja córka. Czy zgadzam się na jej intubację. Chciałabym tym filmikiem sprowokować was do myślenia, czy rzeczywiście musicie wychodzić z domu i czy naprawdę to jest konieczne”, apelowała łamiącym się głosem piosenkarka.

Dodała, że cała sytuacja była dla niej niezwykle wyczerpująca emocjonalnie.

„Zainspirował mnie do nagrania tego filmiku jeden z lekarzy, który powiedział: niech pani przemówi do rozumu młodym ludziom, bo oni nie zdają sobie sprawy z tego, co się dzieje. Nie potrafię płakać, choć dziś już wypłakałam wiele godzin, więc kochani - jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu, zostańcie w domu”, zakończyła Kasia Kowalska.

Po kilku godzinach artystka usunęła nagranie, jednak dzień później dodała fotografię dwójki swoich dzieci i podkreśliła, że stan Oli jest stabilny.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#owacjedlalekarzy #owacjedlasluzbyzdrowia #dziekujemy❤️

Post udostępniony przez Kasia Kowalska_Official (@kasia_kowalskaofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#owacjedlalekarzy 👏👏👏#owacjedlasluzbyzdrowia To więcej niż owacje! To zwrócenie uwagi na problemy WSZYSTKICH pracowników ochrony zdrowia. W każdą niedzielę o g.17 tworzymy największy stadion świata z owacjami dla WSZYSTKICH pracowników służby zdrowia i WSZYSTKICH, którzy w tym tragicznym czasie muszą pracować. Kochani #owacjedlalekarzy - to symboliczny #szacunek dla WSZYSTKICH. W każdą niedzielę o g.17 otwórzmy okna, balkony, tarasy i podziękujmy brawami lekarzom, pielęgniarkom, kierowcom karetek, ratownikom medycznym, pracownikom naukowym, studentom medycyny, położnym, pracownikom aptek, WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SŁUŻB MEDYCZNYCH!!! Owacje ponad podziałami! #dziękuję Wam za Waszą pracę, za czas poświęcony dla naszego życia i zdrowia. Jesteście wspaniali! #dzięki To symboliczne owacje dla WSZYSTKICH, którzy przyczyniają się do walki z koronawirusem! Dla kasjerek, kasjerów, kierowców, kurierów, pracowników sklepów. ..Tak dla WSZYSTKICH #wielkiedzięki #wdzięczność #lekarze #pielęgniarki #służbymedyczne #studencimedycyny #dziękujemy #zdrowie #koronawirus #życzliwość #solidarni #diagności #pomagajmysobie #monikaolejnik #kropkanadi #tvn24 #tvn #faktytvn #Italia - grazie per l'ispirazione❤️Wielkie Dzięki dla @anja_rubik @szczygiel_mariusz @wrzenie_swiata @kayah_official @ostaszewskamaja_official @maciej_stuhr @kach_blazejewska_dietetyk @kasia_kowalskaofficial @patrycja_markowska_official @kopczynski.jacek @rafal_zawierucha @arturrucinskibaritone @malgorzatakozuchowska_ @holdyszbigniew 👏👏👏Olga, Justyna, Wojtek, Robert, Arek, Adam, Marcin, Piotr, Artur, Mariusz, Janek,Zibi - liczę na Wasze wsparcie. Wy wiecie najlepiej jak brzmią owacje😍 @olgatokarczuk_official @nartowa.pani @_rl9 @wojciech.szczesny1 @arekmilik @adammalyszofficial @mgortat13 @szczygiel_mariusz @jan_komasa @zbsportboniek @wisia56 @tvn24.pl @tvn24newsroom @eurosport @tvn.pl @tvnfabula @ziolkowski_tom

Post udostępniony przez Monika Olejnik (@monikaolejnik_official)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.