Kacper Kuszewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Kacper Kuszewski po odejściu z „M jak miłość” zmienił życie. Tak dziś wygląda

Wygrał „Taniec z gwiazdami”, spełnia marzenia

Karol Sowa 21 czerwca 2022 16:30
Kacper Kuszewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Kacper Kuszewski urodził się 21 czerwca 1976 roku w Słupsku. Z zawodu jest aktorem, wokalistą oraz dubbingowcem. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu „M jak miłość”. Po wielu latach zrezygnował z udziału w produkcji. Wygrał również programy „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z gwiazdami”. Jak dziś wygląda jego życie?

Kacper Kuszewski - droga do sukcesu

Aktor tak naprawdę ma trzy imiona – Kacper, Melchior i Baltazar. Sam nie wie, co było powodem takiej decyzji. Ponoć jego tata był tak szczęśliwy z powodu narodzin syna, że postanowił uczcić ten fakt po królewsku. Dlatego też dzień Trzech Króli świętuje potrójnie. Serialowy Marek Mostowiak dorastał w Koszalinie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojciec był reżyserem teatralnym oraz aktorem. Jego matka również pracowała na deskach teatru. Wraz ze swoją siostrą Justyną chodził do szkoły muzycznej. Nauczył się tam grać na pianinie, klarnecie oraz na skrzypcach. W tym kierunku kształcił się przez 12 lat. Następnym krokiem w jego edukacji była rekrutacja do Akademii Teatralnej w Warszawie, którą z powodzeniem ukończył. Gdy był jeszcze studentem, został wyróżniony na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę w spektaklu pod tytułem „Fragmenty z Szekspira”.  

Już w wieku szczęściu lat rozpoczął swoją muzyczną przygodę. Zadebiutował w chórze chłopięcym. W 1989 roku pojawił się na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w musicalu „Nędznicy”. Jego kariera zaczęła nabierać tempa. Pojawiły się nowe propozycje w produkcjach filmowych, serialowych oraz teatralnych. Gdy zakończył studia, dołączył do Kabaretu Olgi Lipińskiej. Tam rozwijał się przez cztery lata zarówno na płaszczyźnie muzycznej, jak i teatralnej. W Teatrze Muzycznym „Roma” zagrał w musicalu „Czwarta rano”. Warto wspomnieć, że Kacper Kuszewski wydał również płytę pod tytułem „Album Rodzinny”. Od 2016 do 2018 roku grał koncerty jako wokalista w zespole Leszcze. Razem nagrali dwa single: „Konfitura” i „Laski Laski”. Jego muzyczna kariera nie zwalniała. Wziął udział w wielu projektach takich jak: trasa „Lata z radiem” czy słuchowisko „Ordonka” i wiele innych. 

ZOBACZ TEŻ: „Gdy ma się jedno dziecko, to człowiek chce mu wszystko dać”. Ewa Kasprzyk o bliskiej relacji z córką

„M jak miłość", 01.2003, Kacper Kuszewski, Małgorzata Kożuchowska

M jak milosc 01.2003, Kacper Kuszewski, Małgorzata Kożuchowska
Fot. archiwumTVP / Forum

Rozwój kariery Kacpra Kuszewskiego 

W 1998 roku wystąpił w produkcji pod tytułem „Litwo, ojczyzno moja”. W 1999 roku można było go obejrzeć we „Wszystkie pieniądze świata”. W 2000 roku zagrał epizod w „Twarze i maski” oraz w filmie „Strefa ciszy”. Największą popularność zyskał jednak dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. Telewidzowie mogli oglądać go w tej produkcji przez 18 lat! Kacper Kuszewski nie ukrywa, że z tego powodu miał przez wiele lat stabilizację zawodową i finansową. W 2018 roku zrezygnował, ponieważ obawiał się zaszufladkowania. Przy tej okazji postanowił opowiedzieć ludziom, że warunki pracy na planie bardzo odbiegają od tych, które są zagwarantowane przez prawo pracy.

