Jerzy Kryszak, Dzień Dobry TVM, 2021
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O NIM SIĘ MÓWI

Jerzy Kryszak przerywa milczenie! Tak dziś wygląda życie komika

Ma dom w Azji i jest dumny z synów. Czym się zajmują?

Olga Figaszewska 19 kwietnia 2022 15:19
Jerzy Kryszak, Dzień Dobry TVM, 2021
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Jest jednym z najpopularniejszych w Polsce satyryków. Jerzy Kryszak rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, ale tym razem zrobił wyjątek. Artysta kursuje między Polską a Azją. Jak się okazuje, ma swój dom w Tajlandii, dokąd co jakiś czas ucieka razem z ukochaną żoną. Co zdradził w nowym podcaście WojewódzkiKędzierski? Gwiazdor kabaretowej sceny opowiedział także o synach. Czy poszli w jego ślady? Jest z nich bardzo dumny!

Jerzy Kryszak o życiu prywatnym: swój drugi dom ma Azji

Cieszy się ogromną sympatią i popularnością wśród widzów. Wielbiciele cenią jego charyzmę i podziwiają talent. Jerzy Kryszak z wykształcenia jest aktorem i ukończył studia na krakowskiej PWST. Występował na teatralnej scenie, ale kojarzony jest przede wszystkim z kabaretem. 

Artysta zazwyczaj nie mówi zbyt wiele na temat swojego życia prywatnego. Niedawno zrobił wyjątek. Pod koniec 2021 roku donosiły media, satyryk kupił niewielki domek w Tajlandii. To tam każdego roku spędza z ukochaną żoną Agnieszką każdą wolną chwilę. Oddaje się też swojej pasji do fotografii. Nie każdy wie, że artysta specjalizuje się w zdjęciach makro, a efekty jego prac możemy podziwiać na Instagramie.

„Nie tęsknię, jak inni, za przeszklonym i nowoczesnym Dubajem. Mój model życia wystarcza na mieszkanie wśród pięknej przyrody. Uwielbiam Tajlandię m.in. za zapach, który poznam wszędzie i za którym bardzo tęsknię, będąc w Polsce”, miał zwierzać się w Na Żywo. Z kolei w nowym wywiadzie u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego dodał: „Są piękne miejsca na świecie i warto je zobaczyć. Bywamy tam sobie z naszą małżonką”.

Jerzy Kryszak ceni sobie spokój i jest typem samotnika. Kocha przyrodę i najlepiej czuje się wśród zieleni. „Jestem trochę typem samotnika. Wolę się otaczać zielenią niż zgiełkiem”, dodawał we wcześniejszych wywiadach.

Zobacz też: Zrewolucjonizował polskie teleturnieje, prowadził Koło Fortuny. Co dziś robi Wojciech Pijanowski?

Jerzy Kryszak, Dzień otwarty w TVP, 2005 rok,
Fot. Warda/AKPA

Jerzy Kryszak, Dzień otwarty w TVP, 2005 rok

Jerzy Kryszak o dzieciach

W podcaście WojewódzkiKędzierski artysta opowiedział więcej o swoim życiu prywatnym. Jerzy Kryszak trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Pierwszą żoną gwiazdy polskiej sceny kabaretowej była Anna Chitro. Jednak ich relacja nie przetrwała próby czasu. Owocem związku drugiego małżeństwa z Tatianą Kołodziejską jest syn Paweł. Po pewnym czasie ich ścieżki również się rozeszły. Z Agnieszką Kryszak aktor doczekał się dwóch pociech: Kamila i Kuby. „Mam czterech synów. Jeden jest nie mój. Jeden jest mojej żony”, opowiada w podcaście.

Jerzy Kryszak jest niesamowicie dumny z synów! W rozmowie z Kuba Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim wyznał, czym zajmują się jego dzieci. Czy poszły w jego ślady? Okazuje się, że związali swoją przyszłość z zupełnie innymi dziedzinami.

„Paweł animuje, Kamil pisze piosenki, Kuba zajmuje się internetowo-programistycznie, najmłodszy kończy studia w Delfy i też będzie się zajmował informatycznie-programistycznie – pewnie skończy w Cambridge, bo tam ma już robotę”, relacjonował.

Sprawdź też: Hanna Zembrzuska i Jan Kobuszewski byli nierozłączni przez sześćdziesiąt lat

Jerzy Kryszak z synem Kamilem Kryszakiem, Dzień Dobry TVN, 2017 rok
Fot. OLSZANKA/EAST NEWS

Jerzy Kryszak z synem Kamilem, Dzień Dobry TVN, 2017 rok

Jerzy Kryszak  o występowaniu w telewizji

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego w ostatnim czasie artysty jest mniej i rzadziej pojawia się w telewizji. Jerzy Kryszak podkreśla, że dziś stacje inaczej patrzą na żarty dotyczące polityki. „Do 2015 r. nie było pytań: "co pan będzie mówił?", "o czym pan będzie mówił?", "o kim pan będzie mówił?", "jak pan będzie mówił?" i "czy możemy dostać ten tekst?". Wtedy nie było ani razu takiego zapytania. Ani razu. Naprawdę. Ani razu. Od 2015 r. stało się tak, że jeśli się gra dla jakiejś firmy, to już jest pytanie, czy można by uniknąć politycznych tematów. To jest w moim przypadku niemożliwe, bo mój temperament mi na to nie pozwoli, żebym nie ruszył tego czy innego”, wyznał u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego.

Satyryk nie wyobraża sobie takiej sytuacji. Wszystko zmienia się dynamicznie. Pracując nad swoim tekstem aktualizuje tematy i zwraca uwagę na to, co dzieje się w przestrzeni społeczno-politycznej.

„Mówię, że nie mam pojęcia, bo może w piątek się coś wydarzy albo w sobotę. A jeżeli gramy w niedzielę, to nie wiem, co usłyszę w sobotę i co powiem w niedzielę. Najczęściej to tak przechodzi, ale cały czas pojawiają się prośby, żeby powiedzieć, o czym może być mowa”, dodał. „TVP dzwoni co jakiś czas – albo TVP Kultura, albo TVP Historia. Jedynka i Dwójka przestały już dzwonić”, podkreślał. 

Źródło: Wirtualna Polska, Plejada.pl, Pomponik, podcast WojewódzkiKędzierski

Jerzy Kryszak, Polsat SuperHit Festiwal 2021
Fot. Piotr Hukalo/East News

Jerzy Kryszak, Polsat SuperHit Festiwal 2021

Jerzy Kryszak przerywa milczenie! Tak dziś wygląda życie komika
Fot. PAP/CAF/Paweł Kopczyński
Jerzy Kryszak, 1992 r. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.