Julia Wróblewska
Fot. Instagram @juleczkaaa_jula
O TYM SIĘ MÓWI

Julia Wróblewska została pobita przez przeciwników Strajku Kobiet. Pokazała zdjęcia obrażeń

„Dostałam w ramiona, biodra i nerki”

Rafał Kowalski 27 października 2020 08:45
Julia Wróblewska
Fot. Instagram @juleczkaaa_jula

Wczoraj w wielu miastach i miasteczkach Polski doszło do kolejnych pokojowych protestów przeciwników zeszłotygodniowego wyroku Trybunały Konstytucyjnego. Organ ten uznał ze niezgodne z Konstytucją aborcje eugeniczne, czyli te, które są wykonywane w sytuacji, gdy płód ma liczne wady wrodzone; gdy dziecko jest skazane na śmierć. Od chwili momentu ogłoszenia wyroku osoby w ciąży nie będą miały prawa zadecydować, czy chcą urodzić dziecko w takim wypadku. Niestety nie wszystkie poniedziałkowe przemarsze były bezpieczne. Przekonała się o tym Julia Wróblewska.

Julia Wróblewska pobita podczas Strajku Kobiet

22-letnia aktorka relacjonowała wczoraj swój udział w demonstracji, która odbywała się w centrum Warszawy. Gwiazda nie tylko szła z protestującymi, ale zadbała też o transparent i przebranie nawiązujące do serialu Opowieści podręcznej. Ulubienica internatów namalowała sobie także pod okiem siniaka.

Niestety kolejne siniaki, które pojawiły się na ciele aktorki, były prawdziwe. Niebezpiecznie zrobiło się, gdy demonstracja dotarła na plac Trzech Krzyży pod Kościół św. Aleksandra. „Młodzież Wszechpolska bije kobiety. Zostałam popchnięta, zostałam uderzona przez gościa, który był ode mnie większy i silniejszy. Moim zdaniem to jest totalna przesada. […] Będę mieć siniaki, ale zostaję. Jak kur** można uderzyć kobietę mniejszą od siebie co najmniej 30 cm i 50 kg”, mówiła rozemocjonowana aktorka na swoim Instastories. „Pozdrawiam ONR napie*dalające kobiety. Dostałam w ramiona, biodra i nerki. Za*ebisty przykład. Dziękuję za siniaka + mam sztuczny brzuszek i bez problemu można pomyśleć, że jestem w ciąży. Klasa!”, dodała.

Julia Wróblewska skomentowała też zachowanie funkcjonariuszy będących na miejscu. „Młodzież wszechpolska broni sobie kościółka i wyskakują z nożami na ludzi a policja broni kogo? ICH!”, pisała w sieci 22-letnia gwiazda, która dopiero po północy wróciła do mieszkania.

Protestująca idolka nastolatków wykonała w nocy kilka zdjęć, na których widać część obrażeń. Mamy nadzieję, że Julia Wróblewska czuje się dobrze. Doceniamy jej odwagę i życzymy zdrowia. 

Julia Wróblewska pobita, strajk kobiet
Fot. Instagram Julii Wróblewskiej

Julia Wróblewska pobita, strajk kobiet
Fot. Instagram Julii Wróblewskiej

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.