Johnny Depp
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI!

Johnny Depp straci rolę w filmie przez oskarżenia o przemoc? Jest oficjalne oświadczenie! Czy to już koniec jego kariery?

Gabriela Czernecka 9 grudnia 2017 16:00
Johnny Depp
Fot. Getty Images

Czy to koniec kariery Johnny'ego Deppa? Piraci z Karaibów, Edward Nożycoręki, Alicja w Krainie Czarów czy Charlie i fabryka czekolady to zaledwie kilka filmów, w których mieliśmy oakzję podziwiać genialne wcielenia aktorskie gwiazdora. Niestety do mediów dotarła informacja, że dalsza kariera Johnny'ego Deppa stoi pod znakiem zapytania. Dlaczego?

Johnny Depp i Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć

Fani Harry'ego Pottera i twórczości J.K. Rowling zbuntowali się przeciwko Johnny'emu Deppowi. Dlaczego? Przypomnimy, że w filmie Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć wcielił sie w Grindelwalda. NIebawem pojawi się kolejna produkcja oparta na twórczości J.K.Rowling. Będzie to druga część filmu Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć: Zbrodnie Grindelwalda. W głównej roli znów obsadzony został Johnny Depp. Niestety fani twórczości J.K. Rowling nie są z tego powodu zadowoleni. Chodzi o oskarżenia, jakie wysnuto przeciwko aktorowi w ubiegłym roku, w związku z jego rozwodem z Amber Heard. Johnny Depp został wówczas oskarżony o pobicie młodej aktorki i przemoc domową. Wśród miłośników powieści o czarodziejach rozpętała się burza. Warner Bros, które zajmuje się produkcją filmu, zostało zalane wiadomościami, listami i niepochlebnymi opiniami o aktorze.

Przez długi czas żadna ze stron - ani produkcja, ani J.K. Rowling, ani sam aktor nie odpowiadał na zarzuty. W końcu wobec ogromnej fali krytyki Deppa pisarka postanowiła zabrać głos. Jak się okazuje Rowling miała małe wątpliwości, czy Depp jest odpowiednią osobą, która wcieli się w tę postać. „Kiedy Johnny Depp został obsadzony w roli Grindelwalda pomyślałam, że będzie cudowny w tym wydaniu. Niestety, podczas gdy kręcił sceny do swojego cameo w pierwszym filmie, niefortunne historie zaczęły pojawiać się w prasie i mocno zaniepokoiły nie tylko mnie, ale również osoby blisko związane z filmem(...).  Fani Harry’ego Pottera mają prawo do pytań i obaw co do decyzji o kontynuowaniu współpracy z Deppem w tej roli. Dawid Yates, który od lat pracuje nad „Potterem” mówił już, że oczywiście, mieliśmy wątpliwości i rozważaliśmy ponowny casting na tę postać. Rozumiem, że niektórzy mogą być zdezorientowani i niezadowoleni, że tak się nie stało”, pisze J.K. Rowling w oświadczeniu. 

J.K. Rowling odniosła się także do tego, że początkowo nie mogła skomentować tych doniesień, gdyż wciąż trwały rozmowy, jak odpowiedzialni za nowy film powinni w tej sytuacji zareagować. „Dla mnie, osobiście, brak możliwości mówienia o tej sytuacji otwarcie z fanami było trudne, frustrujące i czasem bolesne. Niemniej jednak, podjęliśmy decyzję o ochronie prywatności dwojga ludzi, którzy wyrazili pragnienie by ruszyć ze swoim życiem do przodu. Musimy to szanować. Opierając się na naszym porozumieniu i zrozumieniu dla okoliczności, wraz z ekipą filmową zdecydowaliśmy, że nie tylko jesteśmy zadowoleni z obecnej obsady, ale również naprawdę cieszy nas to, że Johnny gra jedną z głównych ról”, pisze.

Polecamy: Johnny Depp z „niegrzecznego chłopca” zmienił się w smutną karykaturę samego siebie. Czy powróci jeszcze na szczyt?

J.K. Rowling w obronie Johnny'ego Deppa

Pisarka stanęła w obronie aktora i w oficjalnym oświadczeniu odniosła się także do jego życia prywatnego  i oskarżeń jego już byłej żony: „Zakochałam się w dwóch pierwszych scenariuszach, kiedy je pisałam i nie mogę się doczekać aż fani zobaczą Zbrodnie Grindelwalda. Zaakceptowałam, że będą tacy, którym nie spodoba się nasz wybór aktora, wcielającego się w główną postać w drugiej części filmu. Niemniej jednak, sumienie jednostki nie podlega ocenie ogółu. W fikcyjnym świecie i poza nim, wszyscy musimy robić to, co uważamy za słuszne i dobre”.

Zobacz również:  „Johnny Depp skończył się jako aktor”. Była menadżerka zdradza jego mroczne sekrety

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.