Dzień zdjęciowy liczy się od rozpoczęcia zdjęć do momentu zakończenia. Zdjęcia mamy często poza Warszawą, trzeba liczyć jeszcze spakowanie się czy charakteryzację, ale też na dojazd na plan, skąd niektórzy muszą jeszcze wrócić do domu... (...) Wielu członków ekipy jest wynagradzanych za dzień pracy, czyli jeśli nie przyjdą do pracy, bo np. zachorują, to nie dostaną pieniędzy”, wyznał aktor. „Mają poczucie, że nie mogą narzekać i nie mogą walczyć o swoje prawa, bo są zatrudnieni na taki rodzaj umów, że można im podziękować i zatrudnić kogoś innego, kto nie będzie marudził. No więc nikt nie marudzi, tylko wszyscy zaciskają zęby i pracują. Od wielu lat zastanawiam się, jak to jest możliwe i jak to może być legalne...”, dodał artysta.  

Zobaczyć go mogliśmy w: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Hotel 52”, „Wkręceni”, „Przyjaciółki” czy „Tatuśkowie”. Był również narratorem w słuchowisku „Piotruś i Wilk” w ramach „Poranków muzycznych”. Nie odmawiał też udziału w programach telewizyjnych, takich jak: „Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami’ czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Te dwa ostatnie zresztą wygrał.

Mało kto wie, że Kacper Kuszewski jest również dubbingowcem. Użyczał swojego głosu między innymi Myszce Miki. „Decyzję o tym, że zostałem wybrany spośród kilkunastu kandydatów, podjęto w Stanach Zjednoczonych (…) Reżyserzy mieli problem ze znalezieniem osoby, która mówiła falsetem. Ja potrafiłem, choć bardzo ciężko jest mówić tak wysokim głosem. Tym bardziej, że już po dwóch godzinach głos zaczyna zanikać i zamiast czystej barwy, jaką słyszymy w bajce, pojawia się chrypa”, opowiadał aktor dla magazynu Gwiazdy. Jednak to nie jest koniec. Mogliśmy go usłyszeć w „Harrym Potterze" jako Percy Weasley’a. Dodatkowo w dubbingu sprawdził się w: „Gwiezdnych wojnach” (Luke Skywalker), „Aladyn: Powrót Dżafara”, „Baśnie Braci Grimm”, „Zakochany kundel II: Przygody Chapsa”, „Atlantyda. Zaginiony ląd”, „Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie”, „Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru” i wiele innych.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jan i Lenka Klimentowie zostaną rodzicami! „Czekaliśmy na ten moment tak długo…”

„Taniec z Gwiazdami" - finał 13 edycji. Warszawa 27.11.2011, Anna Głogowska i Kacper Kuszewski

Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Kacper Kuszewski, finał 8 edycji programu Twoja Tarz Brzmi Znajomo", 31.10.2017

Kacper Kuszewski, finał 8 edycji programu Twoja Tarz Brzmi Znajomo, 31.10.2017
Fot. Pawel Mazurek / Studio69 / Forum

Kacper Kuszewski: życie prywatne 

Praktycznie nie mówi o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jedynie, że obecnie jest singlem. Nie ukrywa jednak, że przywiązuje dużą wagę do wartości rodzinnych. Nie wyobraża sobie między innymi świąt Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd. Uwielbia ten czas spędzać w gronie najbliższych. Nie ukrywa, że sam lepi uszka oraz robi barszcz. Ubieranie choinki oraz przygotowywanie świąt kojarzy mu się z dzieciństwem.

Mało kto wie, że Kacper Kuszewski ma... bardzo nietypowy gust muzyczny, ponieważ lubi melodię średniowieczną oraz renesansową!

Z okazji dzisiejszych urodzin życzymy mu wszystkiego, co najlepsze! 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Meller chciał zaprosić pierwszą damę Polski na okładkę „Playboya”!

Warszawa, 25.01.2020, Teatr Roma, Premiera recitalu Ewy Konstancji Bułhak Niestety, to nie Ty"

Warszawa, 25.01.2020, Teatr Roma, Premiera recitalu Ewy Konstancji Bułhak
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.