Kamala Harris
Fot. Alex Edelman/Bloomberg via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Kamala Harris na okładce magazynu Vogue. Sesja wzbudziła kontrowersje

Internauci krytykują zdjęcia wiceprezydent USA

Ksenia Krasko 12 stycznia 2021 06:47
Kamala Harris
Fot. Alex Edelman/Bloomberg via Getty Images

Już dwudziestego stycznia Kamala Harris oficjalnie zostanie pierwszą kobietą, pierwszą Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta USA. Jej wygrana jest źródłem wielu pozytywnych emocji, nie tylko wyborców, ale i zachodnich mediów. Pojawiła się na okładce lutowego wydania amerykańskiej edycji magazynu Vogue, i o ile wywiad zainteresował czytelników, o tyle zdjęcia, wybrane do tego wydania, wzbudziły sporo kontrowersji.

Kamala Harris na okładce Vogue US. Kontrowersje

Na okładce, która zdążyła wzbudzić wiele emocji, prawa ręka nowego prezydenta USA pozuje w kurtce amerykańskiego projektanta Donalda Deala i... ulubionych tenisówkach Converse. Właśnie ten szczegół jest tematem burzliwej dyskusji w sieci, bo wielu osobom nie podoba się nieformalny wizerunek Kamali Harris. Zdaniem niektórych komentujących, kobieta na tak wysokiej pozycji nie powinna pozować w butach sportowych. Inni nie zgadzają się z tym założeniem i zauważają, że „wice” Bidena często zakładała trampki na spotkania z wyborcami podczas kampanii. Magazyn Vogue zaznaczył, że Harris sama wybrała te rzeczy.

Konserwatywnym internautom podoba się alternatywna okładka magazynu, stworzona dla wydania online. Jak twierdzą, polityczka znacznie lepiej prezentuje się w klasycznym błękitnym garniturze Michaela Korsa, i właśnie ta fotografia powinna być na okładce papierowego wydania. Autorem obu zdjęć jest Tyler Mitchell.

Kamala Harris okładka amerykańskiego Vogue

Nie tylko kreacje Kamali Harris są omawiane w sieci. Wielu użytkowników Twittera zwraca uwagę na fakt, że kolor jej skóry jest znacznie jaśniejszy niż w rzeczywistości... Czy tak pada światło, czy jej uroda była poprawiana? Przedstawiciele magazynu nie odnieśli się do tych zarzutów, ale podkreślili, że podobają im się wszystkie zdjęcia, a fotografia w tenisówkach jest „bardzo żywa” i odzwierciedla charakter Harris.

Osoba z bliskiego kręgu polityczki przyznała w rozmowie z CNN, że sama Kamala nie jest zadowolona z tej okładki. Podobno to zdjęcie w garniturze miało być główne, a fotografia, o której dyskutuje pół internetu, miała trafić do środka magazynu. Według CNN, zespół Harris miał prosić o zmianę, ale było już za późno.

Kamala Harris wywiad w Vogue US

Kamala Harris opowiedziała w wywiadzie Vogue’a o planach na współpracę z Joe Bidenem. „Zdecydował, że będę dla niego partnerem”, stwierdziła na łamach magazynu. Zaznaczyła, że „zawsze będzie mówiła prawdę, zawsze przekaże Bidenowi swoją opinię opartą na faktach, wiedzy i doświadczeniach życiowych, a także zrobi to w sposób, który pozwoli mu podjąć decyzję z pełną informacją o jej skutkach”.

Jak zaznaczyła, przede wszystkim skoncentrują się na opanowaniu pandemii. „Chcemy, żeby wszyscy byli zaszczepieni, i żeby szczepienia były bezpłatne”, wytłumaczyła Harris. Jak dodała, poprawa sytuacji „będzie kluczowa w ponownym otwarciu gospodarki”. Przyznała też, że liczy na to, że wspólna walka z wirusem SARS-CoV-2 zjednoczy Amerykanów, bez względu na to, na kogo głosowali w wyborach. 

Kamala Harris i Joe Biden, wiceprezydent i prezydent USA, 2020 rok

Kamala Harris, Joe Biden
Fot. Drew Angerer/Getty Images

TAGI #Vogue #polityka #USA

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.