Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek
O NIM SIĘ MÓWI

Kamil Durczok walczy o poprawną relację z synem. „Jest mu to winien”

Dziennikarz liczy na jego wsparcie

Redakcja VIVA! 26 stycznia 2020 17:55
Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Kamil Durczok kilka miesięcy temu doprowadził do kolizji na autostradzie w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Nie negował faktu, że stworzył niebezpieczną sytuację na drodze i przyznał się do prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Dziennikarz przeprosił wszystkich, których zawiódł swoim zachowaniem. Jedną z tych osób jest jego syn.

Kamil Durczok: relacja z synem

Dziennikarz po raz pierwszy skomentował sprawę zaraz po rozprawie sądowej. „Bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich, którzy we mnie wierzyli i mi ufali. To są bardzo trudne dni dla mnie. To co się wydarzyło jest karygodne”, powiedział przed kamerami.

„Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Najbardziej chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienie, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli”, dodał.

Po kilku miesiącach Kamil Durczok powrócił do życia publicznego i uaktywnił się na Twitterze. Odpowiada na liczne komentarze, a w jednym z nich wprost wyznał, że ma problemy z alkoholem. „Z tego nigdy się nie wytłumaczę. Choroba alkoholowa to potwór. Atakuje, kiedy uważamy się za wszechsilnych. I pokazuje, że nie ma mocnych. Jestem alkoholikiem. Nie piję 4 miesiąc”, wyznał na swoim profilu.

Osoby z bliskiego otoczenia dziennikarza nie mają wątpliwości, że to syn mężczyzny ma największy wpływ na jego przemianę. Chociaż zawsze byli sobie bliscy, ostatnie wydarzenia mocno nadwerężyły relację obu panów. Kamil Durczok chce to zmienić.

„Choć wiele osób nie daje wiary w szczerość jego słów i chęć poprawy, nie brakuje też takich, którzy są przekonani, że jego zachowanie to początek metamorfozy, którą zamierza przejść z myślą o sobie, ale przede wszystkim dla syna. Chce mu udowodnić, że potrafi zawrócić z drogi, którą do tej pory szedł. Jest mu to winien”, informuje tygodnik Na Żywo.

Kamil Durczok junior jest synem dziennikarza i jego byłej żony, Marianny Dufek. Rzadko pojawia się publicznie i nie udziela wywiadów. Studiuje na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, ale kariera na małym ekranie nie jest jego celem – chciałby zostać specjalistą od mediów internetowych. 

Marianna Dufek, Kamil Durczok Junior

Marianna Dufek, Kamil Durczok Junior
Fot. Forum

Kamil Durczok
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?