JIVR Bike, Altered Carbon, Netflix, Marcin Piątkowski
Fot. Marcin Piątkowski/materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Ten polski rower będzie bohaterem najdroższego serialu wyprodukowanego przed Netflixa! Jak do tego doszło?

Konrad Szczęsny 7 lutego 2017 09:45
JIVR Bike, Altered Carbon, Netflix, Marcin Piątkowski
Fot. Marcin Piątkowski/materiały prasowe

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o Mateuszu Piątkowskim. Wszystko za sprawą słynnego roweru, którego jest wynalazcą. Chodzi o JIVR Bike, dzięki któremu już rok temu został doceniony przez „Forbes”. Wówczas znalazł się na prestiżowej liście „30 under 30”, czyli na liście najbardziej utalentowanych innowatorów, przedsiębiorców i liderów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Teraz wiadomo, że jego wynalazek zostanie wykorzystany w najdroższym serialu, jaki wyprodukuje Netflix, na podstawie książki „Altered Carbon”!

Polecamy też: „Azyl”, opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo. Poruszająca produkcja z Jessicą Chastain

Czy jest JIVR Bike?

JIVR Bike to inteligentny składany rower elektryczny, który ma rewolucjonizować sposób poruszania się po mieście. Dzięki mechanizmowi składania, JIVR Bike można z łatwością zabrać ze sobą do metra, autobusu czy samochodu, co jest bardzo istotne szczególnie w dużych metropoliach, gdzie w drodze do pracy wykorzystuje się różne środki transportu. JIVR Bike nie posiada łańcucha, a mechanizm napędowy ukryty jest w ramie, dlatego nie ma ryzyka pobrudzenia ubrania smarem. JIVR Bike dodatkowo napędzany jest silnikiem elektrycznym wyposażonym w akumulator. Pełne naładowanie wbudowanego akumulatora zajmuje jedynie 90 minut. JIVR Bike jest również wyposażony w nowoczesną technologię iBeacon. To pierwszy tego typu rower na świecie. Jego wynalazcą jest Marcin Piątkowski.

JIVR Bike w serialu Netflixa

Okazuje się, że ten innowacyjny wynalazek zamówił Netflix, największa internetowa wypożyczalnia filmów na świecie. Wykorzysta on polski rower w swoim najnowszym serialu. „Nie wiemy nic na temat tej produkcji oprócz tego, że będzie na podstawie książki science fiction „Altered Carbon” i że będzie to największy budżet Neflixa do tej pory”, powiedział w wywiadzie Mateusz Piątkowski.

JIVR wystąpi aż w siedmiu odcinkach pierwszego sezonu. Pilot serialu będzie gotowy mniej więcej w listopadzie, zaś cały sezon można będzie obejrzeć w lutym 2018 roku. Czy to oznacza, że z czasem polski rower będzie produkowany na skalę światową? Czas pokaże.

Polecamy też: Poruszająca historia zgwałconej kobiety. „Elle” z genialną Isabelle Huppert w roli głównej w kinach

TAGI #Netflix

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?