Karolina Korwin Piotrowska, VIVA! maj 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Na Karolinę Korwin Piotrowską spadła fala oburzenia za „holocaust celebrytów”. Czy te słowa były nie na miejscu?

Weronika Kostyra 26 maja 2017 07:00
Karolina Korwin Piotrowska, VIVA! maj 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Karolina Korwin Piotrowska znowu użyła mocnych słów w stosunku do Polskiego show-biznesu. Czy tym razem zbyt mocnych?

Karolina Korwin-Piotrowska: „młode pokolenie zrobi celebrytom holocaust”

Dziennikarka wydała niedawno książkę pt. „#Sława”. W ramach jej promocji udziela wielu wywiadów. W jednym z nich sławna z kontrowersyjnych wypowiedzi pisarka użyła słów, za które spadła na nią fala krytyki. W wypowiedzi na temat polskich mediów powiedziała:

„Do głosu zaczyna też dochodzić młode pokolenie dzisiejszych nastolatków. Szalenie bezkompromisowe, wychowane na memach, na internecie, dla którego rzeczywistość jest czarno-biała, nie ma szarości. (…) Oni wiedzą, że cała masa ludzi jest sztucznie wykreowanych. Lajkując fanpage, tak naprawdę mówią «nienawidzę». Nazywam to wprost, oni zrobią celebrytom holocaust. Zwiastuny tego już widać.”

W internetowych komentarzach widzimy, że użyte przez nią w tym kontekście słowo „holocaust” wywołało ogromne oburzenie. Podkreślają, że tego słowa nie powinno się używać nawet jako przenośni i że Karolina Korwin Piotrowska jest ignorantką, mówiąc w ten sposób. Porównywanie show-biznesowych kłótni do ludobójstwa jest dużą przesadą i jest zdecydowanie nie na miejscu. Czy w promocji swojej książki nie posunęła się za daleko?

Karolina Korwin Piotrowska opowiedziała niedawno w VIVIE! o książce „#Sława” i zarzucanej jej złośliwości:

Co ją najbardziej denerwuje u polskich celebrytów?

„To, że są POLSKIMI celebrytami, czyli że w ich mediach społecznościowych jest kanał zakupowy w wersji celebryckiej z polandu. To są produkty aktorsko- i muzycznopodobne, które lansują siebie i produkty, na które ich nie stać. To biedni ludzie. Jest mi ich żal. Bo oni nie mają nic do przekazania poza majtkami, które dostali, dietą pudełkową, którą ktoś im dał, ustami i cyckami, które ktoś im napompował w rabacie, albo samochodem, który jest pożyczony. Są słupami reklamowymi, niczym więcej. Jak się nie ma talentu, trzeba sprzedawać tanie gacie. Proste”.

Dlaczego wypowiada się tak bezkompromisowo?
„Uważam siebie za osobę wybitnie ironiczną i sarkastyczną, wszystko wsadzam w nawias. Mam tak od dziecka, może to wynika z przeżyć, jakie miałam na koncie, o których nie będziemy opowiadać. Ale na pewno moje specyficzne dzieciństwo wykształciło we mnie taki rodzaj patrzenia na świat – ironiczno-cyniczno-tumiwisistyczny powiedziałabym, z tym że ironia jest dominująca. Ja potrafię zaśmiać się ze wszystkiego, nawet z pogrzebu. Jak mawiał mój świętej pamięci ojciec: „Ty nie jesteś złośliwa. Ty masz inteligencję i jej używasz”.

Zobacz także: „Nie robię selfie jak Małgosia Rozenek”. Karolina Korwin Piotrowska o swojej książce „Sława"

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.