Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Jaki jest stan jego zdrowia?

Przykrą wiadomość potwierdził przyjaciel aktora

Ksenia Krasko 13 lipca 2020 18:55
Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016
Fot. Robert Wolański

Jak informuje Krakowska Gazeta Wyborcza, aktor Jerzy Stuhr przebywa w jednym ze szpitali w Krakowie.  Jego stan określany jest jako ciężki. Przykrą wiadomość potwierdziła żona aktora, a także jeden z jego przyjaciół podczas rozmowy z portalem Wirtualna Polska.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala

Informację o stanie zdrowia Jerzego Stuhra przekazał Wirtualnej Polsce jego przyjaciel, również znany aktor Jerzy Radziwiłowicz. „Przed chwilą do mnie dotarła informacja, ze Jerzy Stuhr trafił do szpitala, ale nic więcej nie wiem”, powiedział portalowi.

WP nieoficjalnie przekazała, że aktor Seksmisji miał wylew. Gazeta Wyborcza poinformowała, że trafił do szpitala w nocy z niedzieli na poniedziałek, z podejrzeniem udaru mózgu. Informację miała potwierdzić jego żona Barbara. Według GW, „w ciągu trzech dni ma być znany stan zdrowia artysty”.

Jerzy Stuhr w 2011 roku zmagał się z nowotworem krtani. Pokonał chorobę, po czym zaangażował się w pomoc innym pacjentom onkologicznym.

Uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów teatralnych i filmowych, zagrał wiele wybitnych ról. Sympatię widzów zdobył dzięki takim filmom, jak Wodzirej, Obywatel Piszczyk, Kingsajz, czy Kiler. Młodsze pokolenie uwielbia go za znakomity dubbing w Shreku.

18 kwietnia świętował 73. urodziny. 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska

Jerzy Stuhr
Fot. Robert Wolański

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.