Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
POŻEGNANIE

Joanna Przetakiewicz o pożegnaniu Piotra Woźniaka-Staraka

„To był piękny, skromny pogrzeb”

REDAKCJA VIVA! 2 września 2019 08:20
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

W piątek, 30 sierpnia, urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka została złożona w Fuledzie koło Giżycka, symbolicznym miejscu dla producenta. Dzień wcześniej, 29 sierpni o godzinie 19.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. ,,W tej lawinie wspomnień wybija się właśnie to jedno: był wrażliwy i dobry. Czy to wystarcza człowiekowi? Pan Bóg o tym wie”, mówił podczas kazania ksiądz Kazimierz Sowa. Producenta pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

„Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić – robimy to w Jego imieniu”, czytamy we wzruszającym nekrologu, podpisanym przez rodziców zmarłego producenta, czyli Annę i Jerzego Staraków, jego rodzeństwo Julię i Patryka, a także żonę, Agnieszkę Woźniak-Starak.

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka złożono na terenie rodzinnej posiadłości w miejscowości Fuledzie.  W piątek rodzina i bliscy filmowca pożegnali go jeszcze raz w prywatnym gronie około 80 osób. Orszak żałobny przeszedł przez teren osady.

„To był piękny skromny pogrzeb. Bardzo emocjonalne, prawdziwe ciepłe słowa pożegnania od kilku najbliższych przyjaciół… ”, mówiła Joanna Przetakiewicz w rozmowie z Super Expressem. 

Rodzinie Piotra Woźniaka-Staraka składamy najszczersze kondolencje. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.