Jerzy Owsiak, Viva! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Jerzy Owsiak trafił do szpitala! Jaki jest stan jego zdrowia?

Olga Figaszewska 25 listopada 2017 13:55
Jerzy Owsiak, Viva! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jerzy Owsiak trafił do szpitala! Szef WOŚP przeszedł operację. Jaki jest stan jego zdrowia?

Zobacz także: Charyzma i energia niezmienne od 25 lat. A wygląd? Zobaczcie jak zmieniał się Jurek Owsiak

Stan zdrowia Jurka Owsiaka

„Cztery miesiące bólu i przyszedł czas, kiedy trzeba było rozwiązać problem. Chodzi o osobisty ból, w osobistym kolanie”, wyjaśnił na Facebooku Jerzy Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry długo nie zwracał uwagi na stan swojego zdrowia. Zawsze było coś ważniejszego. Jerzy Owsiak długo okładał na bok problem z kolanem. Liczył na to, że uniknie operacji korzystając z pomocy terapii czy masażu. Do szpitala w Otwocku trafił prosto z zakupów sprzętu medycznego dla jednej z placówek. „W jednym już miałem robioną artroskopię, ale kiedy drugie zawyło, to wiecie jak to jest - człowiek robi wszystko, żeby temat odłożyć, bo może przejdzie, bo może masaż lub jakaś terapia pomogą. A potem trudno było wpasować się w termin przy takiej ilości zająć. Ale mam to już za sobą. Prosto z trzeciego dnia zakupów sprzętu medycznego pomknąłem do szpitala, aby następnego dnia rano poddać się zabiegowi operacyjnemu”, dodał.
 

Jurek Owsiak zawsze pomagał innym, nigdy nie przypuszczał, że sam będzie korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP: „Kiedy wręczaliśmy sprzęt, nawet przez moment nie pomyślałem, że ja także będę z niego korzystał. Leżałem na łóżku, które kupiliśmy 10 lat temu, a podobne łóżka cały czas kupujemy dla polskich szpitali”.

Dyrygent największej orkiestry podziękował całemu zespołowi za pomoc i opiekę: „Wielkie dzięki dla całego zespołu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. A. Grucy w Otwocku, tego samego, w którym pracuje mnóstwo naszego sprzętu w ramach Krajowego Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużenia Kończyn u Dzieci”, czytamy na Facebooku Jerzego Owsiaka.

Teraz Owsiaka czeka jeszcze szybka rehabilitacja. Oczywiście nie porzuci swoich obowiązków. Niedługo kolejny finał WOŚP i na organizatorów czeka jeszcze sporo pracy. „Oczywiście wszystko, co trzeba zrobić w Fundacji WOŚP robimy, a w poniedziałek winda mnie dowiedzie na czwarte piętro Antyradia, abym przywitał się z Wami na żywo w cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno”, zakończył.

Zobacz też: Filmowy Thor, czyli Chris Hemsworth wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Życzymy szybkiego powrotu do sił i zdrowia!


 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.