Joanna Mazur, niewidoma biegaczka w „Tańcu z gwiazdami”
Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami pokazała, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych!

Niewidoma biegaczka była fenomenalna!

Gabriela Czernecka 1 marca 2019 22:24
Joanna Mazur, niewidoma biegaczka w „Tańcu z gwiazdami”
Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami  już od pierwszego odcinka pokazuje, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. O tym, że biegaczka weźmie udział w kolejnej edycji hitowego programu telewizji Polsat poinformowała sama Nina Terentiew na Gali Mistrzów Sportu 2018. Nina Terentiew nie miała żadnych wątpliwości, że świetnie poradzi sobie w tanecznych show i... miała rację! 

Taniec z Gwiazdami - Joanna Mazur i Jan Kliment w walcu

Choć to dopiero początek jej przygody w Tańcu z Gwiazdami, mamy wrażenie, że Joanna Mazur już pierwszym tańcu ma ogromne szanse na wygraną!  O tym, że Joanna Mazur weźmie udział w kolejnej edycji hitowego programu telewizji Polsat poinformowała sama Nina Terentiew na Gali Mistrzów Sportu 2018. „Joanna Mazur nie boi się żadnych wyzwań i wiosną tego roku będzie tańczyła  (nie)stety już bez przewodnika w "Tańcu z gwiazdami". Ja od tej chwili trzymam za nią kciuki”, powiedziała. 

Przypomnijmy, że Joanna Mazur ma 29 lat i już w wieku siedmiu lat zaczęła tracić wzrok w skutek rzadkiej wady genetycznej, która nie miała nawet własnej nazwy. Okazało się, że w okresie dojrzewania wada zaczęła postępować. „W wieku 12-13 lat przestałam sobie dawać radę w szkole. Nie było przystosowanych książek, a wstydziłam się korzystać z lupy. Wiadomo, dzieci potrafią być okrutne. W moim przypadku były aż za bardzo. Dogryzali mi, dokuczali, podstawiali nogi, szydzili. Ja nie umiałam się odnaleźć w sytuacji utraty wzroku, a tu jeszcze zamiast wsparcia – codzienny koszmar, mimo że to była klasa integracyjna”, mówiła w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego

Obecnie wada doprowadziła do sytuacji, w której Joanna Mazur ma szczątkowe widzenie światło-cień. Biega w opasce na oczach, w zupełnej ciemności. Utrata wzroku nie jest dla niej jednak przeszkodą w tym, by spełniać swoje marzenia. Niedawno na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych zdobyła złoto w biegu na 1500 metrów, srebro na 800 metrów i brąz na 400 metrów.  Teraz przyszła pora na kolejne wyzwania. Musimy przyznać, że w Tańcu z Gwiazdami Joanna Mazur radzi sobie fenomenalnie. I choć to dopiero pierwszy odcinek wiele wskazuje na to, że jest faworytką! Wraz z Jankiem Klimentem zatańczyli walca. A jak Wam się podobało? Zobaczcie i oceńcie sami.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?