Karolina Szostak przyznała, że cierpi na Hashimoto
Fot. Marlena Bielińska/Move
Z ŻYCIA GWIAZD

Karolina Szostak po raz pierwszy o walce z Hashimoto. To przez poważną chorobę musiała tak długo zmagać się z nadwagą

Konrad Szczęsny 31 października 2017 08:55
Karolina Szostak przyznała, że cierpi na Hashimoto
Fot. Marlena Bielińska/Move

Karolina Szostak zmaga się z Hashimoto. W najnowszym wywiadzie gwiazda Polsatu zdradziła, jak mimo ogromnych problemów z hormonami udało jej się schudnąć aż 30 kilogramów! „Zmagam się z nią od kilku dobrych lat. To choroba, na którą nie ma lekarstwa”, skontaktowała smutno prezenterka.

Zobacz też: Karolina Szostak jest zakochana?! Wiemy, kim jest przystojny brunet, z którym prezenterka pojawiła się na salonach!

Zobacz też: „To jest choroba do końca życia’’. TYLKO U NAS Kinga Rusin po raz pierwszy o Hashimoto! EKSKLUZYWNE VIDEO

Karolina Szostak schudła 30 kilogramów w rok

O spektakularnej metamorfozie Karoliny Szostak mówili w zeszłym roku wszyscy. Prezenterka Polsatu w krótkim czasie schudła aż 20 kilogramów. Jak przyznała w wywiadzie dla „VIVY!”, udało jej się tego dokonać dzięki stosowaniu postu dr Dąbrowskiej. Jednak dla gwiazdy była to tym trudniejsza walka, że zmaga się z zapaleniem tarczycy typu Hashimoto. Według danych różnych organizacji, to najczęściej diagnozowana choroba autoimmunologiczna na świecie. O tym, jak udało jej się mimo tej poważnej dolegliwości schudnąć 30 kilogramów w rok, opowiedziała Marcie Dragan.

Zobacz też: Karolina Szostak schudła 20 kilogramów. Nam zdradziła sekrety swojej diety! Zobacz ekskluzywne wideo

Karolina Szostak o walce z Hashimoto

Po pierwsze bardzo późno się dowiedziałam o Hashimoto i bardzo długo leczyłam się na niedoczynność tarczycy. W zasadzie było to na granicy niedoczynności i Hashimoto, bo różnie lekarze diagnozują te choroby. Jeden mówi tak, drugi tak”, zwierzyła się Karolina Szostak w wywiadzie dla WP Kobieta.

Jak przyznała, mimo tego, że dolegliwość może mieć rożne objawy, u niej było to po prostu nagłe przytycie i niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów. Mimo podejmowanych przez lekarzy prób zdiagnozowania prezenterki, ich starania nie przynosiły pożądanych rezultatów. Wszyscy twierdzili, że gwiazda zmaga się po prostu z niedoczynnością tarczycy.

Jeden lekarz dał mi takie leki, które doprowadziły mnie do nadczynności i dopiero po nich schudłam, ale z kolei źle się wtedy czułam. To było coś w rodzaju subtelnej „telepki”, kiedy człowiek cały się trzęsie i w środku dygocze. Także wniosek był taki, że to też nie był odpowiedni sposób”, wyznała Karolina Szostak.

Zmniejszenie dawki leków zaowocowało przybraniem na wadze, tym bardziej, że według słów prezenterki, prowadziła ona bardzo nieregularnym tryb życia, który m.in. polegał na spożywaniu posiłków o różnych porach lub nawet pomijaniu ich w ogóle! 

Zobacz też: Karolina Szostak wydaje książkę o swojej metamorfozie! Zdradziła w niej sekret szczupłej sylwetki

Dieta Karoliny Szostak. Jak udało jej się schudnąć 30 kilogramów, mimo Hashimoto?

Jak udało jej się schudnąć? Przede wszystkim dzięki regularnemu spożywaniu posiłków oraz wysiłkowi fizycznemu. Jednak istotne jest, by był on zrównoważony.

Przy niedoczynności metabolizm wynosi w zasadzie zero, więc ruch jest jak najbardziej wskazany. Nie można się oczywiście forsować, wykonywać bardzo ekstremalnych czy wyczerpujących sportów, ale stały, lekki wysiłek fizyczny nastawiony bardziej na podtrzymanie kondycji fizycznej, niż ćwiczenia siłowe poleci każdy lekarz”, wyjaśniła w rozmowie z WP Kobieta.

Okazuje się, że lekarze doradzali prezenterce głównie trzymanie wagi, nie zalecali żadnych restrykcyjnych diet. Jednak Karolina Szostak sama dużo czytała o Hashimoto.

Mój organizm jakoś sam odstawił nabiał i pszenicę, ale to się nie stało tak naturalnie, tylko przy okazji oczyszczania”, przekonuje.

Koniec końców w jej przypadku zbawienny okazał się post dr Dąbrowskiej, o którym pisaliśmy już wcześniej: Dzięki tej diecie Karolina Szostak schudła 20 kilogramów! Odsłaniamy tajniki postu dr Dąbrowskiej

Warto jednak zaznaczyć, że aby korzystać z tego detoksu, warto być pod kontrolą lekarza.

Zobacz też: Cierpią na nią Gigi Hadid, Kayah, Maffashion, Marta Dyks... Czym jest choroba Hashimoto?

Zobacz też: „Po trepanacji czaszki byłam łysa, miałam zeza”. Tragiczny wypadek zaważył na życiu Karoliny Szostak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.