Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2018 10:19

Kim jest Justyna Święty-Ersetic? To nazwisko od kilku dni nie znika nie tylko z pierwszy stron polskich serwisów, ale i zagranicznych. Justyna Święty-Ersetic na Mistrzostwach Europy w Berlinie 2018, zdobyła podwójne złoto! Najpierw zachwyciła w biegu na 400 metrów, później wraz z koleżankami pokonały konkurencję w sztafecie 4x400 metrów. Indywidualny medal to jednak najcenniejszy z jej dotychczasowych sukcesów. Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę!

Justyna Święty-Ersetic - kim jest polska lekkoatletka?

To o niej rozpisują się dziś wszystkie serwisy. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? W ciągu 90 minut wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Dzięki temu na zawsze zapisała się w historii polskiego sportu. Na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach najpierw zdobyła indywidualny medal w biegu na 400 metrów. Osiągnięty czas 50,41 s dał jej drugie miejsce w polskich tabelach historycznych  szybciej od niej biegała jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!

Podczas tych mistrzostw zachwyciła jednak dwukrotnie. Poprowadziła do zwycięstwa kobiecą sztafetę 4x400 metrów! Panie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik wraz z Justyną zdobyły złoty medal!

„Justyna była nieżywa po swoim finale. Leżała i wstała dopiero 15 minut przed startem sztafety. Byłem przy mecie i zaraz po biegu Justyna powiedziała mi, że nie da rady, że nie ma siły. Ale zadbaliśmy o to, żeby organizator podstawił meleksa i odwiózł dziewczyny (Święty-Ersetić oraz Igę Baumgart-Witan, która również zaliczyła dwie biegi tego wieczora - przyp.red.) na stadion rozgrzewkowy”, wyznał trener dziewczyn Aleksander Matusiński w rozmowie z serwisem sport.pl.

One przez godzinę leżały z nogami w górze. W ogóle się nie ruszały. Piły izotoniki, spożywały żele energetyczne i dopiero w ostatnim momencie wyszły z namiotu. Zaczęły robić przebieżki i wtedy zobaczyłem, że jest dobrze”, dodał.

Polską dwukrotną mistrzynią szybko zainteresowali się internauci. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? Instagram polskiej mistrzyni jest dowodem na to, że ciężko pracuje nad swoją sylwetką. Nic dziwnego, że zdobywa takie sukcesy. Justyna ma 25 lat i pochodzi z Raciborza. Karierę sportową rozpoczęła w 2009 roku, reprezentując nasz kraj w sztafecie szwedzkiej podczas Mistrzostw Świata juniorów młodszych. Zajęła wówczas szóste miejsce. Od tamtej pory regularnie ląduje na podium w biegach sztafetowych.
W życiu prywatnym Justyna Święty-Ersetic znajduje czas na chwilę wytchnienia i relaksu. Wówczas wolny czas spędza w towarzystwie męża. Para wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku. Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetić? To Dawid Ersetić, zapaśnik MZ Unia Racibórz. „Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.”, wyznała po zdobyciu złotego medalu na ME w Berlinie.

Coś czujemy, że o Justynie Święty-Ersetić jeszcze nie raz będzie głośno. Serdecznie gratulujemy jej sukcesów, a Was zapraszamy do naszej galerii!
1/7
Justyna Święty-Ersetic
Copyright @Instagram @justyna.swiety.ersetic
1/7

Najpierw zachwyciła w biegu na 400 metrów, pozostawiając daleko w tyle konkurencję, a później wraz z koleżankami pokonały konkurencję w sztafecie 4X400 metrów.

2/7
2/7

W życiu prywatnym Justyna Święty-Ersetic znajduje czas na chwilę wytchnienia i relaksu. Wówczas wolny czas spędza w towarzystwie męża. Para wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku.

3/7
3/7

Justyna wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku. Na zdjęciu wyżej pozuje z mamą.Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetić? To Dawid Ersetić, zapaśnik MZ Unia Racibórz.

4/7
Copyright @East News
4/7

„Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.”, wyznała po zdobyciu złotego medalu na ME w Berlinie.

5/7
5/7

W ciągu 90 minut wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce.

6/7
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
6/7

Na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach najpierw zdobyła indywidualny medal w biegu na 400 metrów. Osiągnięty czas 50,41 s dał jej drugie miejsce w polskich tabelach historycznych  szybciej od niej biegała jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!