syn krolowej ksiaze andrzej
Fot. Samir Hussein / Contributor / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

NIedawno korzystał z pałacowych przywilejów, teraz chowa się w posiadłości. Co dziś robi ksiażę Andrzej?

Po skandalu syn Elżbiety II odsunął się w cień...

Aleksandra Andrzejak 6 września 2021 14:49
syn krolowej ksiaze andrzej
Fot. Samir Hussein / Contributor / Getty Images

Książę Andrzej, syn Elżbiety II, nazywany jest dziś nadwornym królem skandali. Został oskarżony o seks z nieletnią i za radą królowej usunął się w cień. Ale jego życie nie zmieniło się na gorsze. A można powiedzieć, że wręcz przeciwnie. Wciąż korzystał z królewskich posiadłości, jeździł konno, spacerował po włościach. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie był widziany publicznie. Dlaczego schował się przed światem? Poznajcie szczegóły.

Książę Andrzej: życie rodzinne

Książę Andrzej to drugi syn królowej Elżbiety II. Jego szanse na zostanie królem są dość niewielkie, a wręcz znikome. Od 1986 roku posługuje się tytułem księcia Yorku. 23 lipca tego samego roku wziął ślub z Sarah Ferguson, z którą dziesięć lat później wziął rozwód. Ich związek rozpadł się przez częstą nieobecność księcia oraz sztywne zasady protokołu królewskiego. Ich rozstaniu towarzyszył skandal. Para choć jest po rozwodzie, wspólnie wychowuje dwie córki, 29-letnią Beatrycze i 27-letnią Eugenię. Książę Andrzej znany jest z tego, że chętnie korzysta z uroków królewskiego życia. 

Zobacz: Skandalista, imprezowicz i królewska czarna owca... Oto wszystkie tajemnice księcia Andrzeja

przylapany ksiaze andrzej
Fot. Tim Graham / Contributor / Getty Images

Królowa Elżbieta i książę Andrzej,  1973

Co dziś robi książę Andrzej?

Książę Andrzej chętnie korzysta z przywilejów, jakie zapewnia mu rodzina królewska. Niedawno do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, że książę udał się na na przejażdżkę na terenach należących do królowej.   I faktycznie jeszcze do niedawna (ku oburzeniu Brytyjczyków) ulubiony syn monarchini zdawał się nic nie robić sobie z oskarżeń, jakie wobec niego wystosowano. Jeździł konno, udawał się na długie spacery, polował, a przede wszystkim odpoczywał i korzystał z bogactw rodziny. Teraz jednak od prawie dwóch tygodni nie był widziany publicznie. Dlaczego?

Według brytyjskiej prasy, książę skrył się w swojej królewskiej rezydencji Berkshire, aby uniknąć prawników, którzy próbują dostarczyć mu pozew o molestowanie seksualne. Przypomnijmy, że pozew dotyczy sprawy sprzed lat. 61-letni dziś książę Andrzej oskarżony jest o wykorzystanie seksualnie w 2001 i 2002 roku Virginii Guiffre, gdy nie miała jeszcze 18 lat. Mówi się, że książę Andrzej wiedział o skandalu, w którym brał udział Jeffrey Epstein, a także i on  sam miał wykorzystywać kobiety zatrudniane przez milionera. Sprawą od trzech lat zajmują się śledczy z USA. 

Zobacz: Książę Andrzej pozwany za wykorzystywanie seksualne siedemnastolatki. Co na to syn królowej?

syn krolowej ksiaze andrzej co robi
Fot. Anwar Hussein / Contributor / Getty Images

Książę Andrzej, Królowa Elżbieta, 2005

Po wybuchu skandalu książę Andrzej został odizolowany od uczestnictwa w oficjalnych uroczystościach. Mimo wszystko nie został pozbawiony żadnych ze swoich wojskowych tytułów. Na razie nie pokauzje się więc publicznie, a brytyjska prasa zaczyna spekulować, jakie działania podejmie królowa wobec swojego ukochanego syna. Czy spróbuje zamieść sprawę pod dywan czy zmusi syna do wzięcia odpowiedzialności za  sytuację, w jakiej się znalazł? Dowiemy się już niebawem...  

ksiaze andrzej przylapany
Fot. Max Mumby/Indigo / Contributor / Getty Images

Książę Andrzej i książę Karol, 2012

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.