NOWY NUMER VIVY!

Joanna Dark wydała płytę z piosenkami Seweryna Krajewskiego. Retro, ale nowoczesną

„Cały zeszły rok w ogóle nie potrafiłam myśleć o czymkolwiek innym”

Weronika Kostyra 14 marca 2018 16:00

Wszystko zaczęło się w lipcu 2016 roku, kiedy Joanna Dark zaśpiewała w koncercie z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Kiedy przygotowywała się do niego, zauważyła, że większość jej ulubionych utworów są autorstwa Seweryna Krajewskiego. Tak powstała płyta „Krajewski na dziś”. Retro, ale nowoczesna.

Joanna Dark o nowej płycie w VIVIE!

Jestem zachwycona. Cały zeszły rok w ogóle nie potrafiłam myśleć o czymkolwiek innym. Dla mnie to niezwykła muzyczna przygoda. Wszystko zaczęło się od tego, że Agata Passent zaprosiła mnie do koncertu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Przewertowałam śpiewniki Agnieszki i wybrałam swoje ulubione utwory. Zauważyłam wtedy, że w większości są to kompozycje Seweryna. Tak powstał pomysł, żeby poświęcić im całą płytę.

Wybraliście Kubę Galińskiego, producenta między innymi Ani Dąbrowskiej i Ani Rusowicz.

Tak. Kuba jest trzecim pokoleniem na tej płycie. Seweryn, ja i mój głos i najmłodszy Kuba ze swoją pieczątką współczesności. Trzy pokolenia łączą tę płytę, stąd nadzieja, że młodzi też po nią sięgną.

Dlaczego wybrała Pani Krajewskiego? Miłość?

Absolutnie. Do kompozycji, do dźwięków, do pięknej melodii. Wspaniale się to śpiewa.

A dlaczego Pani w ogóle śpiewa?

Nie wiem. Zawsze śpiewałam. Nic więcej nie pamiętam przed śpiewaniem. Jako mała dziewczynka dręczyłam rodzinę i znajomych. Kazałam się zapowiadać i w czasie domowych imprez sunęłam z przebojami.

Cały wywiad z Joanną Dark w najnowszej VIVIE!

Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Joanna Dark, VIVA! marzec 2018
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.