Kacper Kuszewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Kacper Kuszewski po odejściu z „M jak miłość” zmienił życie. Teraz wraca do serialu!

Fani produkcji nie kryją radości

Karol Sowa 18 listopada 2022 21:07
Kacper Kuszewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Choć z zawodu Kacper Kuszewski jest nie tylko aktorem, ale także wokalistą i dubbingowcem, to bez wątpienia największą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. Po wielu latach mężczyzna jednak zrezygnował z udziału w produkcji... Wygrał program „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz „Taniec z gwiazdami”, a teraz okazuje się, że... ponownie zobaczymy go w popularnej telenoweli!

Kacper Kuszewski - droga do sukcesu

Aktor tak naprawdę ma trzy imiona – Kacper, Melchior i Baltazar. Sam nie wie, co było powodem takiej decyzji. Ponoć jego tata był tak szczęśliwy z powodu narodzin syna, że postanowił uczcić ten fakt po królewsku. Dlatego też dzień Trzech Króli świętuje potrójnie. Serialowy Marek Mostowiak dorastał w Koszalinie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojciec był reżyserem teatralnym oraz aktorem. Jego matka również pracowała na deskach teatru. Wraz ze swoją siostrą Justyną chodził do szkoły muzycznej. Nauczył się tam grać na pianinie, klarnecie oraz na skrzypcach. W tym kierunku kształcił się przez 12 lat. Następnym krokiem w jego edukacji była rekrutacja do Akademii Teatralnej w Warszawie, którą z powodzeniem ukończył. Gdy był jeszcze studentem, został wyróżniony na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę w spektaklu pod tytułem „Fragmenty z Szekspira”.  

Już w wieku szczęściu lat rozpoczął swoją muzyczną przygodę. Zadebiutował w chórze chłopięcym. W 1989 roku pojawił się na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w musicalu „Nędznicy”. Jego kariera zaczęła nabierać tempa. Pojawiły się nowe propozycje w produkcjach filmowych, serialowych oraz teatralnych. Gdy zakończył studia, dołączył do Kabaretu Olgi Lipińskiej. Tam rozwijał się przez cztery lata zarówno na płaszczyźnie muzycznej, jak i teatralnej. W Teatrze Muzycznym „Roma” zagrał w musicalu „Czwarta rano”. Warto wspomnieć, że Kacper Kuszewski wydał również płytę pod tytułem „Album Rodzinny”. Od 2016 do 2018 roku grał koncerty jako wokalista w zespole Leszcze. Razem nagrali dwa single: „Konfitura” i „Laski Laski”. Jego muzyczna kariera nie zwalniała. Wziął udział w wielu projektach takich jak: trasa „Lata z radiem” czy słuchowisko „Ordonka” i wiele innych. 

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rożniatowska grała w „Złotopolskich”. Jakie tajemnice skrywa uwielbiana artystka?

„M jak miłość", 01.2003, Kacper Kuszewski, Małgorzata Kożuchowska

M jak milosc 01.2003, Kacper Kuszewski, Małgorzata Kożuchowska
Fot. archiwumTVP / Forum

Rozwój kariery Kacpra Kuszewskiego 

W 1998 roku wystąpił w produkcji pod tytułem „Litwo, ojczyzno moja”. W 1999 roku można było go obejrzeć we „Wszystkie pieniądze świata”. W 2000 roku zagrał epizod w „Twarze i maski” oraz w filmie „Strefa ciszy”. Największą popularność zyskał jednak dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. Telewidzowie mogli oglądać go w tej produkcji przez 18 lat! Kacper Kuszewski nie ukrywa, że z tego powodu miał przez wiele lat stabilizację zawodową i finansową. W 2018 roku zrezygnował, ponieważ obawiał się zaszufladkowania. Przy tej okazji postanowił opowiedzieć ludziom, że warunki pracy na planie bardzo odbiegają od tych, które są zagwarantowane przez prawo pracy.

Dzień zdjęciowy liczy się od rozpoczęcia zdjęć do momentu zakończenia. Zdjęcia mamy często poza Warszawą, trzeba liczyć jeszcze spakowanie się czy charakteryzację, ale też na dojazd na plan, skąd niektórzy muszą jeszcze wrócić do domu... (...) Wielu członków ekipy jest wynagradzanych za dzień pracy, czyli jeśli nie przyjdą do pracy, bo np. zachorują, to nie dostaną pieniędzy”, wyznał aktor. „Mają poczucie, że nie mogą narzekać i nie mogą walczyć o swoje prawa, bo są zatrudnieni na taki rodzaj umów, że można im podziękować i zatrudnić kogoś innego, kto nie będzie marudził. No więc nikt nie marudzi, tylko wszyscy zaciskają zęby i pracują. Od wielu lat zastanawiam się, jak to jest możliwe i jak to może być legalne...”, dodał artysta.  

