Karol Strasburger, VIVA! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Karol Strasburger wspomina tragiczne wydarzenie z przeszłości: „Byłem cały połamany”

Prezenter miał poważny wypadek

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2021 20:51
Karol Strasburger, VIVA! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dziś jest jednym z najbardziej popularnych, lubianych prezenterów i aktorów. Gospodarz Familiady cieszy się ogromną sympatią widzów. Nie każdy wie, że Karol Strasburger w przeszłości pracował w cyrku. Jeden występów mógł skończyć się dla niego tragicznie. Aktor otarł się o śmierć. Teraz opowiedział o dramatycznym wydarzeniu ze swojego życia…

Karol Strasburger o dramatycznym wydarzeniu z przeszłości

O jego przeszłości wiedzą nieliczni. Już jako chłopiec trenował gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawy. Swoje umiejętności wykorzystywał potem w pracy. Prowadzący Familiady przez pewien czas występował w cyrku!

„Skoki na planszy i akrobacje przypominają trochę scenę. Też trzeba je wykonywać w dużej koncentracji”, zdradził w rozmowie z Dobrym Tygodniem. Jednym z jego występów był numer znany jako „skok śmierci”. Pewnego dnia doszło do poważnego wypadku.

Zobacz też: Karol Strasburger: „Postanowiliśmy patrząc ludziom w oczy, przyznać się do tego, co nas łączy”

Karol Strasburger, Viva! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

„Miałem w trakcie jego wykonywania poważny wypadek. Urwały się liny i to się źle dla mnie skończyło. Trafiłem do szpitala ze wstrząsem mózgu i byłem cały połamany”, zdradził w magazynie.

Dramatyczne wydarzenie skłoniło go do wycofania się z wykonywania tego typu akrobacji. Nie chciał dłużej ryzykować. Aktor nie zadecydował jednak o odejściu z pracy. Od tamtej pory występował jako konferansjer cyrkowy w Finlandii i Polsce.

„To był jeden z lepszych europejskich cyrków, występowali w nim artyści z całego świata. Witałem gości i zapowiadałem numery. Mój strój był uszyty przez krawca, który szył dla Elvisa Presleya”, zwierzał się Karol Strasburger. 

Sprawdź: Karol Strassburger z żoną Małgorzatą przeszli trudne chwile: „Laura zaczęła się krztusić”

Karol Strasburger, Viva! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?