Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
POŻEGNANIE

Joanna Kurowska w żałobie. Pożegnała najbliższą osobę

„Boże, wbiłeś we mnie wszystkie noże”, napisała zrozpaczona

Konrad Szczęsny 30 lipca 2020 20:44
Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

To dla niej ogromny cios... Joanna Kurowska w bardzo osobistym wpisie na Facebooku poinformowała, że zmarła jedna z najbliższych jej osób. Aktorka jest zrozpaczona. „Moje serce krwawi”, podkreśliła. Chodzi o jej siostrą Hannę, która umarła niespodziewanie.

Nie żyje siostra Joanny Kurowskiej, Hanna

Na Joannę Kurowską po raz kolejny spadł bolesny i niespodziewany cios. Aktorka zamieściła w mediach społecznościowych poruszający i bardzo osobisty wpis, w którym poinformowała, że jej rodzona siostra nie żyje. To dla niej tym większy dramat, że Hanna Kurowska odeszła niespodziewanie...

„Dzisiaj w nocy ku Zielonym Pastwiskom odeszła moja ukochana siostra Hania... Była najlepszym człowiekiem, jakiego znałam. Przez lata opiekowała się naszymi chorymi rodzicami. Była dobra, dobrocią, jakiej dzisiaj już nie ma...”, napisała Joanna Kurowska.

Dodała, że widziały się dwa tygodnie temu, gdy aktorka pojechała odwiedzić siostrę na Kaszubach. Za kilka dni to Hanna Kurowska miała natomiast przyjechać do gwiazdy. Tej tragedii nic nie zapowiadało...

„Byłyśmy tak beztrosko szczęśliwe. Za dwa dni miała przyjechać do mnie... Na stole w kuchni stoją jeszcze pierogi, które kupiłam dla Ciebie, bo wiem, że lubiłaś... Haniu, jadę do Ciebie... Moje serce krwawi... Boże, wbiłeś we mnie wszystkie noże”, zakończyła zrozpaczona.

W komentarzach fani składają aktorce kondolencje i przekazują jej wyrazy wsparcia. My również się do nich dołączamy...

Joanna Kurowska: śmierć brata, dziecka i ukochanego męża

To kolejny bolesny cios, który spadł na Joannę Kurowską. Gwiazda seriali „Graczykowie” i „Świat według Kiepskich” w dzieciństwie pożegnała brata. W jednym z wywiadów przyznała również, że przed tym, jak urodziła córkę, zmarło jej dziecko. 

„Zanim urodziła się Zosia, jedno moje dziecko zmarło. Im człowiek jest bardziej poraniony, tym lepiej mówi monodram o śmierci dziecka”, zwierzyła się tygodnikowi „Na Żywo”.

Z kolei sześć lat temu, w 2014 roku, po długiej walce z depresją samobójstwo popełnił jej ukochany mąż. Grzegorz Świątkiewicz był dziennikarzem sportowym, wcześniej jego żoną była Katarzyna Dowbor. Z Joanną Kurowską byli małżeństwem przez 17 lat, w 2001 roku na świat przyszła ich córka Zofia. 

Siostra Joanny Kurowskiej, Hanna - kim była?

W jednym z wywiadów aktorka wyznała, że Hanna Kurowska w dzieciństwie cudem uniknęła śmierci. Przez to traumatyczne wydarzenie cała uwaga rodziców przekierowała się właśnie na nią. Jednak gdy oni byli u schyłku życia i poważnie zachorowali, to właśnie siostra Joanny Kurowskiej otoczyła ich opieką i ciepłem i czuwała przy mamie i tacie do końca... Niestety, oboje odeszli na początku tego roku.

Nic dziwnego, że liczne tragedie odmieniły na zawsze życie aktorki. Mimo że w wywiadach podkreśla, że na tyle, na ile może, stara cieszyć się życiem, nie są jej obce stany smutku, zawieszenia oraz melancholii.  

Dzisiaj w nocy ku Zielonym Pastwiskom odeszła moja ukochana siostra Hania.. Była najlepszym człowiekiem jakiego...

Opublikowany przez Joannę Kurowską Środa, 29 lipca 2020

Joanna Kurowska w sesji VIVY!, marzec 2011:

Joanna Kurowska, sesja
Fot. Mateusz Stankiewicz /AF Photo

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.