Odmówiła nawet TVN!

Monika Katarzyna Krupska 3 maja 2018 08:30

Można by rzec, że jest kolejną globtroterką. Że po prostu jeździ po świecie i dodaje ładne zdjęcia na swoje profile w sieci. 32-letniej Kai Krasce w wyprawach nie pomaga, jednak żaden amant czy koleżanka. Blogerka life-stylowa swój plecak pakuje samotnie i uzbrojona w kamerę pokazuje, jak wygląda życie kobiety w podróży. A wszystko zaczęło się przez miłość do pewnego Turka... 

„Obywatelka świata”

W pierwszą samotną podróż udała się w wieku 27 lat. Wcześniej była content designerem, a także przeprowadzała wywiady z gwiazdami na bankietach. Miejskie życie pozostawiła, gdy poznała przystojnego Ozana. Do dla niego postanowiła przeprowadzić się do Stambułu, gdzie mieszkała dwa lata. W Turcji zaczęła prowadzić bloga i kanał na YouTube Halo Turcja. Ten po pewnym czasie przekształcił się w dziś znane - Globstroy. 

Kaja przez rok pomieszkiwała również w Barcelonie. Obecnie znaleźć ją można w Warszawie, choć podróże wypełniają znaczną część jej życia. O sobie pisze, że „czuję się obywatelką świata i emigrantką”. 

Jej Globstory na YouTube zgromadziło już ponad 105 tys. subskrybentów. Na kanale można znaleźć takie filmy, jak np.: Nieporadnik. Jak przeżyć podróż?, Kambodża - podejście drugie czy czego nie robić w Turcji? Podróżniczka od pewnego czasu stara się utrzymywać z kanału. Poleca to, co przetestowała i wie, że odbiorca się nie zawiedzie. Choć do jej drzwi pukał już np. TVN! Z nieznanych przyczyn odmówiła współpracy.

Wielkie serce 

Pod koniec zeszłego roku Kaja postanowiła pomóc kambodżańskiej rodzinie. „Pan Pov urodził się i mieszka w Kambodży, ma 36 lat. Razem z żoną wychowują 3 dzieci w wieku 2,5 i 8, dwie dziewczynki i chłopca. Mieszkają w domu, który Pan Pov wybudował własnymi rękoma od podstaw, łącznie z pozyskaniem budulca - belek bambusowych, które zbierał w dżungli przez 10 dni”, zaczęła swój wpis kobieta. W internetowej zbiórce poprosiła ludzi o pieniądze na wykup działki, ponieważ mężczyzna zarabiał bardzo mało, przez co nie było go stać nawet na jedzenie. Internauci jak zwykle nie zawiedli. Przekazali blisko 60 tys. zł. 

Kaja jest również ambasadorką kampanii "Medycyna na krańcach świata".  

1/5
Kaja Kraska, globtroterka
Copyright @instagram@globstory
1/5

Kaja przez dwa lata mieszkała w Turcji 

2/5
Kaja Kraska, globtroterka
Copyright @instagram@globstory
2/5

Rok w Barcelonie 

3/5
Kaja Kraska, globtroterka
Copyright @instagram@globstory
3/5

Kobieta podróżuje po całym świecie 

4/5
Kaja Kraska, globtroterka
Copyright @instagram@globstory
4/5

Pomogła kambodżańskiej rodzinie 

5/5
Kaja Kraska, globtroterka
Copyright @instagram@globstory
5/5

Jej Globstory podpija polski YouTube 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.