Zobaczyć go mogliśmy w: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Hotel 52”, „Wkręceni”, „Przyjaciółki” czy „Tatuśkowie”. Był również narratorem w słuchowisku „Piotruś i Wilk” w ramach „Poranków muzycznych”. Nie odmawiał też udziału w programach telewizyjnych, takich jak: „Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami’ czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Te dwa ostatnie zresztą wygrał.

Mało kto wie, że Kacper Kuszewski jest również dubbingowcem. Użyczał swojego głosu między innymi Myszce Miki. „Decyzję o tym, że zostałem wybrany spośród kilkunastu kandydatów, podjęto w Stanach Zjednoczonych (…) Reżyserzy mieli problem ze znalezieniem osoby, która mówiła falsetem. Ja potrafiłem, choć bardzo ciężko jest mówić tak wysokim głosem. Tym bardziej, że już po dwóch godzinach głos zaczyna zanikać i zamiast czystej barwy, jaką słyszymy w bajce, pojawia się chrypa”, opowiadał aktor dla magazynu Gwiazdy. Jednak to nie jest koniec. Mogliśmy go usłyszeć w „Harrym Potterze" jako Percy Weasley’a. Dodatkowo w dubbingu sprawdził się w: „Gwiezdnych wojnach” (Luke Skywalker), „Aladyn: Powrót Dżafara”, „Baśnie Braci Grimm”, „Zakochany kundel II: Przygody Chapsa”, „Atlantyda. Zaginiony ląd”, „Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie”, „Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru” i wiele innych.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poszła inną drogą. Tak wyglądają relacje Karoliny Wajdy i Beaty Tyszkiewicz

„Taniec z Gwiazdami" - finał 13 edycji. Warszawa 27.11.2011, Anna Głogowska i Kacper Kuszewski

Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Kacper Kuszewski, finał 8 edycji programu Twoja Tarz Brzmi Znajomo", 31.10.2017

Kacper Kuszewski, finał 8 edycji programu Twoja Tarz Brzmi Znajomo, 31.10.2017
Fot. Pawel Mazurek / Studio69 / Forum

Kacper Kuszewski: życie prywatne 

Praktycznie nie mówi o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jedynie, że obecnie jest singlem. Nie ukrywa jednak, że przywiązuje dużą wagę do wartości rodzinnych. Nie wyobraża sobie między innymi świąt Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd. Uwielbia ten czas spędzać w gronie najbliższych. Nie ukrywa, że sam lepi uszka oraz robi barszcz. Ubieranie choinki oraz przygotowywanie świąt kojarzy mu się z dzieciństwem.

Mało kto wie, że Kacper Kuszewski ma... bardzo nietypowy gust muzyczny, ponieważ lubi melodię średniowieczną oraz renesansową!

Warszawa, 25.01.2020, Teatr Roma, Premiera recitalu Ewy Konstancji Bułhak Niestety, to nie Ty"

Warszawa, 25.01.2020, Teatr Roma, Premiera recitalu Ewy Konstancji Bułhak
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Kacper Kuszewski wraca do „M jak miłość"

Serialowy Marek Mostowiak w 2018 roku odszedł z obsady „M jak miłość”. Aktor oskarżał produkcję o łamanie praw pracowniczych. Wydawało się więc, że już nigdy nie zobaczymy Kacpra Kuszewskiego w tej roli, jednak okazuje się, że... czeka nas niespodzianka. Katarzyna Cichopek, koleżanka mężczyzny z planu opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie zza kulis wigilijnego odcinka popularnego serialu.

Fani produkcji od razu dostrzegli na fotografii Marka Mostowiaka. Takie samo zdjęcie pojawiło się na oficjalnym koncie „M jak miłość”, jednak podpis może nieco zmartwić fanów Kacpra Kuszewskiego. Wszystko wskazuje na to, że aktor pojawi się w serialu tylko na chwilę. „Za oknem deszczowa jesień, a u nas w Grabinie… Wigilia! Kręcimy dla was specjalny odcinek świąteczny, w którym nie zabraknie niespodzianek (jedna z nich widoczna na zdjęciu). Już nie możemy się doczekać, aż pokażemy wam końcowy efekt", czytamy na Facebooku.  

Czytaj również: Zerwali kontakt, nie chcą siebie znać. Trudna relacja Wojciecha Szczęsnego z ojcem

 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.