Joanna Przetakiewicz metamorfoza
Fot. Mateusz Stankiewicz
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Joanna Przetakiewicz o miłości, Erze Nowych Kobiet i byłym partnerze 

„Na pewnym etapie daliśmy sobie drugie życie"

REDAKCJA VIVA! 24 czerwca 2019 06:54
Joanna Przetakiewicz metamorfoza
Fot. Mateusz Stankiewicz

Joanna Przetakiewicz była bohaterką ostatniego wydania programu UwagaKulisy Sławy TVN. Bizneswoman po raz pierwszy zdecydowała się na taką szczerość dotyczącą jej życia prywatnego. Gwiazda opowiedziała o przyjaźni, miłości, rozwodzie i najtrudniejszych chwilach. Co jest dla niej lekiem na całe zło?  ,,Pokażę Wam kilka moich najlepszych trików urodowych, mieszkanie w Warszawie i w Londynie. Zabiorę Was do pracowni La Mani i na londyńskie spotkanie Ery Nowych Kobiet.  Poznacie mnie trochę z innej strony", zapowiadała. I tak się stało. 

Joanna Przetakiewicz w Kulisach Sławy TVN 

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens od półtora roku tworzą jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Swoje życie dzielą między Warszawą i Londynem. Zakochani wielokrotnie podkreślali, że połączyła ich dojrzała miłość. Oboje są po rozwodach, mają swój bagaż doświadczeń.

„Asia to moja dziewczyna z plakatu. Jest teraz dla mnie na żywo, nie tylko w wyobrażeniu. Najważniejsze, że tworzymy z Asią dom, o czym zawsze marzyłem. Obydwoje mamy już dorosłe dzieci i to daje spokój. Asia dba o bezpieczeństwo i dom, o wszystko czego pragnąłem w moim życiu ”, wyznał producent telewizyjny.

„Rinke jest taką osobą, która daje z siebie więcej troski i jeszcze więcej ciepła. Coraz częściej mówimy o związku, miłości i bliskości”, dodała Joanna.

Dziś jest szczęśliwą i pewną siebie kobietą, ale życie rzucało jej kłody pod nogi. Pierwszy raz stanęła na ślubnym kobiercu w wieku 20 lat. Małżeństwo rozpadło się po 14 latach. „Kiedy rozstałam się ze swoim pierwszym mężem, nie wzięłam z domu nic. Odeszłam tak jak stałam. Wzięłam tylko trójkę dzieci. Musiałam liczyć się z tym, że będę żyć z ołówkiem w ręku”, wyznała. Później bizneswoman związała się z Janem Kulczykiem. Ich drogi rozeszły się po wielu latach. Nagła śmierć byłego partnera dotknęła Joannę Przetakiewicz.

„Gdybym mogła zmienić jedną rzecz, to odbyłabym rozmowę z Janem, która byłaby oczyszczeniem pomiędzy nami. Nie zdawałam sobie sprawy, że nie będę miała szansy mu powiedzieć: „Słuchaj, jak cudownie się stało, że na pewnym etapie daliśmy sobie drugie życie". Nigdy nie powiedziałam mu tego wprost, jak bardzo mu za to dziękuje. Dlatego, tym bardziej jego niespodziewana śmierć była dla mnie ciężkim przeżyciem”, wyznała dziennikarce. Pomogli jej przyjaciele.

Joanna Przetakiewicz w biznesie

Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest radcą prawnym. Już na początku lat 90-tych była wspołzałożycielką jednej z pierwszych prywatnych sieci klinik stomatologicznych w Polsce. Dziewięć lat temu stworzyła ekskluzywną markę odzieżową, której prezesem jest najstarszy syn, Aleksander.

„To niesamowita perfekcjonistka, wulkan energii, codziennie wyciąga z Ciebie jeszcze więcej!”, wyznał.

W ostatnim czasie bizneswoman powołała społeczność Erę Nowych Kobiet, a pretekstem do jej stworzenia były wyniki Światowej Organizacji Zdrowia, która podała, że Polki są na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o samoakceptację. Ale Joanna Przetakiewicz rozpoczęła swoją rewolucję znacznie wcześniej, okładką dla Playboya. 

,,To była taka sytuacja, kiedy było mi trochę ciężej. Ale rozumiałem jej powody i uważam, że to, co się zaczęło od tego "Playboya", czyli wytyczanie pewnego ruchu emancypacyjnego kobiet, jest dla mnie szalenie budujące", podkreślił jej syn, Aleksander.

Z kolei projektantka wyjaśniła: „Zrobiłam ją, bo chciałam i mogłam. Nie tłumaczyłam jej. Dopiero następnego dnia napisałam, że kobieta z wiekiem nie staje się przezroczysta tylko bardziej wyrazista. I tu zadziała się magia, posypały się setki pozytywnych komentarzy. Okazało się, że jesteśmy gotowi na nową erę”. 

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens 

nagrody Polskiej Rady Biznesu, Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens
Fot. ONS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!