Joanna Górska, walka z rakiem
Fot. Instagram/Joanna Grórska
O TYM SIĘ MÓWI

„Liczę, że rak nie wróci”. Joanna Górska walczy z chorobą

W czwartek dziennikarka przeszła poważną operację

Olga Figaszewska 16 lutego 2018 12:13
Joanna Górska, walka z rakiem
Fot. Instagram/Joanna Grórska

Joanna Górska poinformowała o swojej chorobie w październiku ubiegłego roku na Facebooku. Od tamtej pory jej bohaterską walkę z nowotworem śledzi cała Polska. Dziennikarka Polsatu otrzymuje od swoich fanów ogromne wparcie. Przed nią kolejne wyzwanie. Oczekuje na poważną operację wycięcia guza.

Joannę Górską czeka operacja

Na początku lutego Joanna Górska zakończyła chemioterapię. „Ostatnia chemia trochę dała w kość, ale powoli dochodzę do siebie”, napisała. Dziennikarka podzieliła się z fanami ważną wiadomością. Wczoraj przeszła operację wycięcia guza.

„Można się bać, nawet bardzo. Można zwątpić, nawet kilka razy. Ale nigdy, przenigdy nie można się poddać.
Jutro go wytną... Wykopię dziada prosto do kosza na odpady medyczne. Liczę, że nie wróci, ale w razie drugiej rundy, będę silna”, czytamy na jej Facebooku w najnowszym wpisie.

Dziennikarka podkreśla zarazem, że rak wywrócił jej życie do góry nogami. „Rak zmienia ludzi, wszyscy tak mówią. Nie wiadomo czy przez to, że chemia uszkadza układ nerwowy, czy przez bagaż bolesnych przeżyć i doświadczeń. Już nic nie jest takie jak było. Czuje się głębiej, widzi się więcej... i naprawdę duperele ma się w d*&@ie”, zakończyła dziennikarka.

Fani niezmiennie kibicują dziennikarce w kolejnym starciu z chorobą. „Fighterka z Ciebie. Brawo”, „Musi byc dobrze, jest Pani super😘”, „Zdrówka Pani Joasiu!!! Wszystko Będzie Dobrze!!! Trzymamy Kciuki!!! ✊✊✊ Serdeczne Pozdrowienia 😍😍😍 i Uściski 😘😘”, czytamy.

Joanna Górska walczy z rakiem

Joanna Górska od kilku miesięcy walczy z rakiem piersi. Dziennikarka nie poddaje się  i stawia czoła chorobie. Na każdym kroku namawia inne kobiety do przeprowadzania regularnych badań, które mogą uratować ich życie.

„Każdy dzień jest świętem, a ten z chemią to NADŚWIĘTO! Wlewy zbliżają mnie do szczęśliwego finału. Co tam włosy, co tam rzęsy, co tam brak mięśni i dodatkowe kilogramy przez sterydy, co tam ból i nieciekawe dolegliwości! Rak jest MNIEJSZY O POŁOWĘ! Czy to nie jest cudowne?”, po czym dodaje:

„Mam wokół siebie wspaniałych ludzi. Dzięki nim zniosę WSZYSTKO, aby dziada z siebie wykopać. Wspierajcie chorych znajomych, przyjaciół i bliskich. Każdy uśmiech jest na wagę złota. Onkopacjenci potrzebują dużo ciepła, wtedy są silni, a silna głowa to podstawa”, powiedziała w wywiadzie dla TeleTygodnia.

My również życzymy pani Joannie zdrowia!  

Joanna Górska FB
Fot. Facebook @jgoralka
Joanna Górska
Fot. Facebook @jgoralka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?