Karol Strasburger, VIVA! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Karol Strasburger wspomina tragiczne wydarzenie z przeszłości: „Byłem cały połamany”

Prezenter miał poważny wypadek

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2021 20:51
Karol Strasburger, VIVA! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dziś jest jednym z najbardziej popularnych, lubianych prezenterów i aktorów. Gospodarz Familiady cieszy się ogromną sympatią widzów. Nie każdy wie, że Karol Strasburger w przeszłości pracował w cyrku. Jeden występów mógł skończyć się dla niego tragicznie. Aktor otarł się o śmierć. Teraz opowiedział o dramatycznym wydarzeniu ze swojego życia…

Karol Strasburger o dramatycznym wydarzeniu z przeszłości

O jego przeszłości wiedzą nieliczni. Już jako chłopiec trenował gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawy. Swoje umiejętności wykorzystywał potem w pracy. Prowadzący Familiady przez pewien czas występował w cyrku!

„Skoki na planszy i akrobacje przypominają trochę scenę. Też trzeba je wykonywać w dużej koncentracji”, zdradził w rozmowie z Dobrym Tygodniem. Jednym z jego występów był numer znany jako „skok śmierci”. Pewnego dnia doszło do poważnego wypadku.

Zobacz też: Karol Strasburger: „Postanowiliśmy patrząc ludziom w oczy, przyznać się do tego, co nas łączy”

Karol Strasburger, Viva! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

„Miałem w trakcie jego wykonywania poważny wypadek. Urwały się liny i to się źle dla mnie skończyło. Trafiłem do szpitala ze wstrząsem mózgu i byłem cały połamany”, zdradził w magazynie.

Dramatyczne wydarzenie skłoniło go do wycofania się z wykonywania tego typu akrobacji. Nie chciał dłużej ryzykować. Aktor nie zadecydował jednak o odejściu z pracy. Od tamtej pory występował jako konferansjer cyrkowy w Finlandii i Polsce.

„To był jeden z lepszych europejskich cyrków, występowali w nim artyści z całego świata. Witałem gości i zapowiadałem numery. Mój strój był uszyty przez krawca, który szył dla Elvisa Presleya”, zwierzał się Karol Strasburger. 

Sprawdź: Karol Strassburger z żoną Małgorzatą przeszli trudne chwile: „Laura zaczęła się krztusić”

Karol Strasburger, Viva! 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.