WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne
O TYM JEST GŁOŚNO!

Jerzy Owsiak w ostrych słowach skomentował atak nożownika w Gdańsku!

Prezes WOŚP jest zdruzgotany tragedią…

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2019 23:01
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

Ta tragedia wstrząsnęła Polską. W trakcie 27. finału WOŚP w Gdańsku prezydent miasta Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę tuż przed światełkiem do nieba. Jego stan jest krytyczny, od 21.00 w gdańskim szpitalu trwa operacja, która ma uratować życie polityka.

Jerzy Owsiak o ataku nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku

„W tym kraju tak się zakręciliśmy w ciągu ostatnich lat, że nie możemy uszanować takiego święta jakim jest #wosp. Panie prezydencie, jesteśmy z Panem!”, powiedział Jerzy Owsiak z głównej sceny WOŚP w Warszawie tuż po tym, jak informacja o ataku nożownika obiegła media.

„Nie róbcie tego, nie wolno przemocą walczyć z przemocą. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Agresja miała miejsce w Gdańsku, to jest niewyobrażalne”, nawoływał prezes WOŚP.

„To się dzieje w moim rodzinnym Gdańsku. Coś nieprawdopodobnego. Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce, która słynęła z tego, że jest krajem, który wymyślił wolność, solidarność dla innych krajów w XX wieku”, mówił wyraźnie przejęty Jerzy Owsiak w stolicy.

Jerzy Owsiak: Opowiada się o nas niemal w sposób nazistowski

„W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat, tak strasznie się zakręciliśmy, że nie potrafimy uszanować takiego dnia. Nakręciliśmy się nawzajem, wzięliśmy się za łby. To jest momentami dziki kraj”, podkreślał poruszony prezes WOŚP.

Zaapelował również, by w tym tragicznym momencie z jeszcze większość siłą manifestować jedność.

„Opowiada się o nas niemal w sposób nazistowski, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny, ludzi złych, niedobrych. Że robimy tylko zło, ale robimy kupę dobra. Miliard złotych pękło. Nie dzielmy się, a ci którzy dzielą, niech nie idą w stronę , gdzie jest foch”, podsumował Jerzy Owsiak  

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, dźgnięty nożem na scenie WOŚP
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?