Karel Gott
Fot. East news
O TYM JEST GŁOŚNO

Karel Gott jest ciężko chory: „Choroba przekształciła się w ostrą białaczkę”

Jaki jest stan czeskiego artysty?

Weronika Kostyra 13 września 2019 08:36
Karel Gott
Fot. East news

Karel Gott w swojej karierze wydał ponad 100 autorskich albumów, jest uznawany za najwybitniejszego czeskiego piosenkarza w historii. Cztery lata stoczył wygraną walkę z rakiem. Niestety teraz koszmar związany z chorobą powrócił. 80-letni wokalista opublikował poruszające oświadczenie, w którym przyznaje, że walczy z białaczką.

Karel Gott walczy z białaczką

W 2015 roku Karel Gott potwierdził, że zdiagnozowano u niego nowotwór węzłów chłonnych. Fani artysty byli zaniepokojeni, tym bardziej, że media obiegła wieść, że postanowił on w tym czasie spisać testament! Jego stan był bardzo poważny. Na szczęście udało się wówczas pokonać chorobę, a wokalista powrócił do koncertowania.

W tym roku piosenkarz skończył 80 lat, a w czerwcu miał się odbyć wielki koncert jubileuszowy. Został jednak odwołany ze względu na problemy zdrowotne. Menadżerka artysty ogłosiła, że zmuszeni byli odwołać wielki koncert jubileuszowy w czeskiej Pradze, zaplanowany na 14 czerwca 2019 roku, na który zaproszeni byli przyjaciele muzyka i ci, którzy mieli okazję występować z nim w ciągu niemal sześćdziesięcioletniej kariery. „Po konsultacjach z lekarzami postanowiliśmy już teraz odwołać jubileusz”, powiedziała.

Teraz wiadomo już, że Karel Gott ma ostrą białaczkę. Artysta potwierdził to osobiście w oficjalnym oświadczeniu. „Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba przekształciła się w ostrą białaczkę”, wyznał wokalista w oświadczeniu na Facebooku. Karel Gott przebywa w Głównym Szpitalu Uniwersyteckim w Pradze. 

Karel Gott, 1970 rok
Fot. akg-images / Horst Janke/EAST NEWS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.