Joanna Górska
Fot. Facebook @jgoralka
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Górska wygrała z chorobą! Czy to już koniec terapii?

Dziennikarka poinformowała o szczegółach swojego stanu zdrowia

Weronika Kostyra 6 marca 2018 11:25
Joanna Górska
Fot. Facebook @jgoralka

Joanna Górska, dziennikarka znana z telewizji Polsat, poinformowała o walce z nowotworem w ubiegłym roku. Niedawno zakończyła chemioterapię i przeszła poważną operację wycięcia guza. Odebrała już najnowsze wyniki badań i zdradziła, jaki jest stan jest zdrowia!

Joanna Górska przeszła operację. Jaki jest stan jej zdrowia?

„Pani Joanno, jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych”, poinformował Joannę Górską jej lekarz. Po wygranej walce dziennikarka postanowiła wyjaśnić z jakim dokładnie rodzajem choroby się zmagała. „Przeciwnik, chyba już teraz można napisać, BYŁ bardzo silny - trójujemny, hormononiezależny, agresywny 95%”, obwieściła swoim obserwatorom za pośrednictwem Facebooka.

Jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych.

Opisała też, jak dokładnie wyglądały początki jej leczenia od momentu, kiedy usłyszała diagnozę: „Zaczęło się 20 lipca. Było ciężko, momentami bardzo... Wierzyłam jednak, że mam duże szanse. Dlaczego? Bo kiedy dziada wyczułam, nie czekałam, zrobiłam badania. Na pierwszym USG guz miał 7 milimetrów, na mammografii, kilkanaście dni później 11, a na pierwszej chemii (31 sierpnia, po czterech tygodniach od diagnozy) zdążył urosnąć do 26 milimetrów... ale nie doszedł do węzłów chłonnych”, wspominała.

Teraz jest już zdrowa, ale czekają ją jeszcze ostatnie kroki terapii: „Powoli zaczynam drugie życie. Czekam na dzień, w którym nic, ale to absolutnie nic nie będzie mnie boleć. Jeszcze rehabilitacja, wygojenie rany, radioterapia „na wszelki wypadek” ... i ... koniec leczenia. Liczę, że powtórki nie będzie”, zdradziła. My także mamy taką nadzieję, życzymy dużo zdrowia!

Bohaterską walkę Joanny Górskiej z rakiem śledziła cała Polska. Dziennikarka otrzymała mnóstwo wsparcia od bliskich i życzliwych jej osób. Wykorzystywała też własne doświadczenia do uświadamiania kobiet w kwestii przeprowadzania regularnych badań. „Czas jest kluczem - bardzo bym chciała aby wszyscy o tym pamiętali. Badania powinny być dla nas czymś normalnym, zwykłym, a nie nadzwyczajnym”. 

Joanna Górska walczy z nowotworem. Jaki jest stan jej zdrowia?
Fot. Facebook/Joanna Górska

Joanna Górska
Fot. Facebook @jgoralka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?