Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek
O NIM SIĘ MÓWI

Kamil Durczok walczy o poprawną relację z synem. „Jest mu to winien”

Dziennikarz liczy na jego wsparcie

Redakcja VIVA! 26 stycznia 2020 17:55
Kamil Durczok, VIVA! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Kamil Durczok kilka miesięcy temu doprowadził do kolizji na autostradzie w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Nie negował faktu, że stworzył niebezpieczną sytuację na drodze i przyznał się do prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Dziennikarz przeprosił wszystkich, których zawiódł swoim zachowaniem. Jedną z tych osób jest jego syn.

Kamil Durczok: relacja z synem

Dziennikarz po raz pierwszy skomentował sprawę zaraz po rozprawie sądowej. „Bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich, którzy we mnie wierzyli i mi ufali. To są bardzo trudne dni dla mnie. To co się wydarzyło jest karygodne”, powiedział przed kamerami.

„Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Najbardziej chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienie, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli”, dodał.

Po kilku miesiącach Kamil Durczok powrócił do życia publicznego i uaktywnił się na Twitterze. Odpowiada na liczne komentarze, a w jednym z nich wprost wyznał, że ma problemy z alkoholem. „Z tego nigdy się nie wytłumaczę. Choroba alkoholowa to potwór. Atakuje, kiedy uważamy się za wszechsilnych. I pokazuje, że nie ma mocnych. Jestem alkoholikiem. Nie piję 4 miesiąc”, wyznał na swoim profilu.

Osoby z bliskiego otoczenia dziennikarza nie mają wątpliwości, że to syn mężczyzny ma największy wpływ na jego przemianę. Chociaż zawsze byli sobie bliscy, ostatnie wydarzenia mocno nadwerężyły relację obu panów. Kamil Durczok chce to zmienić.

„Choć wiele osób nie daje wiary w szczerość jego słów i chęć poprawy, nie brakuje też takich, którzy są przekonani, że jego zachowanie to początek metamorfozy, którą zamierza przejść z myślą o sobie, ale przede wszystkim dla syna. Chce mu udowodnić, że potrafi zawrócić z drogi, którą do tej pory szedł. Jest mu to winien”, informuje tygodnik Na Żywo.

Kamil Durczok junior jest synem dziennikarza i jego byłej żony, Marianny Dufek. Rzadko pojawia się publicznie i nie udziela wywiadów. Studiuje na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, ale kariera na małym ekranie nie jest jego celem – chciałby zostać specjalistą od mediów internetowych. 

Marianna Dufek, Kamil Durczok Junior

Marianna Dufek, Kamil Durczok Junior
Fot. Forum

Kamil Durczok
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.